Strešné okno - montáž

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

janciJOHNY napísal:Čo tak deflektory?
To sú v podstate tak isto vyhodené peniaze do luftu, akurát že to tolko nestojí, hluk to vždy bude tak či tak vydávať
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

cviro..,vsak ano,ale jemu sa to paci.Preco nie?Moj prvy siberdach bol z poklicky zo zabijackoveho kotla...
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

to co je na videu to iste elektricke som mal vo felde a zatekalo, tesnenie nezohnatelne , mimochodom rozmyslal si o tom ze v streche su aj vystuhy ? moj nazor mal si si kupit auto so sibrom a nie riesit potom, to elektricke som videl niekde v ba za nejakych 290e ked som zhanal tesnenie do mojho
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Romadur napísal: samozrejme, po roku dvoch troch treba možno vymeniť tesniace gumy alebo niečo podobné kvôli únave materiálu, ale tak s tým rátam.

Nechcel som sa do tejto emotívnej diskusie miešať, lebo podľa mňa, keď sa ti to páči a chceš to, daj si to urobiť.
Ak je to dobrá kvalita výrobku a bude dobre namontované, tak kvôli tomu, že je to domontované, zatekať nebude, o stabilitu strechy pravdepodobne tiež netreba mať obavu.
Cenu tiež netreba riešiť, ak na to máš, sú tu ľudia, čo za iné somariny viacej peňazí položia na stôl.

Len chcem upozorniť na jednu drobnosť - zabudni na to, že by si v budúcnosti hocijaké náhradné tesnenie na také okno niekedy bežným spôsobom zohnal.
To jedine že by si si zistil priamo u výrobcu toho okna, kto mu tesnenie dodáva a toho potom otravoval, či by ti nepredal, ak ešte má.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mimochodom rozmyslal si o tom ze v streche su aj vystuhy --- a je ich tam kolko 3-4?a prave tam kde sa dava stresne nieje nic.gumy nahradne sa daju zohnat od tych co montuju strechy-stresne okna na domy.je kopec inych moznosti.
tomassala
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomassala »

Strešné otváracie okno je super vec,kľudne po otvoríš nie je prievan,len ten vzduch cirkuluje a chladí.Mal som strešné okná na dvoch autách a 2x šíber.Na jednom aute strešné okno bolo namontované asi 10 rokov NIČ NEZATEKALO!A to preto lebo to strešné okno bolo nato auto a nie na iné autá a namontované na nesprávnu strechu auta!
Nie je nikdy problém pokiaľ to bolo odborne namontované,a bolo určené na dané vozidlo!"že odtokový kanál"a načo by aj bol keď tam sklo dolieha na gumenné tesnenie!Ten kto hľadá na strešných oknách odtokové kanáliky je mimo úplne!
Môžem len odporučiť,PRAVDAŽE ODBORNÁ MONTÁŽ A STREŠNÉ OKNO URČENÉ NA TVOJE VOZIDLO!

A čo sa tíka ORIGINAL šíberu aj to je super vec,len tam treba udržiavať kanáliky,keď sa upchajú,vtedy je problém a premočí sa aj stropné čalunenie!A v zasunutom stave praží na hlavu ako besné,(Nepomôže ani roletka keďže sa zasúva spolu zo sklom)vhodné mat zasunuté sklo len keď je trošku pod mrakom inak sa človek opáli aj na hlave.

Trošku vysvetlenie čo je ŠÍBER a čo je OTVÁRACIE STREŠNÉ SKLO,pre niektorých ako čítam veeeeelká neznáma!
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa impax »

dorábané strešné okno sa hodilo na favorit, od tej éry dorábané strešné okno svedčí o nevedomosti majiteľa vozidla, že s tým začnú časom len problémi, originál je originál ale aj tak to uberá samozrejme z komfortu pohodlia cestujúcich vpredu, lebo je strop u origo okna trošku nižšie, neriešil by som to, keď nemáš rád klímu, mal si si kúpuť auto bez klímy so strešným oknom a nie auto s klímou a bez strešného okna, samozrejme keď dáš na aute búdku čo ti neprajem, uvidíš tu katastrofu ako sa auto zlomí donútra a keď ťa nezabije, tak bude navždy retardovaný,
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

tomassala : Ale nik u otvoreného strešáku , či bočného otvoreného okna neriešil prievan ale vznikajúci hluk. Je úplne jedno či to je dorobený strešák, alebo origo šíber vždy to bude hučať. A trebárs ja aj ked klímu tiež nemusím, ale hluk od pootvoreného okna / strešáku je 3x horší
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nechápem načo si sem potom dával otázku ohľadom nejakej diery v streche, ak sa Ti nepozdávajú vyjadrenia jednotlivcov na túto šialenosť....Vidím že si sa aj tak už rozhodol a ak sme Ti všetci nenapísali to čo si chcel počuť, tak je zle...
Poviem Ti to tak, celkovo môj názor na dorábané veci je taký , že to nikdy nedosiahne kvality origo dielu a origo zariadenia...vždy to bude len kompromis a bude sa to na originál len podobať viac alebo menej...HOWG

A osobne si myslím že takto upravené auto sa bude následne ako jazdené oveľa horšie predávať...Ale to je zas len môj blbý pohľad na rôzne dorábky a montáže ...hlavne ak sa jedná o takýto zásah nevratného charakteru.
Ale je to tvoje auto rob si s ním čo len chceš...kľudne aj do zadu druhé...vieš okien nieje nikdy dosť... :2f93:
tomassala
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomassala »

Hluk je určite,ale pri otvorených oknách nie je hluk?Hlavne pri otvorených zadných okien!!!!Otvor okná a skúšaj!A okrem toho ma hluk nezaujíma pokiaľ je teplo ako sviňa,nemyslíš???

A ozaj rozprávame sa tu o koľko decibelov????Múdry ľudia len s tým hlukom sa obhajujú!!

A pri klíme je choroba,sople atď...hneď,pokiaľ to nesprávne nastavíš!!!!Hlavne jazda v meste!!!Kde vystupuješ tu a tam,k čomu je vtedy klíma????!!!!Pýtam sa odborníkov veľkých!Keď sa má nastaviť len o 5 stupňov na menej ako v skutočnosti je!Klíma je len nato dobre,že keď nastúpiš do auta vychladí hneď,a na dlhé trasy,ale inak na nič,mal som auto aj s klímou,takže pýtam sa múdrych prispievateľov,že či a ako sa majú zchladiť Tí čo nechcú klímu???

Asi hlava vonku cez okno,že????Majstri šíberov! :40bd:
tomassala
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomassala »

Impax,aké vedomosti máš o konštrukcií vozidla??????Slabé,že sa vraj auto zlomí?????To tebe sa zlomí niečo v nohaviciach!Rozprávame sa tu o hnilých žigulách????Prečítaj o aké vozidlo ide!
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

tomassala : ty si to zasa celé nepochopil, sám autor sa pýta na možné problémy ohladne hluku, skrátka bude, nech už je otvorené čokolvek.

Môj prípad som tu písal do tejto témy druhý krát, mna ten hluk velmi otravuje nech je akokolvek teplo, okno ani šíber NIKDY NEOTVÁRAM, či som v meste (okolitý hluk z áut) alebo mimo neho (hluk kvôli rýchlosti), jednoducho mi to vadí viac ako rozumne pustená klíma a to nehovorím o muchách či komároch a podobne
Stibro
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 02.10.2008 21:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Stibro »

Nebál by som sa domontovaného strešného okna, pokial je namontované odborne. Na predchádzajúcom Focuse som mal dorábané okno od Webasto a bol som s ním max spokojný. Ani po 10 ročnej prevádzke nezatekalo a pri otvorení nebolo hlučné, čo ale závisí od rýchlosti a miery pootvorenia. Čo je samozrejmé aj pri bočných oknách.
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Podla mna je najlepšia panoráma.Krasny pohlad von a autu pridáva tayk exkluzivny vzhlad.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

tomassala napísal:Strešné otváracie okno je super vec,kľudne po otvoríš nie je prievan,len ten vzduch cirkuluje a chladí.Mal som strešné okná na dvoch autách a 2x šíber.Na jednom aute strešné okno bolo namontované asi 10 rokov NIČ NEZATEKALO!A to preto lebo to strešné okno bolo nato auto a nie na iné autá a namontované na nesprávnu strechu auta!
Nie je nikdy problém pokiaľ to bolo odborne namontované,a bolo určené na dané vozidlo!"že odtokový kanál"a načo by aj bol keď tam sklo dolieha na gumenné tesnenie!Ten kto hľadá na strešných oknách odtokové kanáliky je mimo úplne!
Môžem len odporučiť,PRAVDAŽE ODBORNÁ MONTÁŽ A STREŠNÉ OKNO URČENÉ NA TVOJE VOZIDLO!

A čo sa tíka ORIGINAL šíberu aj to je super vec,len tam treba udržiavať kanáliky,keď sa upchajú,vtedy je problém a premočí sa aj stropné čalunenie!A v zasunutom stave praží na hlavu ako besné,(Nepomôže ani roletka keďže sa zasúva spolu zo sklom)vhodné mat zasunuté sklo len keď je trošku pod mrakom inak sa človek opáli aj na hlave.

Trošku vysvetlenie čo je ŠÍBER a čo je OTVÁRACIE STREŠNÉ SKLO,pre niektorých ako čítam veeeeelká neznáma!
"že odtokový kanál"načo by tam aj bol tam sklo dolieha na gumové tesnenie!Len tam treba udržiavať kanáliky,ked sa upchajú,vtedy je problém a premočí sa aj strop.čalúnenie!Zdá sa mi že v týchto dvoch bodoch si dosť odporuješ.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní