Stratené doklady

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bros77
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.04.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Stratené doklady

Príspevok od používateľa bros77 »

Zdravím .Chcem Vás poprosiť o radu,resp. pomoc.Mám možnosť kúpiť vozidlo.Problém je ale nasledovný.Vozidlo stojí odstavené cca 8 rokov,bez STK,EK.Má SK Špz.Majiteľ je angličan žijúci v Škótsku ale doklady stratil.Ako sa dá čo najjednoduchšie vyriešiť odhláška,prepis a prihlásenie? Ďakujem za odpovede.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A ty tomu veríš.....
A odpoveď k otázke : tak že na to zabudneš.....
Či je to nejaký zázrak techniky že sa tým oplatí zaoberať ?
Ale ak máš rád vzrušenie a neistý výsledok, tak smelo do toho.
bros77
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.04.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bros77 »

Poprosím o rady tých,ktorý už niečo podobné riešili alebo vedia poradiť ako to vyriešiť.Nezmyselné otázky a komentáre ma nezaujímajú.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Mal by to riešiť majiteľ auta,alebo niekto kto má od neho plnú moc...Inak sa s nikým baviť ani nebudú...
...Predpokladám že bude potrebný duplikát TP-ten by na základe evidencie mali vydať-dajú podpísať čestné prehlásenie o strate dokladov,potom KO,STK,EK a keďže "generálny pardon" na neplatné STK-EK už skončil tak pokuta 160+160eur,uzavrieť poistku...Asi toľko ma v prvom momente napadlo...
...A ešte dôležitá vec-poponáhľal by som sa maximálne,pretože po 6 mesiacoch od tohto roku sa takéto vozidlá automaticky vyraďujú z evidencie...!!!
dusan12345
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 19.03.2007 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan12345 »

Je to velmi jednoduche-Majitel auta /ten anglican/ a kupujuci ide na dopravny inspektorat kde nahlasi stratu dokladov tam mu na pockanie spravia nove a za predpokladu ze nema na aute nejaku blokaciu-exzekutora auto odhlasi na teba/na tento ukon moze splnomocnit aj teba overenou plnou mocou/ ...
bros77
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.04.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bros77 »

Ďakujem páni za odpovede.Ako je to s tou plnou mocou? Može mi ju poslat v angličtine a dam ju prelozit + uradne overit?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Stačí aj tak,len si ju daj 2x...Kvôli prihlasovaniu na seba...Tam budú pýtať znovu...
bros77
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.04.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bros77 »

Ďakujem za info.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ja by som sa toho nebal, ale majitel by musel dat spravit doklady, STK, EK, mozno aj KO aby som mal istotu, to uz je jedno ako si to zabezpeci ci cez niekoho a splnomocnenie alebo ako a az potom ked to bude hotove nech to odhlasi na mna
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných