Strata osvedcenia o Ek a TK

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

525racing
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 24.07.2008 19:54
Zdieľať na Facebook

Strata osvedcenia o Ek a TK

Príspevok od používateľa 525racing »

Prosim o radu najlepsie nejaky policajt ,stratil som osvedcenie o tk a ek ale protokoly mam aj nalepky chcem sa spytat ci mozem aj tak jazdit???????????????????????,,,
vlado1886
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 21.12.2008 19:47
Bydlisko: Pod Dubnom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1886 »

Jasne ze mozes.Nos so sebou protokoli a tie ukazes fizlom ak ta zastavia.No a ak sa bojis,skus zajst na STK a na zaklade protokolu si daj spravit nove karticky.
sakaltt
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 22.02.2009 15:40
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sakaltt »

pdzh napísal::4090: chcem vydiet toho somara ktory sem napise ze je policajt :40bd: tu ho pochovaju za ziva :b:
kedy sa ide na KAR ??? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Italy Power !!
:200:
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

nie,nemozes...teda mozes pokial nenatrafis na snaziveho policajta. Protokol nie je doklad ktorym sa mas preukazovat pri cestnej kontrole. Vybav si nove karticky alebo stresuj pri kazdom zazreti hliadky :d :D
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

.....administratívna EK a STK......cena 20,- EUR.....alebo lepší prípad, že by si išiel na to isté miesto a ukecal by si ich.....
kajcelino
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 03.03.2010 15:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kajcelino »

stary moj chod na policiu,povedz ze si stratil karticky od STK a EK a oni ti daju papier o strate a ked ta zastavia policajti tak im ukazes potvrdenie o strate ktore si dostal na dopravnom inspektorate .................jednoduche...............,?
dodman
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 07.12.2008 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodman »

kajcelino napísal:stary moj chod na policiu,povedz ze si stratil karticky od STK a EK a oni ti daju papier o strate a ked ta zastavia policajti tak im ukazes potvrdenie o strate ktore si dostal na dopravnom inspektorate .................jednoduche...............,?
to je sice pravda ale je to len docasne riesenie. ma to obmedzenu platnost len kym si nevybavis nove karticky...
skoc tam kde si robil kontrolu podstrc im daky "urychlovaci kolok" a urcite budu ochotni...
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

dodman
urychlovací kolok si myslel toto ?

http://www.126bay.com/images/banknote/e ... 0-%20F.jpg
flesho11
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 17.11.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flesho11 »

mozes jazdit aj bez karticiek.ja ich tiez nemam a dokonca ani nalepky.mam len z ko.tak som uz kupil auto bez nich aby aby mal ten,co mi auto predal mensie naklady.uz ma zastavili 2 x policajti a stacil im aj protokol.ze to je tiez uradna sprava.ziadne problemy mi nerobili
vlado1886
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 21.12.2008 19:47
Bydlisko: Pod Dubnom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado1886 »

autolaik napísal:nie,nemozes...teda mozes pokial nenatrafis na snaziveho policajta. Protokol nie je doklad ktorym sa mas preukazovat pri cestnej kontrole. Vybav si nove karticky alebo stresuj pri kazdom zazreti hliadky :d :D
Protokol o EK a STK je viac ako tie karticky.Mozes s tym smelo jazdit a preukazovat polisom.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Čím preukazujete platnosť technickej kontroly kontrolným orgánom?
Kontrolným orgánom (polícii) v premávke na pozemných komunikáciách v Slovenskej republike preukazuje vodič vozidla splnenie podmienok vyznačeným Osvedčením o technickej kontrole a vyznačenou (perforovanou) kontrolnou nálepkou. Ak ide o vozidlo evidované v inom členskom štáte, dokladmi o vykonaní technickej kontroly sú rovnocenné doklady vydané v tomto členskom štáte.

netvrdim ze protokoly policajt neuzna...ale nemusi uznat. Ved administrativna stk nie je az tak draha a osobne by som chodil iba s protokolmi jedine vtedy ak by sa blizil termin riadnej stk.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

autolaik napísal:nie,nemozes...teda mozes pokial nenatrafis na snaziveho policajta. Protokol nie je doklad ktorym sa mas preukazovat pri cestnej kontrole. Vybav si nove karticky alebo stresuj pri kazdom zazreti hliadky :d :D
podľa zákona je dokladom o absolvovaní technickej, či emisnej kontroly aj protokol o absolvovaní kontroly, nielen kartička a nálepka. Prečítaj si zákon.
dodman
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 07.12.2008 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodman »

LOCHNESS napísal:dodman
urychlovací kolok si myslel toto ?

http://www.126bay.com/images/banknote/e ... 0-%20F.jpg
samozrejme...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

V zmysle § 4 ods. 1 písm. b) zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov je vodič povinný mať pri sebe platné doklady predpísané týmto zákonom alebo osobitným predpisom:

Dokladmi predpísanými pre vedenie a premávku vozidla na území Slovenskej republiky sú:

a) vodičský preukaz (§ 94 zákona o cestnej premávke),
b) osvedčenie o evidencii alebo technické osvedčenie vozidla (§ 23 zákona č. 725/2004 Z.z.),
c) doklad o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla (§ 18 zákona č. 381/2001 Z.z. o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla v znení neskorších predpisov),
d) doklad o vykonaní technickej kontroly (§ 52 zákona č. 725/2004 Z.z.),
e) doklad o vykonaní emisnej kontroly, ak takejto kontrole vozidlo podlieha (§ 70 zákona č. 725/2004 Z.z.),
f) doklad o zaplatení úhrady za užívanie vymedzených úsekov diaľnic, ciest pre motorové vozidlá alebo ciest I. triedy, ako aj označenie vozidla platnou nálepkou, ak je vodič vozidla kontrolovaný na takýchto komunikáciách (§ 6 zákona č. 135/1961 Zb.),
g) doklad o zdravotnej spôsobilosti a doklad o psychickej spôsobilosti, ak takejto povinnosti vodič vozidla podlieha (§ 89 zákona o cestnej premávke),
h) povolenie na zvláštne užívanie pozemných komunikácií, ak sú tieto užívané iným, než zvyčajným spôsobom (§ 8 zákona č. 135/1961 Zb.),
i) iné doklady ustanovené osobitným predpisom (napríklad zákon č. 168/1996 Z.z., § 12 zákona č. 280/2006 Z.z.),


chlapci vymysleli ste ako usetrit na stk ...uz netreba kupovat tie ich predrazene nalepky,karticky.staci ked sa preukazem protokolom ....dakujem
bedooo58
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.08.2014 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bedooo58 »

Dneska ma zastavili policajti a nemal som to osvečenieo TK a Ek pri sebe najskor som ho stratil protokol som mal to som im ukazal ale nestačilo im to že najdôležitejšie je to osvečenie mať pri sebe ale obišiel som dobre 5€ pokuta

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných