Steelmate-autonabíjačka 12V

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nikeee
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.09.2008 17:18
Zdieľať na Facebook

Steelmate-autonabíjačka 12V

Príspevok od používateľa nikeee »

Dobrý deň prajem,chcel by som sa opýtať,či by mi nevedel niekto poradiť kde by som mohol zohnať autonabíjačku na pager autoalarmu steelmate 888GO.Je to už starší typ alarmu z roku 2007 a v žiadnych obchodoch,čo som sa pýtal mi to už nevedia objednať.Alebo neviete či existuje nejaká alternatíva? Ďakujem
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Základ je poznať napätie a zohnať odpovedajúci konektor. Ak je tam bežnú valcový súosý z dierou v strede tak taký by sa dal kúpiť v nejakom obchode z elektronickými súčiastkami napr. GM-electronik a pod najlepšie zobrať zo sebou dialkovač a vyskúšať z ponuky. Ostatné je otázka pár minut , myslím že by stačilo vyrobiť aj USB kábel a ten pchať do bežnej USB nabky od mobilu. Z hlavy netuším aký tam je konektor ale napätie rátam že bude asi 5V nakoľko to býva bežné nabíjacie napätie pre zariadenia ktoré sú napájané z jedného Li-on alebo Li-pol článku. Ak potrebuješ taký adaptér a dal si sem tento dotaz, zrejme sa moc z elektronikou nekamarátiš . Takže ja na Tvojom mieste, obrátil by som sa na nejakého predajcu alarmov. Aj internetového.
j.h.
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa j.h. »

Mam tiez steelmate vystup je 12V 100mA. Pouzit mozes akukolvek nabíjačku s touto hodnotou koncovku dopasuješ v obchode a naletuješ pozor daj na polaritu.Skus pripadne pozriet v obchodoch s telefonmi.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Isto dáva z výstupu 12V? nejak mi to nepasuje . Ale zas môže byť netvrdím že nie.
Len aby sa neušulil a neodpálil nabíjací obvod v pageri. . Dakedy býva obvod tak riešený že mu stačí aj menej a o to menej je potom zaťažený ak nabíja len jeden článok .Možno aj 6V by stačilo. Hodiť to na stabilizovaný zdroj a sledovať odber prúdu. Pretože už som opravoval kdečo odpálené okolo adaptérov a nabíjacích obvodov . Naposledy jeden NB kde je adaptér 12V a niekto tam šupol klasika 18-19V šak čo koncovka pasovala.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Je to na 5V.

Potrebuješ adaptér z 12V na 5V. Píše tam napájanie cez micro USB a tam je štandardných 5V. Takže bacha na vec...;-)
j.h.
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.09.2009 18:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa j.h. »

Ja som opísal to čo je na nabijačke steelmate
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Podľa mňa je to vstup(input) z auta - palubnej siete.
Output(výstup) bude 5V 500mA max...:)
nikeee
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.09.2008 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nikeee »

Ďakujem všetkým za odpovede a rady,presne ako píše VLADY,elektronika a elektrika nie sú moje silné stránky :-\ ,tak preto som sa pýtal.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A na tom pageri pri konektore nieje napísané ? Na takýchto zariadenia ak majú napájací konektor k adaptéru , tak zvykne tam byť aj polarita konektora nakreslená a aj koľko voltov treba.
Odkiaľ si? možno sa nájde niekto kompetentný v okolí čo Ti pomôže.
nikeee
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.09.2008 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nikeee »

No práveže na tom pageri nie je nič napísané.A som z Červeníka okr.Hlohovec tak keby niekto vedel može pomocť. :3906:
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných