Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kucsi
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2007 12:33
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa kucsi »

Tak už mi nech len niekto dá kontakt na takého servisaka z BA a okolia a kupujem XC90 :)

Rozumiem tomu, že pri takýchto autách je alfa a omega mať človeka na servis ktorému človek plne dôveruje a ktorý sa vyzná do tvojej značky a je ochotný do kvalitnej opravy investovať čas. Problém asi je takého nájsť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čertík sa skrýva v tej prvej vete.Nech mi dá niekto kontakt...
Slovensko by trebalo vysídliť a osídliť mentálne inak nastavenými ľudmi.Kým sa ľudia nebudú deliť z druhými,nebude viac prajnosti a menej zlomyselnosti tak to bude takto a zdá sa že ten stav všeobecnej zloby sa bude iba prehlbovať.Prečo si ľudia vzájomne nepomôžu ?! Lebo z dobrým sa nenaučili deliť.Nikto dobrý sem nikdy nepríde z vyhlásením...ja som ten dobrý ! to proste tak z princípu nemôže byť.Musíte si ho nájsť a na jeho nájdenie vynaložiť trochu vlastného úsilia,dalo by sa o tom dlho baviť ako sa všetko dá ak jeden chce.A netýka sa len auto opravárenstva.Aj najlepší z najlepších sú dohľadatelný,v krčme nehľadajte,na soc.sietiach tiež nie,v tých žumpách sa nepohybujú
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Kucsi, mas to v sukromnej sprave. Chodim k nemu s manzelkynim Volvom, mojou A6kou starou, Toyotou, otec k nemu chodi s Oplom. Velmi seriozny pan, neni lacny, ale neni to menic dielov
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa oco13 »

na soc.sietiach tiež nie,
Toto forum nie je nahodou tiež socialna sieť? taká jej varianta :3906:
Existuje ešte jeden recept - kupovať autá holé, bosé, ktoré nemajú nič čo by sa mohlo pokaziť . Taká Thalia v základe social edition pojde do zodratia (v benzne, DCI je už iné kafe)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kucsi
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 13.05.2007 12:33
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa kucsi »

A tak, Thalia nie je zrovna táto kategória auta …

Ďakujem Ricardinho 🙏
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa oco13 »

kucsi napísal: 18.07.2023 10:54 A tak, Thalia nie je zrovna táto kategória auta …

Ďakujem Ricardinho 🙏
A tak aby si mal holé bosé suv na ktorom sa nemá čo pokaziť tak by si musel ísť niekam do rokov 80tych ale to už by nebolo "premiové"
Už samo slovíčko "premiove" navyšuje ceny v slovenských servisoch a rovnako navyšuje množstvo súčiastok, ktoré sa môžu pokaziť.
Thaliu som použil všeobecne ako príklad auta ktoré sa dalo kúpiť vo verzii - bez všetkého.
A ešte doplním
Velmi seriozny pan, neni lacny, ale neni to menic dielov
Prečo nemôže byť lacný?? lebo ak má opravovať poriadne tak sa cena opravy vždy odvíja od ceny nového auta. Nie od ceny za akú ste to auto kúpili vy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, zase jeden z tvojich mnohych mylnych pohladov na svet. Ked dojdes do servisu, akehokolvek seriozneho.ale neautorizovaneho, tak sa s Tebou mechanik porozprava a da ti na vyber standard dielu. Priklad, na mojej starej Audine som u tohto pana riesil vymenu kompresora klimatizacie, pozreli sme moznosti, odporucil mi jeden na zaklade svojich skusenosti. Boli lacnejsie, boli aj drahsie. A tak to u seriozneho servisu funguje. Ja davam original casto, lacnej Ciny sa bojim a neriskujem. Ine je ked mas auto kde sa skratka druhovyroba firmam neoplati, to je zial priklad aj XC90, preto vela špecialít skratka inde ako cez Volvo nezozenies. Spotrebak ta ale nikto nenuti davat original a s tym autom sa da fungovat normalne ako s kazdym inym
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa oco13 »

Veď presne to som myslel, že seriozny ti neponúkne lacnú čínu.
Len potom mi zase nejde do hlavy prečo my robíme bezpečnostné diely z čískeho konzervového plechu.
Fakt Riči : prečo v prípade nových výrobkov nemáme na výber ??? Technika čína , drevo rumunsko, potraviny polsko - mne to nejako nejde všetko poskladať dokopy tak ako by to malo byť. Potravinárske obchody musia písať v popiskoch krajinu pôvodu, spracovania a balenia. Vieš aký mazec by to bol ak by to museli robiť všetci.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Oco, sak sa chod spytat na vas nakup priameho materiálu na zaklade coho sa rozhoduju. Ver, ze to robia tak isto. To, ze mate ocel z Ciny neznamena, ze to je najvacsi sunt. Skratka pomer ceny a kvality je majlepsi pri tom, aby splnal kriteria. Drevo z Rumunska je zle lebo je lacne? Mozno by sa dalo kupit este lacnejsie, ale riskovat to nikto nebude, lebo kvalita, lehoty atd.Podobne je to aj v potravinach. Nuti niekto niekoho nakupovat polske parky plne muky? Nuti niekto niekoho nakupovat najlepsie Prosciutto z najlepsieho talianskeho chovu prasiat za 100ky Euro? Mas na vyber tak si to vaz.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa autolaik »

Ricard, s ocom vojnu nevyhras ...yo je vopred prehrany boj. Čak Norisko by mozno uhral remizu,ale asi aj to pochybujem. :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa oco13 »

To, ze mate ocel z Ciny neznamena, ze to je najvacsi sunt.
Robím trhacie skúšky. :300f: :..:
K tým potravinám - niekde na stranke spotrebitelskeho testovacieho magazinu je rozbor Nutely z Nemecka a zo Slovenska. Tá istá flaša tie isté kody a zloženie na km od seba
Autolaik : ja nechcem vyhrať práve ak ja vyhrávam tak prehrávame všetci. Ja chcem vysvetlenia. A tam už to škrípe.
Som totalny pesimista, teda ak mám pravdu tak sme všetci v prdeli.
Ale to je vedla od témy, o téme je to, že ak zadávatel vyžaduje v nazve vozidla slovičko premiové, tak môže zabudnúť na lacný servis.
Aj pre mňa je velmi lákavé kúpiť LR za 1500, ale práve ten pesimizmus ma vždy zachrani pred ekonomickou samovraždou.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa gnagy »

Ja len k tomu nadpisu - staré prémiové SUV = pravidelne drahé problémy.

Môj švagor mal kedysi pred rokmi BMW X5 4.4i V8, kúpil to veľmi lacno ako ojazdené s extrémne nízkymi (pravými) km. Prvým majiteľom bola nejaká ambasáda vo Švajčiarsku. To auto malo príplatkovú zlatú metalízu, čo len tá stála 5000chf. Auto komplet nejakých 215.000chf. Po rokoch to predal za cenu 5% len tej príplatkovej farby. Ale koľko s tým autom mal problémov a koľko ho tie problémy stáli, ani nebudem písať. Keby mal to auto dať zadarmo, tak aj to by bola výhra. Roky som mu hovoril, že jemu sa viac oplatí nové na splátky, ako stále vrážať tisícky do auta, ktoré má 20 rokov a s bezpečnosťou to už tiež nebude také ružové, hlavne keď má malé deti. Nechcel si dať povedať. Až nakoniec zmenil názor a kúpil Volvo XC40. Keďže to žerie 3x menej, poistenie je lacnejšie (lebo plug in hybrid), ale aj servis v cene auta, každý mesiac šetrí nemalé peniaze oproti tomu BMW.

Ja by som sa na jeho mieste rozhodol pre MPV inej značky, lebo to je najideálnejšia karoséria pre rodinu. Ale 100 ľudí 100 chutí.

Autorovi témy neodporúčam nič, čo má prívlastok "staré" v kombinácií s "prémiové". To nemôže dobre dopadnúť.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to spojenie nezmyslu a vysokých nákladov.Voda v koši je menší nezmysel ako SUV.Nuž ale...je v kurze,má Jano Palo Mišo a čo ja som čosi menej ?! Už aj reči o nejakej bezpečnosti sú len fansmazgória,tých opách je toľko že je to znova tam ako keď sa zrazil Trabant z Trabantom.Teraz sa jeden mamut zrazí z druhým a šance sú navlas také isté.Ok,dá sa ešte kúpiť obrnené vozidlo pechoty.
Prémiovosť...preložené do zrozumitelnejšieho formátu...platíš vždy viac za spústu zbytočností až do samého konca.
Ten kto kupuje auto...čo od neho vlastne čaká ?! Utieranie zadku ? snáď nie.Tak si treba urobiť prieskum vlastnej hlavy,čo potrebujem a čo dnes či zajtra budem len a len preklínať.Každý si myslí ako veľmi záleží aby bolo auto také onaké,reprezentatívne atd,prd makový,celý svet serie na to v čom sedíte.O mesiac nik nebude vedieť a ani si nespomenie aké "brutálne" fáro mal.To je len taká vlastná rozprávka v chorej hlave že .... Čím prv človek dozreje,tým prv sa tých hlúpych predstáv zbaví a peniaze použije tak kde to dáva zmysel...do vzdelania detí.
Ďaleko bohatšie krajiny ĎALEKO BOHATŠIE sa nehrajú na nič,SVK je ešte stále mentálne v Rusku.Každý kto po rokoch príde na tento zaprdený flák zeme sa len čuduje a pýta sa....máte tu nejako veľa milionárov.No ano,my máme všetci SUV,oni idú na dovolenku štyri razy do roka a to ešte platia ozaj konské dane.Niečo tu nesedí ..že ?
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa pidizvi »

SUV akoze... opachy, predrazene zbytocnosti a MPV su lepsie. Jasne, ked si niekto kupi lestenku Gcko 4x4^2 a pouzije to na zaparkovanie na obrubniku, alebo SUV len preto, lebo je to moderne teraz.

Ale pod mi s MPVckom cez takyto teren, dovolim ti aj taku "zbytocnost" ako 4x4 zobrat (zvysene naklady na udrzbu, 99.9% z nabehanych kilometrov nevyuzite, zvysena spotreba...), premocene smyklave blato, sem tam hlbsie kolaje, ze 23cm svetlej vysky skriabe hlinikovy ochranny kryt motora, sem tam do kopca:
Obrázok
A rad by som to presiel v pohode, nie pokus-omyl, ze mozno budem musiet volat traktor.

Taketo masiny tam chodievaju, treba im dat prednasku, ze to su zbytocne SUVcka ci offroad opachy.
Obrázok

Alebo este tu mam zo svojho starsieho albumu 2017, pod mi tam s MPVckom... urcite...
Obrázok
Obrázok
Tento Jeep bol rozbity v 2018, zrazka s velkym jelenom, posadka bez problemov. Pod mi tam sediet v trabante alebo v praktickej oktavii kombi, ktora predsa odvezie skoro to iste ako ten jeep, ale s nizsou spotrebou a nie predrazenymi nakladmi...
Jeep wk/wh kupeny v 2016 za 7500eur, servis repas turbo, zhavenie, oleje, gumy, drobnosti, spolu asi 1500eur... predane 2018 ako vrak za 2000eur. Zo zlej situacie nehody celkom dobry vysledok... keby sa mi to stalo na niecom za 30 tisic, tak asi pridem o dost viac.

Ale chapem, riesenie je uplne lahke, neist tam, pockat na lepsie pocasie, ist peso, ist inde.

Este k tej premiovosti, kto nevyskusal, nepochopi. Mame v rodine range rover vogue asi 2010 rocnik, aj 2016 jeep grand cherokee a je to proste citit, ze range je lepsie vozenie, tichsie, pohodlnejsie pruzenie hoci obe su na vzduchu... a to ten jeep nie je zrovna ludove vozitko za 10 tisic eur.
Kazdy nech si jazdi na com chce...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Stare premiove SUV - naklady na opravu?

Príspevok od používateľa oco13 »

Pidizvi , ako sorry, viem že mám byť ticho, ale to sa nedá :3906:
Upracem, doslova ťa zotriem z cesty v takom terene s hrdzavou hnusnou 30rokov starou Nivou.
Dobre, ale nechajme spomienkový optimizmus - kedykolvek sa tam pustím so Samíkom, Jimmim...... Pozri si čím chlapci okolo Oščadnice sťahujú drevo. Ak je medzi tými autami Jeep tak 40 ročný.
A dovolím si zopakovať Milanove slová PREMIOVÉ SUV sú naozaj tie zbytočnosti . Alebo potrebujem offroad na robotu a nehrám sa na velkého čáva, alebo potrebujem auto na cesty a tam SUV nepatrí (moj mylný názor).
Ale v jednom máš naozaj pravdu každý nech si jazdí na čom chce - len aj to má svoje B - ak sa pýtam pri niektorých kategoriach aut na to či je drahý servis tak vyzerám ako blázon.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 73 neregistrovaných