Stáčanie kilometrov

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Namiesto trestnopravnej zodpovednosti za stacanie km by mal parlament radsej schvalit povinne nulovanie km pri kazdej zmene mejitela auta.
Konecne by sa ovce zacali zaujimat o technicky stav auta a nie len o pocet km.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Soto19 - prípadne odometer by bol maximálne do 99.999km a potom preskočil na nuly a odznova. Takto to vo vozidlách už bolo a razom by sa zabudlo na nejaké stáčanie.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

nie som odbornik ale nechce sa mi verit ze by nebolo mozne zapisovat stav km do nejkej ROM, kedy by zmena stavu bola mozna len vymenou celej RJ (co by bolo urcite menej rentabilne). Legislativne je vyrobcom prikazanych kopec somarin (napr. meranie tlaku v pneu...), radsej by mohlo byt nieco taketo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Posledný prípad ktorý žial prešiel pred mojimi očami.Auto v Passau nasalo olej,klakla turbína.Odťahovka z BA ho doviezla,turbína von,zlomená oska,olej úplne všade.Pri práci sa ale našla vigneta výmeny oleja v r.2010 a 305 tis km. Terajší stav je 238 tis,je r 2015.Čiže to výchádza na 400 tis.Typický dovoz,pozliepané Dci.Keď bol pán s tým že neťahá,som mu navrhoval komplet robotu okolo toho cena cca do 150e.-Materiál to nežiadalo vôbec.To nevedel prežiť,teraz je lahší o tisícku za dovoz,dvesto štyridsať za turbínu a stopäťdesiat aj tak za tú prácu,ktorú trebalo urobiť už dávnoa.
Ludská blbosť značne prekonáva rozmery vesmíru,a čo je najtragickejšie,že sa aj tak nik nepoučí.Lebo si zaplatiť len za prácu 150 a nič za diely...to sa nedá prežiť.To musí byť 150 za diely a nič za prácu,a spokojnosť je velká.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milan musis mat trpezlivost, ze Budha by sa mohol prist ucit :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

S trpezlivosťou nie je problém.Nepísal by som o bežnom zákazníkovi,ale tento človek pracoval u mňa pre dvadsiatimi rokmi a mňa nevýslovne prekvapuje ale aj ser..e ako môže jeden človek za pár rokov mimo profesie takto osprostieť.Keby to nebol kamarát,nedovolím si písať,ale toto si už všetko zo sklopenými ušami musel vypočuť aj naživo.
suchosp
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09.11.2015 11:56
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Stáčanie kilometrov

Príspevok od používateľa suchosp »

Nevím, jestli to patří sem, ale přijde mi to nejrelevantnější téma.. Zakoupil jsem bazarové auto, a po delším prověření jsem zjistil, že tachometr byl stočen :190: , a to o dost. Problém mi nastáva ve chvíli, co si chci sjednat povinné ručení nebo havarijko přes srovnávač, srovnátor. Stačí jim dát stočenou hodnotu, která je na tachometru, nebo jim poskytnout pravou hodnotu, kterou jsem zjistil? Popřípadě jak mohu bazar oslovit a případně popohnat k zodpovědnosti za stočení km? Díky.
db69
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Stáčanie kilometrov

Príspevok od používateľa db69 »

suchosp napísal: 26.06.2023 15:23 Nevím, jestli to patří sem, ale přijde mi to nejrelevantnější téma.. Zakoupil jsem bazarové auto, a po delším prověření jsem zjistil, že tachometr byl stočen :190: , a to o dost. Problém mi nastáva ve chvíli, co si chci sjednat povinné ručení nebo havarijko přes srovnávač, srovnátor. Stačí jim dát stočenou hodnotu, která je na tachometru, nebo jim poskytnout pravou hodnotu, kterou jsem zjistil? Popřípadě jak mohu bazar oslovit a případně popohnat k zodpovědnosti za stočení km? Díky.
bazar môžeš osloviť. ale nič tým nedosiahneš.ale za skúšku nič nedáš. overenie sa robí pred kúpou ,je na to strašne mnoho možností.Inak na 99% sa upravuje len ODOmeter.stoji to +-100€ ked chceš vymazať udaje o najazdených km zo všetkých snímačov je to o vela drahšie.A stále to vieš overiť cez možností.Poistovna pri HP otí ODOmeter

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní