Stáčanie kilometrov

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Stáčanie kilometrov

Príspevok od používateľa makrela »

Niečo k téme pretáčanie tachometrov .Ale nové .
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010072301
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Včera som to čítal. A musím uznať, že DF má opäť kus pravdy
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

ja prirovnavam tachometer auta k napr. vodomeru alebo elektromeru na RD-manipulacia sa tresta,predsa nie je mozne aby doslova zivnostnik chodil po bazaroch a na objednavku stacal km a tiez nechapem ludi ako mozu kupovat auto bez servisnej knizky,ved to je rodny list auta a ma svoju priehradku a stratit sa moze tak jeden zo 100 a zrazu na tacho svieti 129tis km :40bd:
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

čítal som si jeho články, je bystrý, ale myslím si, že tacho by malo patriť medzi hlavné identifikátory, na úrovni VIN.

veľmi sa mi páči myšlienka, že počet najazdených km by sa ukladal na STK i emisnej do tej novej plastovej kartičky. Bolo by to fajn.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

karticka ti je nanic ; udaje z STK sa UZ PAR ROKOV ukladaju v databaze akurat to nie je pristupne pre verejnost.


a nerobia to vsetky STKcky hoci by mali.
urbanek
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 12.06.2007 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa urbanek »

Je to tak, tym zakazom sa nic neriesi, lebo gauneri to aj tak nejako obidu a doplatia na to zasa len slusni ludia napriklad pri opatovnom predaji uz predtym pretoceneho auta. Na druhej strane by bolo fasa keby sa dalo na udaj na tachometri spolahnut, ale aj tak je to len jeden z mnohych ukazovatelov realneho stavu auta a vobec nie najlepsi.
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

martin cichy napísal:čítal som si jeho články, je bystrý, ale myslím si, že tacho by malo patriť medzi hlavné identifikátory, na úrovni VIN.

veľmi sa mi páči myšlienka, že počet najazdených km by sa ukladal na STK i emisnej do tej novej plastovej kartičky. Bolo by to fajn.
to by bolo fajn aj ked by stacilo keby sa ukladaju hoc len na STK a je to pristupne verejnosti napr podla vinu..
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Väčšiu ch.u.j.o.v.i.n.u som ešte nečítal !!!

Zmena tachometra sa robí len a len z dôvodu podvodu !!!!

Buď aby som svoje aj keď auto v super stave, ale s 300 tisíc km vôbec predal. A druhá možnosť aby som vytĺkol za kraksňu viac peňazí, lebo auto s 120 tisíc km, má vyššiu cenu ako auto z 500 tisíc km.

Nikto si nepretáča auto len tak, že chce mať na tacho 666 666, to by si potom ten tacho dal vypojiť, a by mi to tam svietilo stále !!!!!!!

A ak si to nejaký dobrák spraví len a len pre seba a ide auto predávať, tak by mal upozorniť, že ja som fetyšista a potrebujem mať na tacho 800 tisíc km, lebo sa pri tom urobím ale v skutočnosti je tam iba 80 tisíc km, takže ak sa odbavuje a povie skutočný stav, tak to nie je podvod !!!!!! Lebo uviedol, tak ako to je !!!!

A už prestaňte dookola obhajovať to stáčanie km, je to hajzlovst vo a hotovo.
Rečičky, že slováci to potrebujú je chujovina, lebo ak by boli skutočné km, tak by konečne slováci pochopili, že auto 98 má jednoducho toľko km a buď by to akceptovali, alebo kupovali nové autá !!!!
Tommynno
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 26.02.2009 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tommynno »

načo riešoť, či auto ma upraveny tachometer, alebo nie...pozrem celkovy stav, pozrem, ako velmi su opotrebene komponenty v interieri napr volant, paka, sedacky, stav riadenia a pod...a kilometre ma nestvu predsa nie???
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DutchDixon »

Tommynno napísal: volant, paka, sedacky, stav riadenia a pod...a kilometre ma nestvu predsa nie???
Niekedy moze byt aj cukrikovy stav interieru a motor nemal nikdy meneny olej... Raz som tak skoro kupil almeru v super stave. Majitelka bola v tom ze olej v aute ma byt a nie aby sa vymienal :d :D
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DutchDixon »

Rozvody, olej, platnicky to je este v pohode. Horsie ked sa zacnu sypat zname dieslacke komponenty. Inak tie Banovecke lestenky vyzeraju fakt super :d :D
Tommynno
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 26.02.2009 19:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tommynno »

TTR turbo napísal:Tommynno a išiel by si pozrieť auto ktoré má na tacho skutočných 320000 km a viac? Nešiel by si a to majú všetky autá dovezené z Talianska v okolí Bánoviec n/B a sú to "cukríky" nasilikonované a naši ľudia sú tak sprostí že tomu veria, povieš volant, pedále, sedačky a pod. to je pravda o niečom to svedčí ale nie o všetkom, aj u nás keď má aj nové auto žumpák a má 90.000 km a nikdy ho nečistil tak to auto aj tak vyzerá. Do cukríkového dovozu do 1/2 roka naserieš toľko prachov, že sa ti to neoplatí kupovať, rozvody, olej, platničky, spojka, pneumatiky a pod... vieš komu sa to oplatí dovážať??? priekupníkom a špekulantom ak chceš skutočne dobrý voz musíš si ho nájsť bohužiaľ sám v Nemecku z prvej ruky nie od turka a podobne...
no tak velmi zalezi na tom, o ake auto by slo, ale prave vcera som jedno pozeral na nete tiez 320 000 a celkom sa mi pacilo, keby som kupoval auto, mozno by som ho siel aj pozret, ale zatial sa musim zbavit mojej feldy a potom riesit dalsie... :D pokial je to diesel, tak neni problem take kilometre, ale benzin to uz asi nie...i ked tiez zalezi na akom aute...ono skoro kazde auto dokaze urobit pol miliona, zalezi len na tom, ako k autu pristupujes...pokial by to bolo po 1. majitelovi, a vyzeralo by dobre, proste zalezi na kazdom aute.a jasne ze nepozerat auta len podla sedaciek a pod, ale tiez to prispeje k tomu, ze si mozes vsimnut, ako velmi bolo auto vyuzivane a na co bolo vyuziovane... :D
bajec
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.09.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajec »

dajú sa sfalšovať aj kilometre, ktoré mi ukáže na diagnostike? na tachometri mám 160 tisíc a diagnostika mi ukázala 220 tisíc...nevidím význam stáčať o 60 tisíc km...či?
bajec
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.09.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajec »

Dante Flyshit napísal:Pokiaľ viem, tak ak bolo auto stočené profesionálne, nepomôže ani diagnostika. A stočiť o 60.000 km - prečo nie ? Na Slovensku je auto s viac než 200 tkm (niekedy aj skôr) považované za šrot...
audi a4 1999 1,9 tdi 81 kW...??
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bajec, jasne ze sa to da. Tachometer a "diagnostika" maju uplne nezavisle cisla ktore sa daju nezavisle na sebe aj menit. Tachometer je pristrojova doska resp. pristrojovy panel, v tvojom pripade tusim VDO firma, diagnostika je riadiaca jednotka EDC15 v motorovom priestore, tentokrat od firmy Bosch.

okrem ineho som ti poslal aj sukromnu spravu, precitaj si ju.

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných