ST 220 Mondeo - zvlastny zvuk na volnobehu pri 2000 ot video

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

ST 220 Mondeo - zvlastny zvuk na volnobehu pri 2000 ot video

Príspevok od používateľa delarock »

Ahojte nevma neikto s tymto skusenosti?
Auticko je 2006 ka 96 000 najazdene pravidelne servisovane,naposledy pred 8000 km velka serviska( sviecky vsetky filtre)

Zvuk vydava auto ci je stlacena spojka alebo nie.
Auto ma trosku nekludnejsi volnobeh ale len trosicka.
Taktiez pozorujem ze ked sa povedsme chcem rozbehnut na spojke,pomalicky pustam plyn tak auto ma tendenciu dochnut. Viem ze sa to nema ale auto ma 166 kw a skoro 300 krutiaci moment takze malo by sa rozbehnut v pohode.

Pridavam videjko jak je vidiet ten kovovy zvuk sa ozve stale ked rucicka dosiahne cca 2000, je jedna ci pada alebo stupa...

Okrem tohto problemu auto ide ako strela :) spojka nepresmykuje ani netrha.akurat mam pocit ze pri rozbehu musim pridat viacej otacok jak by malo byt,dalsie stupne bez problemov
http://www.youtube.com/watch?v=ANo751eZHpo
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked to robi pri presnych otackach, tak by som tipoval, ze tam nieco rezonuje a bucha o nieco. Pozrel by som vyfuk a jeho chraniace kryty, ci nie je niekde uvolneny.
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

hmm ide to z predu od motora by som skorej povedal.
Rozmyslal som nad krokovym motorcekom. Co vy na to
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

chod do fordu.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Pocuvni Hansa a chod do Fordu na Zlate Piesky.
Alebo pocuvni dobru radu a spytaj sa chalanov na fordclub.sk. Zopar ich tam tieto STcka ma.
original
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 03.03.2008 13:36
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa original »

to auticko ma svoje za sebou....
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

Tak ked som z kosic tak nebudem behat velmi na zlate piesky a uz urcite nie do oficialneho fordu :) napisal som aj na fordclub ale predsa len tu viacej ludi chodi. Auto motoricky ide jedna basen taha az po obmedzovac.

Vyzera to na tie plechy u katalyzatora
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

urcite nie do oficialneho fordu :d :D to nemas 20-30 ecka na diagnostiku vo forde?mas aspon na benzin?na fordclube vedia akurat tak tarat,inac nic podstatne,nikto z nich nieje pomaly ziaden opravar len sa vozia.ked si z ke ziaden problem.ford szilcar na alejovej je asi na vychode to naj co sa da najst.aspon maju diagnostiku ktora sa pripoji v pohode.znamy tak nahanal diagnostiku na mondeo 2006 2.2tdci ked mal problem zo vstrekmi a nikde okrem autorizaku nikto neskrtal.vsade dookola chceli menit polovicu motora.autorizak to vyriesil behom 2 hodin.
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

Tak sa opytam naco mam ist na diagnostiku ked jednak mi nic nesvieti,auto ide ako ma? zoberem to radsej znamemu na zdvihak.
Mam skusenosti aj s oficialnym fordom aj s oplom a nikdy viacj v zivote.Vymienaci dielov pokus omyl,cest vynimkam.

Nejak nerozumiem co sa furt ohanas diagnostikou ked kat je viacmenej pasivny clen a ked je zniceny tak zareaguje najskor lambda sonda ktora je za nim a to by aspon vyhodilo kontrolku motora popripade motor by nesiel do otacok.. Alebo mas nejaky iny rozumny dovod sa tu ohanat fordackou diagnostikou

A tu rozpravku o tom ze dakto dakde chcel menit polovicu motora si nechaj pre seba :) Mozno niesu na ford klube sami mechanici ale myslim ze o TDCI delphi vstrekoch je tam o tom popisane viacej nez dost
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ono tam ani nic svietit nema.mondeo mk3 nema nic.to neni bmw ze napise ukaze kde a co.ja ti len radim ze vo forde maju diagnostiku ktora na spoji z rj tak ako ma nie nejaky notebook a soft z netu.
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

cviro dakujem pekne,presne niekoho takeho som hladal:) chlapik myslim jazdi aj rally na ST ckovom focuse ked si dobre pamatam.

seven: no z casti mas pravdu ale mal som predtym rovnaky rocnik mondeo a tam bol plyn a lambda hned rozsvietila kontrolku motora :) tak az zas take auto z doby kamennej to byt nemoze...
delarock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 19.09.2008 00:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa delarock »

Tak bol som s tym na zdvihaku :) Rozsypal sa predny tlmic nie katalyzator nastastie
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných