Sprej na pneumatiky

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gsilvi
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 15.04.2010 15:03
Zdieľať na Facebook

Sprej na pneumatiky

Príspevok od používateľa gsilvi »

Prosím o radu, google mi nenašlo odpoveď. Iniciatívne som si kúpila penu v spreji na pneumatiky. Nastriekala ich a až potom čítam, že to malo ísť len na boky a nie aj na jazdu plochu. :-/ teraz neviem, čo som im spravila? Ci sa mam báť jazdit alebo to nevadí, že boli raz nastriekane :-?
adrian0026
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 05.04.2008 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adrian0026 »

Po pár sto metroch by sa mal behúň očistiť. Celé pneu ošetruj iba pri sezónnom uskladnení. Počas používania bočnice. Motorkové nestriekať vôbec :3020:
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Samozrejme ze nevadi. Je to iba glycerin, ktory chrani gumu pred oxidaciou. Na behun to nema velmi zmysel striekat, kedze sa to tam pri jazde neudrzi.

Kedze by sa to mohlo teoreticky prvych povedzme 50 metrov smykat, tak vyrobca tam v ramci svojej pravnej ochrany varuje pred aplikaciou na behun.
gsilvi
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 15.04.2010 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsilvi »

Ďakujem. Takže sa ráno nemusím báť ísť, pre istotu pôjdem pomaly :28b7:
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Brzdna draha bude trosku dlhsia nez zvyčajne. (Dokedy sa to neosucha) takze chod pomalsie a za par 100metrov to bude uz ako predtym.

Na hlúpe príspevky naco to robíš radšej nereagujem. Veď načo aj auto umývať, naco vysavat v podstate naco menit kabinovy filter (pelovy). Naco kupovat vone do auta, naco potahy davat a celkovo... Naco kupovať auto. :zga27:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Nevyhadzuj za sprej na gumy, je to k nicomu, radsej investuj do seba, ci uz mas dost drogerie, topanok, kabeliek a oblecka ? Neverim :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

A na novych sopach to ma aky zmysel lol ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Co chodim svojemu umyvacovi, aj pneu su jak funglace, neviem ci ma nejaku speci chemiu, ale nic navyse uz tomu netreba :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja to vysvetlím takto, sedím doma - ked nekúpim nič ma to nestojí, nemám s tým ani žiadnu robotu...
Jednoducho je víkend kedy si chcem oddýchnuť po týždni práce


Pre kerého krista si niekto robí takéto starosti? Ja osobne by som nerobil radšej nič, ked už teda niečo robiť tak nech to má aspon zmysel, nejaké opodstatnenie
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Estetika... niekto na ňu kašle a iný ju má na prvom mieste v rebríčku hodnôt. Tak preto . Ja na auto serem z vysoka ...auto mi má slúžiť . A slúžiť bude bez ohladu či mám pneumatiku na bokoch streknutú alebo nie. To je ako okná doma niekto ich umýva aj 4-5 krát do roka a inému stačí aj raz max 2x.
A k dotazu ...nič sa nedeje tá vrstva nasprejovaná to sa po pár metroch jazdy oderie dole.
gsilvi
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 15.04.2010 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsilvi »

No striekala som gumy preto, lebo kolegyňa spomínala, že pred zimou sa to ma spraviť, aby sa menej zničili. Až potom som citala, že to iba boky som mala nastriekat. Už som to aj handrou suchala dole, ale keď sa to jazdou zotrie dole, tak tomu chcem veriť, že to tak bude. :zga27:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lakinooo napísal:Niekto aj trenky pouzije na 4 krat a az potom ich da oprat. :40bd:
Ano, to je dlhodobo odskusane hygienicke minimum, pre spoluzitie v heterosexualne aktivnych paroch, podla poslednych vyskumov albanskej akademie milostnych vied ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ma to presne taky zmysel ako umytie, prelestenie, voskovanie karoserie, cize esteticky. Niekto kasle na to, iny umyva auto kazdy vikend, k tomu vosk, rozne pasty a taktiez sprej na pneumatiky, ktore dodaju gumam leskly a novy vzhlad. Preco po umyti, ked sa cele auto leskne, by mali byt pneu matne, sede?

Pre zadavatelku: nic sa ti nestane, po par metroch sa to zosucha
:2f93:
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

gsilvi napísal:No striekala som gumy preto, lebo kolegyňa spomínala, že pred zimou sa to ma spraviť, aby sa menej zničili. Až potom som citala, že to iba boky som mala nastriekat. Už som to aj handrou suchala dole, ale keď sa to jazdou zotrie dole, tak tomu chcem veriť, že to tak bude. :zga27:
Vieš toto je to čo výrobca potrebuje, aby sa šírili takéto bludy.

Ty nijako nedokážeš či to zabralo, ja jazdím X rokov a v živote som to nerobil a ked musela pneu na výmenu tak kvôli opotrebeniu, alebo vyslovene poškodeniu

To je to isté akokeby si použila doma niečo na okná čo ich má udržať čistejšie 2x dlhšie

Vykašli sa na všetky takéto podobné marketingové bludy, to vyťahuje iba peniaze z vačku
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

lakinooo napísal:Ja to striekam na pneu po kazdom umyti auta. Na starych sopach to zmysel naozaj nema. 5e stoji sprej a vydrzi to cely rok.
Ja mam 3 vozidla, ktore maju spolu 60 rokov a sprej na gumy striekam (na bocnice) len tak z recesie viackrat do roka.
Pouzivam Ozivovac od Kojota a uz ked to mam v ruke tak oprcam šecký plasty z vonku kasne a nekedy aj pod kapotou. A na vozidlach z 90tych rokov ich je teda pozehnane :3035:
Efekt? Inteligentny si domysli, hlupak bude non-stop hejtovat :41c2:

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný