Správne dvíhanie auta na servisnom zdviháku

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
peter121
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 23.01.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Správne dvíhanie auta na servisnom zdviháku

Príspevok od používateľa peter121 »

Zdravím páni, chcem sa opýtať, ako robíte aby ste pri dvíhaní auta na klasickom zdviháku aký býva v pneuservisoch nedo*ebali lem prahu.

Na starom bavoráku som mal také pekné zosilnené miesta s gumovými podložkami, no teraz mám hondu a tam je po celej dĺžke prahu taký tenký kovový lem, ktorý síce pekne zapadá do zdviháku ktorý som dostal s autom, no bojím sa aby mi to v pneuservise neohli.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Pätky na zdvihákoch by mali mať gumu na hornej strane....Alebo ak nie podložiť ja som mal na ten prípad vždy v kufri hodené cca 10cm kúsky hadice pozdĺžne rozrezanej a to sa tam len nastrčilo ak bolo treba....Lebo väčšina mechošov v pneuservisoch sú ozaj hovadá....Aspoň ja mám skúsenosť že tam zväčša platí : z cudzieho krv netečie...
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...V niektorých pneuservisoch majú vyrobené s tvrdého dreva také hranoly asi 30x10cm a v nich vyfrézované pozdľžne drážky do ktorých lem prahov pekne zapadne...
...Ale asi najlepšie riešenie sú tie gumy ako píše VLADY,ale vždy trvám na tom,aby mi to dvíhali na nosníkoch nie na lemoch...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no budes musiet davat bacha.ked som jazdil kedysi favoritom raz v pneuservise pozeram a ujcek kraca velkou zabou dozadu k autu.dal ten hever pod zadnu napravu do stredu a ide zdvihat.este ze som donho hodil cigaretu.neze by mi vadilo ze farbu obrusi ale lanka na rucnu menit koli jeho blbosti no stretil by som ho.odvtedy stale pekne na prahy to podkladali a pekne tam ako v knizke od auta je nakreslene.majstri ze sa ohne plech preto oni o napravu zdvihaju.+ este honda ak ma matice tak tiez bacha zvyknu to hned pistolou zatacat a ak nahodou sa sekne srob a praskne zavit povedia ze to uz predtym bolo poskodene.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Drevka, to sa dávalo volakedy bežne ....len dnes je iná doba každý dnes čaká špeci prípravky na šecko. Ja dvíham vždy doma každé kolo extra zdvihák pod rameno a mám to na pár potiahnutí jak dvíhať celý bok auta o 25 čísel.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ty vlad vidis pneuservisy radsej dvihnu cele auto. neverim ze tie ich plosky nemaju priamo vyfrezovane drazky a gumenny povrch (ze treba podkladat nejake drevene klacky a pod.). ze niekde su zufalci co podlozia zhnity prah je mozne ale dost nepravdepodobne - kazdy kto investoval peniaze do techniky a dobreho mena si dobre zrata komu zveri biznis a svoju povest.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Podkladanie má význam pre ľudí ktorý chcú mať auto tip top...a chcú ho mať viac ako 15 rokov, najväčší problém je že sa na styčnej ploche zoškriabe ochranná vrstva a len začne korodovať, vždy je dobré podložiť gumu, alebo v prípade oem zdvihákov handru preskladanú na viac vrstiev - malá pomoc no lepšie ako nič... samozrejme miest na podkladanie je habadej ale nie všetky sú nato dimenzované v tom smere ako pôsobí zdvihák - ja sám som videl už spadnúť auto asi z každého zdviháku v dôsledku neopatrnosti, našťastie sa to mne ešte nepodarilo... pri zinkovaných kasniach nie je až taký problém, no pohľad na holý plech sa nie každému môže páčiť.... páči sa mi tu nápad s hadicou-aj to môže byť jednoduché a funkčné riešenie...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 79 neregistrovaných