Správca konkurznej podstaty

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

danielrn
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.05.2014 19:15
Zdieľať na Facebook

Správca konkurznej podstaty

Príspevok od používateľa danielrn »

Zdravim páni,podobnu temu som nenašiel,takže asi takto.Spravca konkurz. podstaty predal auto panovi A a dal splnomocnenie na všetky ukony okolo tohto auta.Pan A urobil odhlašku na seba.Auto potom predal panovi B ale už uplynulo 30 dni od tej prvej odhlašky.Ako ma teraz pan B prihlasit auto na seba?Ma splnomocnenie od pana A na potrebne ukony.Ešte jedna vec,všetci su na opačnych koncoch republiky.Ako teraz postupovat pri prihlasovaní na zaklade tych splnomocnení? že treba kontrolu originality to pan B vie.Ešte pre rypákov,bola tam dobra cena a pan B je z mesta poblíž toho podniku a nemusel pre to auto daleko cestovat.Pan B dakuje za rady.
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Najlepšie by bolo keby pán B povedal pánovi A nech zruší odhlášku na seba a odhlási to vzápätí na pána B. Tým pádom by od odhlášky nebolo 30 dní a pán B by nemusel robiť ani KO a spokojne to prihlásiť na seba.
danielrn
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.05.2014 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielrn »

A odhlaška sa da zrušit,ked už je to viac ako 30dní? A teoreticky by to mal pan B vybavit aj sam,ked je splnomocneny od pana A,len musí vediet ake ukony na to treba.Lebo pan A a B su od seba 300km.
Martinkx125
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 08.09.2009 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martinkx125 »

Nechcem zavádzať neviem to na 100%, nech sa vyjadria iní, ktorí majú skúsenosť, ale podľa mňa sa dá odhláška zrušiť aj po 30 dňoch, stojí to tuším 6 či 12€. Najlepšie urobíš ak sa opýtaš na polícii. Mohol by to vybaviť samozrejme aj pán B, ale ceste 300km sa nevyhne, pretože určite treba odhlášku zrušiť tam, kde bolo auto odhlásené a potom prihlásiť v okrese pána B. Tie splnomocnenia treba mať, ale ošetrené poriadne. Už vidím ten pohľad na polícii a ani by som sa im nečudoval: Osoba B chce zrušiť odhlášku subjektu A na osobu A. AK sa podarí zrušiť odhlášku v tom momente auto papierovo patrí firme v konkurze tzn. pán B musí mať splnomocnenie od správkyne nie od pána A, aby auto odhlásil na seba.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Pan b kupil auto ktore bolo cez 30dni v odhlaske u pana a.cize postupujes tak akoby to bol dovoz.ibaze ti netreba platit ficodan a prekladat doklady.hotovo.lepsie by bolo kebyze pan a to na pana b odhlasil,doklady poslal postou.ale splnomocnenie ti staci.
danielrn
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.05.2014 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielrn »

Martinkx125 napísal:Nechcem zavádzať neviem to na 100%, nech sa vyjadria iní, ktorí majú skúsenosť, ale podľa mňa sa dá odhláška zrušiť aj po 30 dňoch, stojí to tuším 6 či 12€. Najlepšie urobíš ak sa opýtaš na polícii. Mohol by to vybaviť samozrejme aj pán B, ale ceste 300km sa nevyhne, pretože určite treba odhlášku zrušiť tam, kde bolo auto odhlásené a potom prihlásiť v okrese pána B. Tie splnomocnenia treba mať, ale ošetrené poriadne. Už vidím ten pohľad na polícii a ani by som sa im nečudoval: Osoba B chce zrušiť odhlášku subjektu A na osobu A. AK sa podarí zrušiť odhlášku v tom momente auto papierovo patrí firme v konkurze tzn. pán B musí mať splnomocnenie od správkyne nie od pána A, aby auto odhlásil na seba.
Pan A ma splnomocnenie od spravcu na všetky ukony okolo toho auta,takže ked on splnomocni pana B ten by mohol na zaklade tych splnomocnení zrušit odhlašku,previest to spät na spravcu a hned potom tiež využijuc splnomocnenie to prihlasit na seba,nie?
danielrn
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.05.2014 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielrn »

lakinooo napísal:Ved preco si nekomplikovat zivot?
Skomplikoval to čas odhlasenia,bolo treba riešit danove priznanie,potom meškal poštar,a zavreli v piatok policajti pred nosom,asi tak.
danielrn
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 21.05.2014 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danielrn »

seven549 napísal:Pan b kupil auto ktore bolo cez 30dni v odhlaske u pana a.cize postupujes tak akoby to bol dovoz.ibaze ti netreba platit ficodan a prekladat doklady.hotovo.lepsie by bolo kebyze pan a to na pana b odhlasil,doklady poslal postou.ale splnomocnenie ti staci.
Ok,spraví sa KO,a potom ako ?Pride sa s technickym v ktorom je už odhlaška,a normalne sa žiada o prihlasenie ako dovoz aj s poplatkami ako pri dovoze?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

To som napisal len tak aby ta to nemylilo.ty uz nic nikam naspat neprihlasuj na spravcu ci co.ubehlo 30dni ides na ko a zvysok bezny postup.len je to u mna blbost nejake splnomocnenia.asi pan a nechce mat starosti hlavne ze auto na seba odhlasil.ja ked kupujem auto stale poucim predavajuceho ako to ma spravit a ja idem uz len z tp a spz k okienku.ziadne papiere a zmluvy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných