Športový rezonátor - vplyv na výkon

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

buxando
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 20.11.2008 18:25
Zdieľať na Facebook

Športový rezonátor - vplyv na výkon

Príspevok od používateľa buxando »

Ćaute všetci :) neviem či je, alebo nie je ešte založená táto téma, ale každopádne sa chcem opýtať či tieto športové rezonátory sú len ďalšia nepodstatná alebo skorej zbytočná vec ktorú v aute nie je moc potreba a nič dokopy to ani s výkonom ani s ničím nespraví a je to len v podstate totožná náhrada za stredový výfuk. A ak by náhodou to bolo aj čosi užitočné tak píšu na stránke pri produkte že je potrebné meniť aj katalyzátor čo vy nato ? díky moc
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

no neviem možno strelím ALE

vola sa to rezonator . . . takže to nesluži na zvyšenie vykonu , ale asi na rezonanciu vyfuku :-)
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Proste viac ti to bude prdiet.

Ale treba si k tomu kupit este aspon predny a zadny spoiler a neonove podsvietenie podvozku, aby si bol stylovy.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

po tejto úprave po čase dochádza k uvedeniu výfuku do pôvodného stavu, nakoľko policajti sa vyhrážajú odobratím papierov, ak to hučí... už sme mali pacientov, ktorým sme varili kprenársku rúru a potom nazad kompletný originálny výfuk...
tawka
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 22.08.2009 06:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tawka »

ked som ho nahodil mal som lepši výkon a aj zvuk!
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ale s tym vykonom akurat v Tvojej hlave zamotanej..montazou rezonatora docielis jedine to, ze bude mat vyfuk iny zvuk( intenzitu neriesim ), a nahradza zvacsa odpaleny kat..to je cele..

vykon nijako neupravuje, uz sa ludia zobudte..rovnako ako tie vase "hrusky" drbnute miesto vzduchoveho filtra..a kopec podobnych tuzingovych vymyslov od "turbonatora", cez rozne dalsie speciality..

zvysenie vykonu na atmosfere je vec nesmierneho nahadzania penazi do odlahcenia strojovych sucasti motora, cez vacky, kovane creva,lestene sania,vyfuky, az po vymenu pruzin na ventiloch, ci komplet hlavy za inu s vacsimi otvormi na sanie a vyfuk..a samozrejme uprava softu a podobne veci.

cena na bezny motor sa pohybuje radovo v desiatkach tisicoch...

jeden zo sponzorov nasich pretekarskych aktivit ma v honde nahadzanych cca 4500 eur..len v motore...

vysledok je vsak taky, ze v konecnom dosledku mu je to na houby..

dizel upravis cipovanim,...vyfukom tiez isto nie..
suloo
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 04.10.2009 08:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa suloo »

treba si dat taku srandu do auta a potom sa vozit popred obchodne centrum po parkovisku na dvojke aby koceny videli ... neviem si v takom dunihlave predstavit ani 100km trasu.sak by mi v kotrbe hucalo este tyzden.

ked som mal 16 rokov tak sa mi vsetky tieto huciace károviny pacili.momentalne s odstupom casu uprednostnujem co najvacsie ticho,len dobra kvalitna hudba potesi.sportovo ladeny cely komplet vyfuk je uz ina vec ale to stoji trosku viac ako obycajny rezonator... a zvuk 6/8/12 valca je tiez o inom ako 4hrncek s dierou vo vyfuku.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

tawka napísal:ked som ho nahodil mal som lepši výkon a aj zvuk!
Co je to lepsi zvuk? Ak mas rad hluk, tak si kup motorovu pilu.
buxando
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 20.11.2008 18:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buxando »

Ak si teda niektorí myslíte že to chcem dať len kôli tomu, aby mi auto nejako vrčalo tak ste na omyle :) už tam mám kvalitný výfuk aj s novým potrubím od stredu .. ale keďže mám už ten stredový chytený od hrdze a už má aj dáky ten rok to som rozmýšľal či tam nehodím dáky športový a dočítal som sa VRAJ urýchľuje vyprázdňovanie výf. potrubia a tým sa rýchlejšie plnia valce a to spôsobí menší nárast výkonu. Mám punto 1.6 16v a každý či už menší alebo väčší nárast poteší :) a neraďte ma medzi tuzerov alebo sráčov čo chodia sa predvádzať .. PEACE
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ja som nereagoval na Teba, ale priamo na prispevok toho, co bol nado mnou..

mimochodom, motor potrebuje aj nejaky odpor na to, aby tahal ako ma..netvrdim, ze na tom sice nieco zistis, skor nie, ale proste takto to je..

ak chces zvysit vykon na svojom aute, rezonatorom to naozaj neurobis...bude viac "brblat", a zacne Ti to casom vadit...

precitaj si v sekcii tuning, co obnasa zvysenie vykonu na takomto aute..
buxando
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 20.11.2008 18:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa buxando »

V tom prípade sa ospravedlňujem .. A díky moc aspoň viem že by to boli asi zbytočné peniaze a nemalo to v podstate žiadny úžitok. Pozrem čo tam teda píšu a hádam sa čosi nájde :)
brano9
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 23.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brano9 »

nie
Deina
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.09.2009 11:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Deina »

viete velku pí------------------ču o vyfukoch katalizator je sračka ktora brzdi motor a bere ohlad na emisie mam dodavku a n vybral som katalizator a vela aut osobnych by si to nemuseli ani skušat rozdat zostali by smutný a ktore zavodne auto ma katalizator
deep
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 05.07.2006 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deep »

prepáč ale tu veľkú ............(ani to nepíšem) vieš ty!!!!
áno kat je brzda ale jeho vyhodením dosiahneš tak malé zvýšenie výkonu že TY, Ja a ďalší normálny človek to ani nepociti!!!
že tvoja dodávka si to môže rozdať aj s osobákmi? to nieje tým katom ale dodávky majú zvyčajne väčší krutiak ako osobáky a sú inak sprevodované tým pádom na krátkom úseku si lepší ale .....

že športové auta nemajú kat? áno ale majú ďalších xy úprav motora (od kľuky až po vrch, úprave sania, chladenia vzduchu až po odľahčenie rôznych krytov a interiéru) + úpravu softu čo im zvyšuje výkon ale bohožial zároveň znižujú výdrž!!!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Deina, v kruhoch akých sa ty pohybuješ a čo tam považujete za závodné auto to je možno tak...

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní