Spolahlivost (?) Turba Cayenne/Panamera

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

shure
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.03.2011 00:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shure »

rangerover876 napísal:Chlape nalozili ti ako nervakovi. Ale mam jednu otazocku. Panamera alebo Cayenne? Tak ktore? Lebo Cayenne kupis uz aj za 20 000 ale Panamera ...no o trosku viac. Ak Cayenne tak budes plakat...Ak Panameru tak predaj zenu a deti. Je to trosku drahsie vozenie ako 1.2 HTP.
Nech si uziju. Jedna sa o Panameru(Cayene spominam len kvoli tomu motoru, mal by byt identicky), servis je kazdych 30tis km/2roky cca 1500euro co je ok. Ano zaujma ma turbo pretoze napriklad nove keramicke kotuce stoja 15tis eur co je priblizne 10% z ceny auta a to uz naserie aj toho kto nevie co s peniazmi. otazka zostava v podstate rovnaka, ako su na tom tie motory. Podla toho co mi bolo povedane v Porsche, z dlhodobeho hladiska sa priklanali k 4S ktora ma v podstate neznicitelny motor, ziadne turbo.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

minule tu bol aj cayene za 9000e len sa mu nejako nechcelo cuvat a odniekial mu tiekla voda okolo motora, hold tieto masinky sa pretesnuju kusok tazsie ako vodna pumpa na 120cine. Tak tak stary cayene je cista hadzana aj ked je to fajn IMAGE ale ked som minule cital ako sa chlapci bavili o spotrebe a servise tak dakujem nechcem ani zadara a panamera je ina kava aj ked za nejakych 8 rokov ratajme s tym ze to bude tak ako s tym cayanom cize nic moc. Su to skratka auta na ktore nie len ze treba mat eury ale hlavne treba mat nervy na to ze kupis to za 100000e za par rokov das do toho raz tolko a nakoniec zistis ze si za to mohol mat vilu na Slavine ak uz jednu nemas. Cize ked chces panameru tak musis mat lovky asi tolko aby si neprekonal infarkt ked zbadas ze davas do niecoho rocne strasne peniaze a pritom ovela viac to rocne na cene straca. A nie tu napisat vyrok ze uz samotne auto je nad moj rozpocet a nedat detom najest len aby si mal panameru na dvore
Naposledy upravil/-a patko1 v 06.05.2011 15:47, upravené celkom 1 krát.
shure
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.03.2011 00:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shure »

patko1 napísal:audis brathmm tak vies ako, kadejaky pacienti tu obcas zavitaju a pomaly to tu bude na mašlu :3c90: bbbr on chcel tu mazdu3 len koli tomu lebo rata ze panamera bude casto v servise koli nespolahlivemu turbu (pripadne castejsie bude v depozite v leasingovke ked nebude na splatku) :40bd: Poznam len jedneho cloveka co panameru ma a ten ozaj neriesi co sa mu kedy pokazi ale skor ma problem aku bábiku si ma donho nalozit ci mu skor pojde k bielej perleti a cervenej koži blondina alebo bruneta
a o tom to je, 1000 ludi 1000 chuti, ale som si isty, ze ten kto si to auto tvrdo zaplati, sa zaujma aj o ine veci ako ktora <> mu v tom bude sediet. MPS uz stoji na dvore, kupena v CZ. Po jednani Mazda predajcov v BA som skoro hodil tycku do kybla, primitivizmus a nezaujem = ziaden obchod.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no ked si taky mudry a vies kolko stoja kotuce tak tu zabi kolko stoji to turbo ktore ta tak veelmi trapi nech sa tu vsetci pobavime. Lebo ak si myslis ze budes menit skor to turbo ako tie kotuce tak si ides asi tu panameru kupovat len od BURAGA alebo MATCHBOXU
shure
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.03.2011 00:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shure »

patko1 napísal:no ked si taky mudry a vies kolko stoja kotuce tak tu zabi kolko stoji to turbo ktore ta tak veelmi trapi nech sa tu vsetci pobavime. Lebo ak si myslis ze budes menit skor to turbo ako tie kotuce tak si ides asi tu panameru kupovat len od BURAGA alebo MATCHBOXU
o kotucoch viem preto, ze mi prve co mi predajca povedal bolo ze radsej na to serte, za to mate skoro tri sady normalnych. Naviac je za ne priplatok cca 9tis e. Priznam sa, cenu turba netusim, ale silno verim, ze to bude velmi podobne.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

turbo za 15litrov? Ved to nepohana raketoplan preboha. Podla mna bude drahsia jeho vymena ako samotna cena turba. To turbo drahe bude o tom pochyb niet ale mozno bude stat tolko ako sada poriadnych gum na ten wehickel a na sto pero zopar gum na nom zoderies kym ta bude trapit ze tam dake turbo vobec mas. Na nasich cestach to turbo aj tak bude len driemat lebo asi s tym nechces jazdit hungaroring a vykon toho auta nevyuzijes ani z polovice (neratam frajerinky na semaforoch) Tu mas ceny pouziteho turba na Cayenne http://allegro.pl/listing.php/search?st ... &price_to= mas ich tam po 1500 zlotych kolko chces tak si urob sam mienku kolko asi stoji nove ked ti ho poliak preda pouzite (casto aj so zarukou) za nejakych 400eur tak tu nepis prosim ta somariny lebo za prve nik z nas ti neveri ze si ides kupit panameru (takych co chodia na salony a tvaria sa ze si chcu objednat super auto mame aj u nas dost) a za druhe keby si si ju aj isiel kupit tak ti vsetci prajeme ale netvar sa ako keby si si isiel kupit BOINGA a nakoniec sa opytas ci na to nebudu drahe gumy lebo ze sa dost deru pri pristavani. Ved si kupujes obycajne poršátko a aj ked sa kazdy za tym obzrie tak sa z toho nik nepokaká lebo uz davno nezijeme v jaskyniach. Zavidiet ti budeme ked budes mat na kazdy den v tyzdni inu farbu panamery ale ked sa tu davas dole ze co ak sa mi rozsype turbo tak sorry ale :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Naposledy upravil/-a patko1 v 06.05.2011 16:17, upravené celkom 2 krát.
shure
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.03.2011 00:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shure »

patko1 napísal:turbo za 15litrov? Ved to nepohana raketoplan preboha. Podla mna bude drahsia jeho vymena ako samotna cena ted ti ho poliaksi ju aj isiel kupit tak ti vsetci prajeme ale netvar sa ako keby si si isiel kupit BOINGA a nakoniec sa opytas ci na to nebudu drahe gumy lebo ze sa dost deru pri pristavani
patko1, ty nechapes jednu velmi podstatnu vec. Mna vobec nezaujma ci mi to niekto veri alebo nie. Mna zaujma spolahlivost tychto turbo motorov z dlhodobeho hladiska.
PROCHY603
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Spolahlivost (?) Turba Cayenne/Panamera

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

shure napísal:Zdravim, zaujmalo by ma ci neviete ako je to so spolahlivostou turba v modeloch Cayenne/Panamera Turbo - mal by to byt rovnaky motor. Naskytla sa tu moznost vyhodne kupit Panameru Turbo, kedze by som si ju pravdepobodne ponechal VELMI dlho tak by som po par rokoch nerad platil palku za nove turbo, uz samotne auto je vysoko nad moj rozpocet.
:40bd: :d :D :2f93:

Vies aka je na to PZP??? :41c2:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ked ta trapi len spolahlivost motora tak posli mail do Zuffenhausenu ci kde v prdeli robia tie cars a opytaj sa konstrukterov ci ti nahodou v blizkej dobe nebude hrozit vymena turba lebo ze na lagune ta to postihlo uz dvakrat. A uz prestan konecne :b:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Ale jaký je chalan vytrvalý :d :D
erik1
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.03.2008 13:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erik1 »

Favorit 135 napísal:ja takyto problem nemam, lebo som kupil rovno 2 Panamery - ked sa v jednej nieco pokasle, tak to zoberiem z druhej.

Tiez to bolo nad moj rozpocet, ale ked som si spocital kolko obliciek maju moji rodinni prislusnici, tak som si zobral uver, rozpredal oblicky a uz mi stoja obe pred cinziakom.

Teraz cakam kym mi nabehne vyplata a budem moct natankovat a previest sa okolo domu.

takze resume a pointa je: kup rovno dve - jednu na vozenie a druhu na suciastky

:40bd: :40bd: :40bd: chlopi ale humor vam ide :-D, podla mna, si kupi aj tri,dve na suciastky a na dalsej to bude trenovat :-DDDDDDD
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Tak pichol si do osieho hniezda kde si na tebe kazdy zgustne. Co myslis kolko realnych uzivatelov Porsche chodi sem na forum a riesi si veci ako odislo mi to alebo to a poradte kde to opravit co najlacnejsie. Tu sa to hemzi hlavne uzivatelmi s beznymi autami a s beznymi problemami. Tak ako ti pisali uz predtym ked sa nieco pototo tak s tym dotycny ide do servisu a nech sa paci starajte sa.
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ja sa Ta trochu zastanem, nakolko mam osobnu skusenost s clovekom, ktory v septembri 1999 riesil dilemu, ci si kupit Octaviu vo vybave GLX alebo SLX. V juni 2000 uz jazdil na BMW X5 3.0, ako jeden z prvych majitelov na Slovensku...

Cize pre ostatnych: to, ze chalan tu riesil nedavno mazdu, neznamena, ze teraz nemoze riesit Panameru. Nevieme, ci chlapec nevyhral velku sumu penazi, nezdedil, nenasiel, neukradol... Doteraz cital a prispieval na toto forum, preco by sa to malo zmenit znackou a typom auta? Kto z nas ho pozna? Mozno ma vsetko, co k zivotu potrebuje, dom, zenu, deti atd... a teraz prisiel k peniazom a chce si splnit sen. Kto z nas by si ho nesplnil, keby sme na to mali moznost?
A ak ho trapi turbo, nech ho trapi, nech ho trapi hoci aj vyfuk, brzdy, prevodovka...

A ak sa len nudi a vymysla si (nikto z nas nemoze ani jedno ani druhe potvrdit ani vyvratit, nakolko ho nepozname), nech mu padne na uzitok, nech tu sedi a vypisuje... Hlavne ze nepredava drogy detom a neprepadava babky v parku :4012:

A spat k teme a otazke: turbo, ak je auto pouzivane s rozumom, vydrzi bez problemov stovky tisic kilometrov, nech je v Octavke alebo v Panamere. Nezabudat na vcasnu vymenu kvalitneho oleja, dochladzovat vo volnobehu niekolko minut po jazde typu "polopretekar", nevytacat motor za studena atd... A ak aj nahodou odide, v dnesnej dobe nie je problem za slusny peniaz zohnat cokolvek na akekolvek auto.


:3906:
girman
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 24.12.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa girman »

A tymto prispevkom by sa mohla tato debata ukoncit. Myslim ze autor temy mal v nej zodpovedane vsetky otazky a uz je to len na nom :zg282:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ááámen

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní