spoľahlive auto na LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

To chceš na dacii robiť taxík?
Mozno tak niekde v dedine ale v meste neráta s tým, že ti niekto normálny sadne do toho.
Ked mam na výber vozidla s automatom (pohodlie) 3ove superby, c, s klassy, A6, 5er tak určite nepôjdem daciou. Jazda do 5km 3€... To by musela Dacia jazdiť za cenu 1€ 5km aby som o tom začal uvažovať. :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tomket - NR,KN,NZ,ZM - neviem či tieto okresné mestá berieš ako dedinu ale všade tam je drvivá prevaha Dacií na plyne. A pokial by mi zákazník ako taxikárovi povedal ,že nesadne do auta lebo je to Dacia - tak sa schuti zasmejem. Inak zabudol som na agentúrne prepravky čo vozia pre Jaguár a iné firmy v NR - používajú výhradne tie 7 miestne Lodgy - asi tak sa to volá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

No, tema lpg je asi vycerpana.
Len taka mala poznamka... Chlapi, vy ste tu taki extremisti. Asi by vas mali pozatvarat :d :D
Jeden vidi chodit taxi ako ferrari la ferrai, merceses s, atd... dalsi za boha pochopit, ze auta najnizsich tried maju aj iste handicapy, nielen nizku cenu a jednoduchu techniku.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aristoteles - ja tie handicapy chápem a viem o nich, ale neviem o žiadnom zákazníkovi taxislužby ktorí by pri objednávke povedal "a neposielajte mi Daciu".Rovnako som nikdy nikoho nevidel ani nepočul o takom prípade aby zákazník povedal "s vami nejdem,lebo toto auto je nižšia trieda ako ja chcem" lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Lenze si pozri kto tvori drvivu vacsinu klientely tym taxi mimo BA. Myslis, ze su ochotni priplacat si za vyssiu strednu triedu, alebo uprednostnia lacne, low cost auto, co ich dovezie do miesta B rovnako, avsak menej stylovo…
Len taka ironia… Mercedes Eckovy, tragicky malo miesta na zadnych sedadlach. Dacia Logan MCV ho s rezervou tromfne.
Mam 192 cm, ked som si chcel zo zadnej sedacky zobrat kabat, tak som az nechapal. Skusil som sa usadit v zadu, neda sa, a to prosim u premiovky, s razvorom 2939 mm.
oldrich34
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.01.2015 16:24
Zdieľať na Facebook

:)

Príspevok od používateľa oldrich34 »

Chlapci pokojne si jazdite aj na sarkane :) Diskusia presne ako pred 15 rokmi, nebolo lepsieho auta od Favoritu. Mne sa paci nove volvo xc 60. Ked predam toyotu asi idem do toho... Nejake stavnate komenty :)???
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Nejake stavnate komenty
Prečo nepriznáš prečo predávaš ten car ? Stavím sa, že po vytlmení ti plasty vŕzgajú ako v starom favorite. Prajeme ti veľa šťastia v predaji, budeš ho potrebovať.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco13 napísal:Aristoteles - ja tie handicapy chápem a viem o nich, ale neviem o žiadnom zákazníkovi taxislužby ktorí by pri objednávke povedal "a neposielajte mi Daciu".Rovnako som nikdy nikoho nevidel ani nepočul o takom prípade aby zákazník povedal "s vami nejdem,lebo toto auto je nižšia trieda ako ja chcem" lol

Trafený kliniec a velmi presne.Zavám si taxík ...prosím na adresu xy...čo príde,do toho sadám.V živote ma nenapadlo uvažovať alebo vôbec vnímať čo moju ctenú riť zoberie....no ale hold ja mám v nej jednu dierku,nemám na tých dvojdierkových.Bol nejaký cirkus v Redute a po polnoci sme si logicky volali taxíky,a videl som tam celkom dosť tých dvojdierkových známych tvárí.Ale každý lofol do toho čo prišlo,niekde sa dokonca namágalo tak trocha nadlimitne ľudí,lebo časť mala načápané slušne.Takže asi to nejak bude ako oco napísal,ani vrchnosť sa nepos,,,e ak raz za čas sadne...hoci aj somárovi na chrbát
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

https://www.youtube.com/watch?v=vp6ERpbtoHc :::, aby ste sa nepotento z tej dacie, vacsina z tych exkluzivit co ospevujete, umre v polke daciovo taxikovych km na svorc majitela, zvacsa tretieho lol, nedaleko tu stoji A8 V8 tdi uz bez cisel, neni davno stala 7ma nad mlakou oleja a frajirkovi bola dobra naraz aj zenina fabia1 z A-B :d :D , to je realita pani ktoru zijeme denno denne, len treba otvorit oci !

pacient s tojotou zelame vela stastia, cena neni vysoka a nizka, nemusi sa pacit masam, staci jeden ked sa najde a chyti :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

k tym taxikom.... ked som bol davnejsie v taliansku tak dost taxikarov malo multiplu..... podla istej teorie co sa tu prezentuje by davno museli skrachovat s tak skaredym autom, a uvediem iny prihlad, panko taxikar... jazdieval bmw525, potom audi a6 3.0tdi, obe ojazdene z dovozu......... nedavno som ho videl na citrone c3 elysee..... takze pochopil az na 3. krat
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

P.hlavaty , ja som nič take nepovedal že si potrebujem rit vyvážať na bohvieakych premiovkach len keď sme kupovali do rodiny nove auto boli sme aj v Toyote a bol som zhrozený z kvality za nehorázne prachy u automobilky sveta , osobne mame aj Daciu sandero a mám ju rad lebo je mala , nenáročná a je na LPG ,,, Vozievam sa aj taxíkmi a je mi u prdele jedno čím prídu , hlavne že po meste stoja 1,5 EUR , môj osobný názor je že na taxi stačí hocijaký lacny voz ktorý si čo najskôr zarobí na seba a je nenáročný čo spĺňa dacia , tu a v malých mestách ti je zbytočná premiovka alebo iný Kram čo si nedokáže zaplatiť seba , servis a človeka , a na take auto sú aj iné taxi po finančnej stránke čo ti v dnešnej dobe nezaplatí nikto
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

miroslav114,
Aj Renault Fluence 1.6 by pripadal do uvahy ako taxi...
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Asi tretina taxikov v Parizi alebo inych zapadnych mestach alebo v Azii su hybridne toyoty (prius, camry...) ked ked sa rozpravam s taxikarmi, ci v Cine alebo v Parizi, neskutocne si pochvaluju prevadzkove naklady hybridov.

Dacia ako taxik? Preco nie. Ked som ozraty a v noci si volam taxik, aby ma z mesta hodil domov do dediny, je mi to jedno, co pre mna pride.

Z hladiska prevadzkovych nakladov je dacia na spicke. O par dni menim 4 rocneho dustera za noveho (1.6 LPG). Dalsie dokkery na firme. Tie auta jazdia bez poruch. A to je dolezitejsie ako spotreba a image.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

miroslav114 napísal:P.hlavaty , ja som nič take nepovedal že si potrebujem rit vyvážať na bohvieakych premiovkach len keď sme kupovali do rodiny nove auto boli sme aj v Toyote a bol som zhrozený z kvality za nehorázne prachy u automobilky sveta , osobne mame aj Daciu sandero a mám ju rad lebo je mala , nenáročná a je na LPG ,,, Vozievam sa aj taxíkmi a je mi u prdele jedno čím prídu , hlavne že po meste stoja 1,5 EUR , môj osobný názor je že na taxi stačí hocijaký lacny voz ktorý si čo najskôr zarobí na seba a je nenáročný čo spĺňa dacia , tu a v malých mestách ti je zbytočná premiovka alebo iný Kram čo si nedokáže zaplatiť seba , servis a človeka , a na take auto sú aj iné taxi po finančnej stránke čo ti v dnešnej dobe nezaplatí nikto

Riešime vec (mali by sme) z pohladu taxikára,človeka ktorý bude riešiť denne aký peniaz príde a aký odíde ,len aby mal prostriedok schopný mu ten príjem zabezpečiť.
To je u neho presne také isté ako u nás čo zase k tomu aby sme si zabezpečili živobytie tiež nejakú tú výbavu musíme a tiež máme nejaké režijné a neobíditeľné výdavky.Rozdiel medzi riešením A a B môže byť podstatný. Ak v GB jazdí čo jazdí (ako taxi) čudo ani pekné ani špatné,ani ultra jedno ani ultra druhé,len každým mm vhodné na tú prevádzku,nebude to znak ich chudoby,ale pragmatizmus.
Ak niečo vnímam a vidím ako obrovský rozdiel medzi SVK a vyspelým svetom,je práve spôsob ako sa prakticky všetkého zhosťujú slováci.Gordulič to pomenoval,sme sedláci ako hrom.Riadime sa tým,čo vo vyspelejšej zemi z nepomerne inou životnou úrovńou ale aj celkového fungovania nemá šancu pre absolutne odlišnú mentalitu a prístup k životu a hodnotám.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Gordulic to je ten co prisiel z potulkov z bohateho zapadu chudobny ako kostolna mys a musela mu zohnat kseft mamka co ma blizko k politickej spicke a pracoval na televiznych projektoch s nulovou inteligencnou hodnotou pre divaka a teraz pise pre bulvar tie liberalne keci- s.r.a.c.ky :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Ze od takeho curacika si mame brat priklad z jeho kecov ? lol :d :D :d :D :d :D

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných