Spojka seat alhambra - pedál mi nejde až hore..prosím o radu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

inzacek
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Spojka seat alhambra - pedál mi nejde až hore..prosím o radu

Príspevok od používateľa inzacek »

čauko,mám otázočku mám alhambru 1,9 TDI 85KW a blbne mi spojka..nejde mi tam hodit sem tam rýchlost to je jedno čo stojím alebo počas jazdy....no záhada je dalši objam že mi pedál asi tak zo 40 percent ostane asi tak 3cm pred konečnou polohou a musím ho pridvihnut špičkou..a sem tam sa mi stane že tam dám rýchlost a hned sa auto hýbe...a mam problém rýchlost vyhodit...ale robí to len spiatočka...dalšie zistenie....ked mam hodenu tak trojku a popustim plýn..ide s otáčkami dole...je cítit ked trocha položim nohu na spojku že ide aj spojkový pedál dolu a zasa ked pridám ide spojkový pedal hore.V seate mi vymenili hlavný spojkový ten čo je pri pedáli a je to to iste až sa mi zdá že aj horšie než to bolo.neviem čo s tým...volal som s manikom a on že má to iste ale zasa vymenil komplet spojku bez zotrvaku a chce skusit vymenit hlavný spojkovi....tak sme teraz obaja v dileme v čom to je????možete mi niekto poradit? ako vyselektovat problém? alebo dáku skusenost s týmto...dik už neviem čo s tým....
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

kod motora? kod prevodovky?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

motor AUY, prevodovka... dokelu neviem. sorry, zabudol som ti odpovedat :(

pises ze ti hlavny spojkovy vymenili a potom pises ze ti chcu vymenit hlavny spojkovy - ako je to?
inzacek
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa inzacek »

kod je AUY ako pises....a je to 6stupnova manual prevodovka...vymenili mi spojkovy valec co je pri pedali takze prevodovky sa nikto este nechytal....je to take zvlastne ako sa to sprava....hlavne to ze ten pedal ostava kusok pred koncom akobz nemal tlak ho vytlacit a zistil som ze ked mam pusteny tempomat a idem...spojka by ho mala hned ako sa ho dotknem vypnut no stlacim ho teda asi 7cm a az pokial sa nedvihnu troska otacky a potom az vypne...to je dake cudne ze as tak neskoro....
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Cela trasa vyzera nasledovne:

Obrázok

Nadobku (1) to ma spolocnu z brzd..

(9) -- je ten spojkovy valec

Spojka sa odvzdusnuje... bod (24)


ja mam na to

Obrázok

(21) -- je uz spojkove lozisko a tiez ma tesniaci okruzok..

vyzera takto:
Obrázok

Po odvzdusneni nesmie pedal "padat"...
..ak sa to bude po odvzdusneni opat zavzdusnovat ..pozri tesnost okruzkov (19) (22), pripadne ostatne spoje trubka (15).. a pod.. az po ten samotny valec..

..treba otestovat tesnost celej trasy a ak je v poriadku ..potom uz zostava len demontaz prevodovky a chyba v netesnosti v samotnom lozisku...

..
inzacek
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa inzacek »

takže by bolo dobré vlastne zistit či sa nestráca niekde tlak....ty by si mi vedel zistit či je ten tlak ok? to som nevedel že je medzi tým tolko tesniacich gumičiek....povodne ked mi to odvzdušnovali v seate povedali že mi chýbala brzdovka..je potom možne že asi aj dáka gumička netesni a chytá to niekde vzduch..myslel som že to može byt bud jeden alebo druhý válec....ak ta možem poprosit nepošleš mi na teba kontakt....že by som po prípade cinkol...dakujem za radu...takýto obrázok som nikde nenašiel
autostarservis
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.05.2005 21:40
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Spojka

Príspevok od používateľa autostarservis »

Ahoj,vypadá to na dvouhmotový setrevačník.
inzacek
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa inzacek »

ide o to čo je 14ka? jeden znami vymenil aj zotrvačnik a robý mu to stále....vraj to može byt ešte to že sa mu daka tyč v prevodovke hýbe a že ju treba vystredit...skus kuk link čo tu dám....čo to može byt....je to za spojkovým válcom
inzacek
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa inzacek »

ide o to čo je 14ka? jeden znami vymenil aj zotrvačnik a robý mu to stále....vraj to može byt ešte to že sa mu daka tyč v prevodovke hýbe a že ju treba vystredit...skus kuk link čo tu dám....čo to može byt....je to za spojkovým válcom
inzacek
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa inzacek »

inzacek
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa inzacek »

práveže už sme traja čo mame tento problem a nič....ani v seate mi nevedia povedat čo to je len vymenit spojku a že uvidíme...no na uvidíme to možem skušat aj ja...už to pozerali traja mechanici....teda okrem tych v seate jeden..zavzdušnene...druhy nevie to sa mu nezda...a posledny vymenime spojku a uvidíme...no tak dik...a pritom mi to v seate odvzdušnili po vymene hlavneho spojkoveho a bolo to to iste...a chalan vymenil celu spojku a robí mu to tiež..tak ako je to možne? a to mu povedali že to bude tym že tyčka v prevodovke ma volu a teraz to necha zasa rozhodit aby mu to vymedzili...tak to su aké diagnozi...to to ešte nikto neodstranil na prvý raz?????


a staaaaaaaaaale niktoo nevie čo je to ta 14ka???? ako to potom možu objednávat ked nevedia čo....hmmm...naši odborníci
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

chlapci aj ste to nejak vyriešili?
lebo ja mám ten istý probléma už je tam všetko nové, od spojky, zotrvačníka, vypínacieho ložiska, hlavného spojkového valca skrátka všetko...
už sa to odvzdušnovalo aj v ARAVERi a stále nič...

vraj môže zadrhať spojka na hriadeli čo ide z prevodovky...

sakra čo s tým?

už ma tie pokusy stáli cca 800eur
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

dataman napísal:chlapci aj ste to nejak vyriešili?
lebo ja mám ten istý probléma už je tam všetko nové, od spojky, zotrvačníka, vypínacieho ložiska, hlavného spojkového valca skrátka všetko...
už sa to odvzdušnovalo aj v ARAVERi a stále nič...

vraj môže zadrhať spojka na hriadeli čo ide z prevodovky...

sakra čo s tým?

už ma tie pokusy stáli cca 800eur
dataman [size=18]zo dna 08.10.2010[/size] napísal:Páni otázka...
Teraz ako bola trochu väčšia zima mi začala blbnúť spojka...
Nechcelo ju vypínať,alebo som musel 2-3x stlačiť spojku aby som zaradil rýchlosť a občas som ju nemohol vyradiť... taktiež som cítil že sa nejak nechce vracať pedál...
ale teraz ako sa oteplilo tak zrazu ide normálne ako keby s ňou nikdy nič nebolo...
smola že už som kúpil komplet spojku novú...
je to normálne aby sa v nízkych teplotách tá spojka takto chovala?
Lebo na víkend mám ísť do Tatier tak by som tam nerád ostal vysieť s pokazenou spojkou ktorá ide len za tepla...
..a toto si pisal este pred tym nez ti nejaky super rychly mechanik, vymenil spojku za tri hodiny aj z dovezenim a odvezenim auta a este popri tom vymienal ziarovky, ci co...
Len v zapale tej rychlosti uz akosik nemal cas ti skontrolovat vsetky spojitosti okolo spojky, (v akom je to tam stave, ked uz je to rozobrane) a ci aj po vymene spojky nebude problem pretrvavat atd..

Podla mna ti nezostava nic ine, len to dat mechanikovi, ktory nebude mat zaujem ti doradu vymienat diely so stopkami v rukach, ale bude hladat chybu a snazit sa ju aj odstranit, a to aj na ukor toho, ze pojde prevodovka opat von.
.
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

lenže...
na moj problém som počul už asi od piatich rôznych mechanikov päť rôznych príčin závady... ak nie aj šesť...
čiže...
nikto nevie čo je to, len každý háda...
a ako ja mám teraz rozoznať mechanika hádajúceho od nehádajúceho?
ked sa každý z nich tvári že vie v čom je chyba...?
takto môžem u každého nechať 200eur a nikto to neopraví...
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

No nikto nevie, co je "pod" obalom prevodovky. A kedze sa ju nikomu nechce ani vybrat von, vymienaju sa postupne vsetky diely, co su "nad" obalom prevodovky.
Mechanici su spokojny, ..zarobene je, len ty si tam, kde si aj bol - na zaciatku, ...az na to, ze mas zbytocne nervy a minute peniaze...

Ja to poznam, tiez som nevedel najst normalny servis.. a nakoniec som ho aj prestal hladat..

Ked ste to uz doteraz nevyriesili, podla mna sa pohnes dalej jedine, ked vymontujes prevodovku..a mozno budes aj prekvapeny...preco vlastne uz pol roka nevies vyriesit problem so spojkou.

Ked si nevies pomoct sam (ja som to vtedy vyriesil takto), musis najst autoservis, s ktorym sa dohodnes, ze chces vyriesit tento a tento problem...NIE, ze chces vymontovat prevodovku, vymenit, to a to..Ty proste chces odstranit tento problem, ktory popises...a budes musiet ist od servisu k servisu, az najdes taky servis, ktory pojde do toho. Bude to tazke, to je jasne, ale nic ine ti nezostava..

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní