Splynovac KME

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

iaragorn
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2014 19:11
Zdieľať na Facebook

Splynovac KME

Príspevok od používateľa iaragorn »

Ahojte,

ake mate skusenosti, nazory a postoje k tejto znacke splynovaca ?

Bolo mi to odporucane, vraj spolahlive a neni citlive na kvalitu LPG.
Auto octavia 2, 1.6MPI.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Na kvalitu LPG je citlivý skor motor ... system LPG zabezpečuje len distribuciu plynu do spaľovacieho priestoru...

Ak by som mal ešte raz zadať montáž systemu LPG ,
tak určite by som trval na nasledovných min.2 veciach

1., značkový splyňovač BRC alebo Prins, aj keby bol drahší

2., Trubku od nadrže k splyňovaču len z vystelkou , dozvedel som sa ,že aj taká fajnovosť existuje.. :3035:

Trubku s umelohmotnou vystelkou kvoli tomu , aby pripadny vyskyt nadmerneho množstva síry nerobil eroziu steny trubky
a nevznikal čierny prášok, ktorý zasiera reduktor a system sa potom zasekava a pracuje nepravidelne,popripade neprepne vobec... :..:

Inak ak plyn neobsahuje nadmerne množstvo síry alebo kondenzátu , je prevadzka bezproblemva, bezporuchová a bezudržbová.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pripajam sa k lacovi. Priplat si montaz kvalitneho brc v kvalitnej dielni. Budes velmi spokojny.
miruks
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.03.2008 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miruks »

KME je uplne bezproblemovy system. Nepatri vobec k najlacnym systemom, ako si niektory myslia. Mam namontovy v aute a poznam vela ludi, co ho maju. A ziaden problem s nie je. Takze kludne do toho chod. Budes spokojny. Len vybrat dobru dielnu. Mne montovali v Zarieci Holcik.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Lenže Holčík patrí do extra-triedy plynoservisov , rovnať sa s ním može len Hatiar a 2-3 ďalšie plynoservisy v rámci celého Slovenska..
miruks
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.03.2008 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miruks »

S tym plne suhlasim! Jeden z naj plynoseervisov v SR! Ja som len odpovedal zadavatelovi temy ohladne systemu KME. Na KME mam za 1,5 roka nabehane cca 50 000 km a bez najmensieho problemu! A osobne poznam ludi, co maju tento system namontovany v autach uz roky a kilometrov nabehanych omnoho viacej ako ja /radovo 100 000 Km/ a ziaden problem. Dokonca, ked zu bola afera so zlym plynom /cca 2 roky nazad/ , tak tento system bol jeden z mala, ktory nemal problemy. Takze asi tak. Ja tento system neobhajujem a ani mu nerobim reklamu. Pisem len z vlastnej skusenosti, aby mal zadavatel objektivne stanovisko.
rudo13
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.02.2017 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudo13 »

50 000 km je tak málo, že sa to nedá objektívne posúdiť, dôležitá je podľa mňa predpísaná pravidelná údržba a odborná montáž, v minulosti som mal system Loutec, najjednoduchší a aj lacný a pri predpísanej údržbe bez problémov po celej životnosti auta cca 300 000 km na plyn
miruks
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.03.2008 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miruks »

Ja som pisal, ze mam 50 000 km. Na tomto systeme a na sucasnom aute. A da sa uz aj na tych km posudit, ci to bola dobra volba alebo nie. A poznam ludi, ktory maju daleko nad 100 000 km s tymto systemom. V rodine prevladaju auta na LPG a spolocne mame najazdene uz radovo okolo 1 mil. km na plyne. A nikto nemal najmensi problem s autom, prerobenym na plyn. A ano ako pises, je velmi dolezita pravidelan udrzba. Ale hlavne dobra montaz /montazna firma/ a odladenie systemu. Aby si potom nechodil do servisu ako na klavir. Poznam aj takych, chceli usetrit ale..... Pekny den vsetkym. :300f:
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

neviem, preco tu kazdy obhajuje len BRC a Prins....
ich tajomstvo je ukryte v preciznych vstrekovacoch.

kupte si vstrekovace keihin, a hocaky moderny polsky system dorovna tieto preferovane znacky.. /samozrejme treba mat spravne vybrate aj reduktory - nedam alasku na 200kw motor../

KME ma mrte reduktorov, ktore su dobre a spolahlive, len treba vymenit plastove fitingy na vodu za mosadzne.

do octavie 1.6mpi ti staci aj dobry cesky, maly reduktor Magic 3 compact.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

laco1871 napísal:Lenže Holčík patrí do extra-triedy plynoservisov , rovnať sa s ním može len Hatiar a 2-3 ďalšie plynoservisy v rámci celého Slovenska..
Chlapi nebláznite ten čo to vedel tam už nepracuje :40bd:
juraj181
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30.03.2014 17:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj181 »

@marikapu Síce ždíma ako každý servis, ale auto vyliečili, narozdiel od jedného vo Zvolene :41c2: nie nebudem menovať.
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

iaragorn, navštív nejaku LPG dielnu v svojom okoli, zoznam najdes aj na stranke poverenej sluzby Igas
https://www.datagas.sk/webdoors/index.php?
porozpravaj sa s nimi, pripadne si zisti viac na stranke vyrobcu ake zariadenie by ti doporucili. Bohate skusenosti mam s Lovato, Elpigas, BRC, Stag. Dobre by bolo keby doporucene zariadenie malo tzv. Hromadnu prestavbu, vtedy poplatky na prihlasenie su najnizsie. Su to overene lpg systemy s ktorymi pracuje asi najviac dielni, aj to nieco znamena, montaznici ich montuju lebo im tie systemy dobre funguju.
Octavia 1,6 MPI je idealne auto na lpg, zmesti sa tam nadrz 650/250 priemer/vyska, malinko podvihne plato v kufri ale natankuješ tam na +/- 600km plyn co je krasny dojazd. Mal som take auto, neskorej sam ho predal taxikarovi, aj on ho uz predal ale spolahlivo jazdi, podla poslednych info moze mat na lpg najazdenych 600tis km. Dopurucil by som ti tam system STAG vyborny pomer cena/kvalita. Maju inovovanu radu riadiacich jednotiek 300, vola sa to Stag 300 Q-Box a ma aj hromadne schvalenie. s tymito systemami ti auto bude jazdit na paradu a hlavne aby si s kazdou garanckou, vymonou filtrika a pod. nemusel cestovat cez pol republiky.
iaragorn
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2014 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iaragorn »

Tak ako vidím, koľko ľudí toľko chuti.
Ale je možné, že su proste dobré úplne všetky.

Díky za názory
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

sebelepsi splynovac nenahradi dokurvenu montaz alebo nastavenie,.zacal by som dielnou, ne systemom
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

iaragorn napísal:Tak ako vidím, koľko ľudí toľko chuti.
Ale je možné, že su proste dobré úplne všetky.

Díky za názory
Ako píše "stagba" vyber značky splyňovača riešia predpisy legalizacie systemu LPG
Darmo ja by som chcel Prins-a , ked do mojeho auta ide Prins zamontovať len ako individualnu prestavbu, s hromadou dodatočných papierovačiek a schválení od uradov cez pol republiky, nehovoriac o dodatočných poplatkoch
keď dám zamontovať ten system ktorý je pre moje auto SCHVALENY
napr. podla predpisu EHK 115 ,tak platím len raz na urade dopravy, myslim ,že 66 eur , a potom na DI 2x6 eur
ešte jednoduchšie je to z hromadnou prestavbou kde platím len tie kolky na DI 2x6 €
Po technickej stranke dneska sa montuje len sekvenčné LPG zariadenie s učenlivou riadiacou jednotkou IV.generacie. to musí splňať KAŽDE zariadenie nezavisi na značke a koniec koncov pre hladký benzín , atmosfera system MPi,4-valec je montaž najjednoduchšia a aj vyladenie systemu , nebavíme sa teraz o 8-valcoch 500 P.S., poťažmo 6-valcoch, tam je to trochu ina pesnička...

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný