Spätný prepis

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Santer77
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 09.02.2011 20:19
Zdieľať na Facebook

Spätný prepis

Príspevok od používateľa Santer77 »

Pekný deň všetkým. V skratke. predávam auto, boli viacerí záujemcovia (špekulanti), a jeden bol pevne rozhodnutý auto kúpiť, súhlasil s cenou, stavom vozidla... Vyplatiť ho chcel po víkende s tým, že mu ho rovno už odhlásim na neho.

Tak a vozidlo je odhlásené, poistka zrušená, zvyšok nej vyplatený...ale on sa neozýva, neodpovedá na sms, maily..nič..už vyše 2 týždne. Čo si o tomto mám myslieť? Stretol sa niekto s tým? Dá sa auto spätne na mňa prihlásiť aby som ho dal znova do ponuky?

Vďaka za odpovede a áno, som debilko že ja chcem druhým dobre a auto odovzdať už odhlásené...moja chyba
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Vidis, snazit sa druhym robit dobre sa nevyplaca :-)

Ak sa dobre pamatam, od odhlasenia si mozes auto znova na seba prihlasit do 7 dni (6 eur)
Ak 7 dni preslo, znova si musis prihlasit auto a uzatvorit poistku plus vsetky tortury okolo toho - aj viac penazi.

Konkretne s takym pripadom som sa nestretol - usetril som si par behaciek na DI.

A co takto nechat ho odhlasene - s tym ze auto je na predaj a ty si iba jeho vlastnik? Pripadne do inzeratu mozes napisat ze auto je uz odhlasene.
Akurat s nim nemozes jazdit.
Santer77
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 09.02.2011 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Santer77 »

No tak už to bude pomaly 20 dní. Áno, nevypláca, zatiaľ som to takto riešil vždy a takto sa nikto nesprával...

K tvojmu nárvhu - a to tak legálne ide? Keď vozidlo je odhlásené, na veľkom TP už na nového majiteľa, len si po neho nedošiel a neozýva sa ? No obávam sa toho, že ak toto niekto uvidí v inzeráte, tak okamžite pre nedôverčivosť rovno zavrie
Santer77
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 09.02.2011 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Santer77 »

Takže sa konečne dostanem asi k správnej otázke ....môže sa už odhlásené auto odhlásiť ešte raz na prípadného iného? Toto je zrejme totálna blbosť ale ak existuje taká šanca, je lepšie, ako znova dávať peniaze na opätovné prihlásenie na mňa. Akurát mu zas volám a opäť nič...ignorácia
paceman
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 28.12.2011 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa paceman »

Možeš ho prihlásiť spätne na seba, za 12€ v kolkoch
Santer77
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 09.02.2011 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Santer77 »

Veľmi pekne ti ďakujem, to je v pohode poplatok. Ale je s tým spojená aj tá celá tortúra poldňovej dovolenky strávenej na DI. :38eb:
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

no len aby si to stihol inak budes musiet ist na Kontrolu originality a mne sa zda ze doba je 21 dni , kolik
ti dal aj zalohu?
Santer77
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 09.02.2011 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Santer77 »

Záloha nebola žiadna. Je to Fiat Brava r.v. 2001 za pár €. Tak ja som tiež takto kupoval autá už, že som si prevzal už odhlásené a takisto aj predával a problém no raz to asi prísť muselo
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

..trosku okomentujem,nedavno tu bola hadka o forme predaja,ze dat bubaky az kedbude tragac odhlaseny na kupujuceho ..tu je priklad z praxe, ze seriozny predajca a kupujuci .../tri bodky/
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

S rozprávkarmi a bájkarmi sa stretávam čoraz častejšie.
Neprejde snáď jediný deň, aby som nespoznal nejakého ďalšieho neseriózneho idiota, ktorý mi ide veľkým štýlom popisovať ako veľmi sa mu môj tragač, na ktorý sa práve prišiel pozrieť, páči a ako veľmi ho chce a že ho určite zoberie.
K tomu na dôvažok sa takíto a im podobní väčšinou vytasia s fotkou zo svojho mobilu, na ktorej je nejaká haraburda a šibrinkujú mi s tým pred nosom že "aha, aký skvost som mal, každý mi ho ozieral, aj policajti ma stále kôli tomu zastavovali, aby si ho poobzerali...biela koža vnútri, no full výbava..."
Potom ešte niečo zahlásia o "lízingu" (najlepšie s nulovou akontáciou) a ja už v tej chvíli viem naisto, čo za pacienta stojí predo mnou. Uplní borci, ktorí si však asi ani neuvedomujú ako sú trápni, zvyknú tomu dať ešte korunu v podobe vety typu: "ja to vezmem na kamarátovu/kamarátkinu firmu kôli odpočtu DPH..."
Títo idioti sa na seba podobajú ako vajce vajcu. Kopec rečí a keď dôjde na konkrétne činy, tak sa začnú vyhovárať na "ja sa ozvem", "pošlem mail", prípadne "pošlem zálohu" (tieto 3 klišé sú najotrepanejšie)
Potom vždy, keď sa s takýmito idiotmi rozlúčim, už nastane iba ticho ako na Mesiaci.
No skrátka nič, ani prd...
Pochopitelne, zažil som už X-krát situáciu, že chcel takýto idiot moje auto hneď odhlasovať na seba a ešte ho nemal ani vyplatené.
V takýchto prípadoch je riešenie veľmi jednoduché a nikdy iné nebude:
najskôr treba za tovar zaplatiť v plnej výške!
-
Trochu som sa rozpísal, ale je to varovanie pre všetkých serióznych predávajúcich, aby nepodľahli tlaku neserióznych idiotov, ktorých je žiaľ v našej republike čoraz viac. Niekedy mám pocit, že tí normálni sú už dávno natrvalo v zahraničí a ostali tu iba idioti, ktorým sa prispôsobuje ten zvyšok normálnych čoraz viac.
-
Ale k veci:
v prípade odhlášky na neseriózneho idiota je tzv. spiatočka v rámci nášho štátu vcelku jednoduchá záležitosť, z ktorej netreba mať stres. Skrátka sa treba opäť dostaviť na Dopravný inšpektoriát, kde bola vykonaná odhláška a požiadať o znovuvzatie do evidencie (ak sa nemýlim, tak to vychádza na 12€). Ak bolo PZP medzitým "z dôvodu predaja vozidla" odhlásené, tak treba predtým navštíviť ešte poisťovňu a uzavrieť nové.
Nič viac, nič menej.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To markoimportauto : mohol by som sa opýtať v ss ale napíšem to pre všetkých . V sobotu som bol pozerať auto pre manželku . Dovoz neprihlásený, za tú cenu by som ho bral , tak som ponúkol polovicu ceny ako zálohu a polovicu pri prevzatí auta. Že nie jedine po vyplatení plnej sumy. Tak mi prosím povedzte som hlúpy ja alebo predajca? Auto tu mal vyše mesiaca a určite ešte dlho mať bude , lebo to nie je značka slovákmi oblúbená. A zase za mňa nedám kopu eur len za papier s razítkom.
Kto má pravdu??
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

markoimportauto napísal:...
Najlepsie pribehy pise predsa sam zivot ta ne? :-)
To nevymyslis....
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

omg... to si odneho ani nezobral zalohu a uz si ho odhlasoval??? tak toto neeee :d :D
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

oco13 napísal:To markoimportauto : mohol by som sa opýtať v ss ale napíšem to pre všetkých . V sobotu som bol pozerať auto pre manželku . Dovoz neprihlásený, za tú cenu by som ho bral , tak som ponúkol polovicu ceny ako zálohu a polovicu pri prevzatí auta. Že nie jedine po vyplatení plnej sumy. Tak mi prosím povedzte som hlúpy ja alebo predajca? Auto tu mal vyše mesiaca a určite ešte dlho mať bude , lebo to nie je značka slovákmi oblúbená. A zase za mňa nedám kopu eur len za papier s razítkom.
Kto má pravdu??
trochu som nepochopil pointu pribehu...Ale ak stoji otazka ci zaplatit zalohu alebo nie, tak je podla mna pochopitelne, ze ak je vozidlo neprihlasene a niekto ma on vazny zaujem, tak (adekvatna) zaloha sa od vaznych zaujemcov bezne vyzaduje (napr. aj pri rezervacii) - je to jednoducho vyjadrenie vazneho zaujmu.
Z reci sa nikto nenaje a nie je nic jednoduchsie ako nieco naslubovat a potom ani nezdvihnut telefon, presne ako je to popisane u zadavatela temy...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja som teraz v nedelu kupoval auto vyplatil som mu 5500€ dal mi maly technicak odisiel som 250 km domov a dnes utorok rano o 9:00 som mal aj odhlaseny technicak doma postov.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných