Slovenske autoservisy

Ponuky práce: Auto moto, brigády ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Zdravím vospolok.
Prispejem aj ja do témy.
Hľadám dobrý servis na Renault.
Auto -Renault Megane II, 2006, 1.6i 16v 82 kW.
Potrebujem vymeniť komplet rozvody na aute, predsuvník vačkového hriadeľa, guferá kľukového a vačkového hriadeľa a voľnobežku alternátora a plus pozrieť a vymeniť veci, ktoré môžu pomaly odchádzať pri 200000km.
Ak by sa našiel niekto, kto by to poctivo spravil, tak by mi spravil veľkú radosť. Do autorizáku sa mi nechce z dôvodu, že sa nechcem nechať obtiahnuť, keď mi budú účtovať za diel, ktorý nevymenia (vlastná skúsenosť)...
Autorizák pýta 1000+€, čo sa mi zdá za uvedené úkony celkom dosť.
Radšej by som zaplatil Majstrovi s veľkým M, ktorý si za svojou robotou stojí.
Termín montáže : 10/2015, alebo aj neskôr, podľa dohody.
Som od KE, ale ak sa nájde niekto spoľahlivý, tak nemám problém ísť aj do NR, NZ, BA, TN...
Ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

10/2015 je október ? v takom odstupe to nie je problém dať do programu a zafixovať
Pri rozvodoch neurobiť hneď aj guferá a proste všetko čím sa hýbe,by bola velká chyba,je to jedinečná príležitosť mať dlho pokoj od všetkého z toho konca motora
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

raven, tomu sa hovori planovanie, 10 mesiacov dopredu :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Áno - je to október. Práve preto som to chcel dať spraviť všetko vtedy, keď budú dole rozvody. Nech mám na ďalších 100000km pokoj. Ak by som sa s Vami dohodol, nemal by som problém nechať tam auto aj na týždeň, ak to bude spravené v súlade s kostolným poriadkom, aby boli obe strany spokojné...:)
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

bajo777
Zhruba vtedy dôjdem domov zo zahraničia a vtedy bude +/- časový termín na výmenu. Rozvody budú mať nakrútené 80tisíc...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

len v dobrom, obdivujem, chvalim a dakujem za inspiraciu, hned som sa tiez objednal :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

:3dcline:
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

[img]http://forum.skodahome.cz/public/style_ ... kol-77.gif[/img] Podľa mňa je to normálne ja si tiež tak plánujem veci ohľadom servisu... O 18 000km čo odhadujem na nov-dec 2015 ma čaká výmena rozvodov + vp + tlmič vibrácii + voľnobežka alternátora + drážkový remeň. :3035:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jaj no planovat si aj ja planujem, ale byt objednany je prava frajerina :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Raven-ak s dobre pamatam,tak to si bol ten clovek,ktory chladal servismana v okoli KE este v tomto roku cca maj-jul na vymenu dielov prednej napravy./ale nie som si isty na meno/.Vtedy si spominal ze uz mas kupene veci a chces montovat diely len tie,ktore kupujes ty.Vtedy som ti pisal,ze nie,nato nedame zaruku.Ak uz mas iny nazor,kludne sa mi ozvy a dohodneme sa.Neni problem,ale len vtedy ak suciastky dame my.Samozrejme kvalitne v ktorych sa dopredu dohodneme.Sme od RS.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Plánovať dopredu je vec pekná, žiaľ nedá mi spomenúť stáročiami overenú múdrosť

Ak chceš rozosmiať Pána Boha, povedz mu o svojich plánoch!
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

avelmak napísal:Raven-ak s dobre pamatam,tak to si bol ten clovek,ktory chladal servismana v okoli KE este v tomto roku cca maj-jul na vymenu dielov prednej napravy./ale nie som si isty na meno/.Vtedy si spominal ze uz mas kupene veci a chces montovat diely len tie,ktore kupujes ty.Vtedy som ti pisal,ze nie,nato nedame zaruku.Ak uz mas iny nazor,kludne sa mi ozvy a dohodneme sa.Neni problem,ale len vtedy ak suciastky dame my.Samozrejme kvalitne v ktorych sa dopredu dohodneme.Sme od RS.
Áno - bol som to ja. Diely sú už namontované a fachčia ako majú. Ale predsa - vymeniť dve tyčky stabilizátora a brzdové obloženie nie je až tak náročné na šikovnosť mechanika, ako urobiť dobre rozvod motora s variabilným časovaním ventilov. Porovnal by som to so zagipsovaním ruky vs. operáciou srdcovej chlopne.

Kupovať diely na brzdy, poprípade na riadenie, filtre do motora nie je problém. Keď sa pototo, vymení sa a bavíš ďalej.
Ak ti ale prdne rozvod, tak si dojazdil...
Preto by som chcel, aby ich dodal majster. Aby neboli starline, ale aby boli kvalitné, ktoré vydržia 100000.
Tam sa už neoplatí šetriť. Viem kúpiť voľnobežku za 130€, set rozvodov s vodnou pumpou za 110€, ale čo z toho, keď ich nemám komu zobrať. Nenechám si za 50 centov vrtať koleno. Radšej to dám spraviť majstrovi, ktorý ten motor pozná, ako vlastnú dlaň. Nezoberiem ju nejakému Jožkovi z garáže, ktorý robí celý život koncern a na mojom aute by sa učil a menil rozvody prvý krát...
Ďakujem za ponuku. Ak bude pán mhlavatý mať čas na mňa, tak by som využil jeho služby. Viem, že sa špecializuje na francúzske autá, takže voľba č.1 je jasná. Ak by sme sa nedohodli, tak sa ozvem - do RS to mám 80km.
Ale v NZ som ešte nebol - asi je čas to zmeniť...;-)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Rozvod u tohoto auta musi vydrzat vyrobcom dany interval cize bud 120000km,alebo 5 rokov.Starline nemame,a ani nechceme vidiet.Rozvod vymenit,nastavit vobec nie je zlozitejsie ako vymenit brzdy,diely naprav atd,len treba tomu rozumiet,treba mat pripravky a chut to spravit kvalitne.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako že nevieš zohnať? A čo je všetko v jednom? Finďo na kraji Podborovej je dobrý a má aj svoju lakovňu, Makovíny Sekieri/Kráľovej je slušný a pár by sa ich ešte našlo...
guno5
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 22.10.2014 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guno5 »

mne tam tiez robili auto a som velmi spokojny odporucam ho

Návrat na "Práca Auto-moto"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných