Slovenske autoservisy

Ponuky práce: Auto moto, brigády ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ferko5
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.01.2012 15:43
Zdieľať na Facebook

Slovenske autoservisy

Príspevok od používateľa ferko5 »

Zdarvim pani,
som majitelom niekolkych mierne starsich aut znacky VW a Audi a Ford a moj problem je - neviem si najst na slovensku autoservis ktory pracuje naozaj seriozne - a to plati aj o slovenskych mechanikoch.

moje doterajsie skusenosti su take
Autorizak: v autorizovanom som bol nespokojny s cenami, pri kazdej objednavke sa uviedol presny rozpocet a pri platbe bola ta cena stale 10-15% vyssia. nerozumiem obchodnym praktikam, pokial sa raz nieco dohodne, tak to snad plati. a aby sme si rozumeli, jedna sa o klasicke ukony ako cistenie filtra, vymena zakladnych spotrebnych materialov, ziadna oprava po havarii kedy sa vyskytnu aj dopredu neodhalitelne. taktiez som mal skusenost s opravenim "veci" , ktoru som nakonec nevyplatil pretoze doma mi predtym syn zistil neakym kablom cez pocitac pricinu zavady ktora vobec nekorespondovala s tvrdenou opravou.

Neautorizovany servis: tu som mal skusenosti s 4 velkymi servismi, ktore vlastnia obrovske priestory:
1 skusenost - po kratsej debate s majitelom sme sa dostali k veci - chvaleniu sa, kolko ma on nakladov na prevadzku na den, ako obracia peniaze; poukazoval mi vybavu pricom na otazku mojho syna - preco pouziva neoriginalne diagnostiky - debata skoncila sposobom, co on o tom moze vediet, atd.
2 skusenost - tak som si vybral 2 servisy, prisla vymena tlmicov na 2 autach; na prvom aute ma upozornil zamestnanec na neznesitelne vrzganie spruzin pri prechode cez nerovnosti
3. skusenost - mensi nakladiak od forda sme odniesli na vymenu prednej napravy; do neautoriz. servisu ford, vysledna praca bola hrozna; za tu cenu si mohli dat pracovnici fakt zalezat, po "servise" su zvyky v kabine neznesitelnejsie ako pocas rozbitej napravy;
4. skusenost - iny servis ford; v tomto pripade nam bola zauctovana praca na vymenu neakej veci v palubnom pocitaci, ktory sa prejavoval vypadavanim celeho pocitaca; po kratsej debate sme dospeli k nazoru, ze bol problem v kontaktoch, konkretne v 1 konektore, ktory sa precistil. naklady na opravu zo zahadnych 160e klesli na 40e , auto bolo drzane v servise 3 dni, prico celkova praca bola cca 30 minut.
5. skusenost - vymena rozvodov, po vymene som sa bal prejst autom 50m, nakoniec sme sa dohodli, ze zaplatia odtahovku do dalsieho servisu, kde nam nastastie rozvody vymenili dobre

Tak som sa rozhodol skusit "garazmajstra" , avsak na tychto som nemal ziadne kontakty, tak som to skusil cez referencie od znamych:
- prvy, vysmiaty spekulant, opravuje od bmw, audi, hyundai, vsetko co pride "pod ruku" , na zavolani ci su brzdy vymenene, ziadna odozva, po 4 hodinach prezvoni na cislo uvedene na vizitke - pravdepodobne nedostatok financii na telefonne poplatky; osobne si neviem predstavit kvalitu prace cloveka, ktory prezvana
- druhy, vecne ufrflany, taktiez prezvanajuci typ, tu bola vymena neakej drobnosti,
- dalsie typy - notoricky vymienaci, absolvoval som jedno posedenie medzi znamymi, kde po niekolkych pivach a poldecakoch jeden mechanik prezradil sposoby akym sa u nich v servise pracuje - uctovanie nevykonanych prac a fakturovanie za vymenene diely, ktore neboli menene a neboli ani pokazene, avsak tykali sa problemu, ktory im zobrazil neaky pocitacovy program; vraj to tak robili aj v jeho predoslom zamestnani
- dalsie moje skusenosti s osobami,ktori pouzivaju lacne polske diely s 30% zivotnostou (nekvalitne ramena u svokrovho VW) , kedy cena prace nie je lacna a po najazdeni niekolkych tisic km je nutne vsetko robit opat;

Takze coho sa moja tema tyka - bol by som rad, ak by ste mi doporucili dobreho cloveka na auta Kosiciach a okoli, na znacky: Ford , Vw, Audi, Skoda , nemusi to byt ten isty servis; Kedze v pripade servisu sa nejedna iba o to, kolko stoji oprava, ale cele moje naklady znamenaju cas, kolko to auto stalo na parkovisku, kolko krat som sa musel otocit aby to bolo hotove, celkova energia a nervy vynalozene na niektore idi***ta , ktory to proste nechape, samozrejme PHM na prijazd do servisu, atd.

Pripadne silno uvazujem aj nad servisovanim v susednom Madarsku, kde sa mi to v pripade nekvalitnej roboty aspon vyplati kvoli cene a tak mi ostane na "doservisovanie" , kedze Slovaci su za svoju nekvalitne odvedenu pracu dost predrazeny.

Tymto som nechcel urazit majstrov vo svojom odbore, ale ja som zatial nenatrafil na cloveka, s ktorym by som bol aspon tak spokojny, ako su spokojni moji zakaznici, ktorym ja odvadzam dost dobru pracu, i ked v inom odbore, ale to nie je vymluva. Mam pocit, ze v sucasnosti v celom autobiznise a vsetkom co sa toho tyka, pracuju uz len osoby s pokrivenym charakterom.

Dakujem za precitanie a este prikladam, ze moje skusenosti nie su vymyslene, nechcem vsak zatial zverejnit mena autoservisov.
kidrock77
Príspevky: 530
Dátum registrácie: 01.12.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kidrock77 »

bohuzial, neporadim Ti servis v KE ani v HU, ale mas pravdu v tom, ze dnes natrafit na cloveka, ktory si spravi svoju pracu poriadne a za primeranu cenu je takmer nemozne...
aj ked, svojim sposobom si za to mozme sami, pretoze vacsinou kazdy hlada to najlacnejsie, tym padom drahsi, no kvalitny servis straca zakaznikov, popr. sa prisposobi trhu a robi lacno a nekvalitne...
najhorsi pripad je nekvalitne a este k tomu aj predrazene :(

cest vynimkam
majulo666
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 21.11.2009 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majulo666 »

Nuž iné nezostane,si zabezpečit kvalitné dielce,obliect si monterky a opravovat :d :D :40bd:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

ferko5
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.01.2012 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferko5 »

p. Cicmanec,
dakujem za odkaz, ale tam som nenasiel ani referencie, ktore by ma presvedcili o dobrych mechanikoch a na druhej strane si myslim, cim viac sa o tom bude diskutovat, mozno sa to u nas skor pohne dobrym smerom.
deep
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 05.07.2006 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deep »

posielam ti SS s nimi mám dobré osobné skúsenosti.
čo sa dielov týka dá sa z nimi dohodnúť že diely prinesieš sám
Misko17
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 21.05.2009 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Misko17 »

Keby tie servisy aj platili riadne tých mechanikov,možno by sa k práci stavali ráznejšie!
karci81
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 03.11.2009 18:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karci81 »

ja som mal tiez problemy so servisom , najst niekoho poriadneho . . kedze vlastnil som vzdy auta starsie ako 5r tak autorizovany nula bodov . .a dobrych majstrov som nasiel v TT s ich robotou som 3 roky max. spokojny . . .doporucujem aj vsetkych znamych . :2f93: reklamu ked tak cez ss
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

kolko (najviac) km si ochotny dojst za dobrym servisom?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bohuzial suhlasim a potvrdzujem tvoje obrovsky negativne skusenosti. Ja mam v Bratislave jedneho fesaka ku ktoremu dojdem do haly ako na vlastne, ked mi vymiena vzduchovy filter tak mi oznami ze mam povolenu skrutku na turbe a ze zadne brzdove oblozenie uz nie je to co byvalo...

takych ludi je malo.

O vymene A EXAKTNOM NASTAVENI rozvodov tak ako to ma byt radsej ani nehovorim.

PS: ked si z Kosic, co sa nedohodnes s MARTINOM CICHYM odtialto z fora ??? Nie je sice priamo Kosice... ostatne kvakajte spolu.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 19.01.2012 18:30, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neposielal som to ako referencie, ale ako, že už tu podobná téma je tak načo o jednej veci diskutovať na viacerých miestach... :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Misko17 napísal:Keby tie servisy aj platili riadne tých mechanikov,možno by sa k práci stavali ráznejšie!
A tí čo robia sami na seba majú akú výhovorku?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

neviem ake auta mas ale kto sa bude dnes hrat zo starym autom.kopec mechanikov ani nepozna auta starsie ako 10 rokov.dnes to funguje takto za co najmenej vyvinutu cinnost zarobit co najviac.a maju pravdu co sa budu babrat z niecim kde ani sruby nejdu povolit.da sa to ale 5 hodin sa babrat z niecim a zarobit co-20 euro?pride bmw na vymenu brzd a hned min 50 euri vo vrecku.ja si vsetko robim sam do autorizaku len na dielce ktore fakt potrebujem aby nieco vydrzali,aj to malo kto meni take prkotiny.stalo sa ze kamos {spekulat}prisiel a chcel na 4 rocnom focuse vymenit tlmice.{jeho auto,jeho volba,jeho prachy}ja nanho nehnevaj sa ale vo forde to stoji od 215 euro kolko das ty?azda cakas ze to spravim za par piv?daj mi 50 a menis to so mnou+zaspinis sa a geometriu ti spravim zadara.nevonialo mu to siel do ineho.tam ho este aj obtiahli kedze videli ze ide o spekulanta o par stoviek ked mu nakecali ze manzety na riadeni a capy treba menit a suhlasil :4090: :40bd: .
smallbos
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 20.05.2007 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smallbos »

zdravim... osobne som majitle maleho rodinneho autoservisu a snazim sa vdy odviest pracu svedomito ...a vzdy vravim ja kazde auto robim ako svoje....
ale s ludmi je to tazko nie vzdy sa da kazdemu maximalne vyhoviet kazdej poziadavke toho ktoreho zakaznika ,vsetci chu totiz rovnako- rychlo lacno a kvalitne a povedzme su to faktory ktore nie vzdy k sebe pasuju---cize vzdy sa najde na nakeho mechanika clovek ktory nanho nadava..tymto nenarazam na nikoho.
ale pri autach sa stavaju vselijake veci..mamuz vselijake skusenosti vacsinu musimpovedat ze dobree....aak chces ozvy sa ...uvidima ale som zo spisskej
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

na takyto problem existuje jedine riesenie:
1. bezny servis - garaznik (na to nepotrebuje ziadne znalosti), avsak predtym si nastudovat ako sa to ma robit a odsledovat si to

2. vazne veci riesit cez fora - tam sa vyskytuju aj fanusikovia, ktori vedia poradit, pripadne priamo poradit - ide hlavne o znacky typu fiat, japoncov a vw skupinu. Napr. u oplu a korejcov sa toho vela nedozvies.

3 kupit si nove auto a servis neriesit

Návrat na "Práca Auto-moto"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, vsevetko a 5 neregistrovaných