Skuter 4T činsky Jinlun

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

atulik10
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.05.2020 17:25
Zdieľať na Facebook

Skuter 4T činsky Jinlun

Príspevok od používateľa atulik10 »

Dobry den prepacte ked vyrusujem.. mam problem zo skutrom.. mam skuter 4T dáky činsky JINLUN a nejde mi nastartovat,vcera sa mi zaseklo plynove lanko tak som skuter vypol a od vtedy nemozem vobec nastartovat.. ono toči toči ale nič.. nemožete mi prosim pomoct? /
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A to lanko si opravil?
Ovládanie plynu (šupátka) funguje ako má?
atulik10
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.05.2020 17:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa atulik10 »

plyn sa mi vzdicky zasekol ked som ho nastartoval a pridaval jak som pridal tak som pustil a to lanko sa mi vratilo naspat a samo od seba mi to pridalo na vysoke otacky, tak som musel vtedy sa pohrat z plynom ze pretacat pridst ubrat .... a ptm uz bolo dobre a zas to robi
atulik10
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.05.2020 17:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa atulik10 »

ivko1 napísal:A to lanko si opravil?
Ovládanie plynu (šupátka) funguje ako má?
teraz som vybral sviecku a bola strasne sucha a cierna a na vrchu bola jak keby zhrdzavena
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

vyzera, ze nemas vela skusenosti s takymito opravami, tak sa neuraz, ale skontroluj palivo, ci mas dost. Az mas vonku sviecku, tak over, ci pri toceni dava iskru (sviecka sa musi zavitom alebo telom dotykat motora na ukostrenie, inak ti neda iskru).
Chod za lankom, ze kde konci na motore - na karburatore a tam pozri, ci potahovanie lanka hybe nejakou packou/tyckou na karbosi. Priduseny karbos ti nenastartuje, musi byt otvoreny, tak mozno to mas seknute v zavretej polohe. Alebo prilis otvorenej, ale to by svieca asi nebola sucha.
A preco sa ti to lanko zasekava, to je dost onicom, to si oprav.
atulik10
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.05.2020 17:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa atulik10 »

zdravim,,mate pravdu som novacik .. sviecku som vybral bola hrdzava, sucha, a spinava kupil som dneska novu tak idem domov vyskusat... to lanko sa mi zasekavalo samo od seba ..nieco uz mam napozerane cez YT.... pri najhorsom , mam vycistit karburator? benzinu tam je dost... jedine ci to neni kvoli tomu ze ja som tam daval palivovy filter starý a je väčší, ci nebola dnuks daka spina ...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

V prvom rade to plynové lanko musí fungovať ako má
Možno je niekde rozstrapkané a je len otázkou času kedy sa utrhne, prípadne zlomený bowden a nevracia sa to ako má

Keď to budeš mať vyriešené, tak kontrola karburátora, kontrola tesnosti karburátora a valca, či neťahá falošný vzduch
atulik10
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.05.2020 17:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa atulik10 »

už mi startuje... ked je zimny motor tak musim cez nakopavacku lebo cez baterku nemastartuje.. ale ked sa zohreje motor tak uz startuje na supu.. a lanko furt mi to iste robi
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

A v com to bolo teda? Iba o tom, ze studeny motor nenastartuje cez elektrostarter? Skus dobit bateriu, ci to pomoze. Ak hej, zrejme treba novu, lebo stara uz nema silu. Ked je to 6V system, tak to je citlive, to baterka ani nova nema velku vykonovu rezervu.
A to lanko si oprav, sak to je na nehodu.
atulik10
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.05.2020 17:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa atulik10 »

idem akurat teraz do servisu zo skutrom .. idu mi menit to lanko
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Lanko sa nauč meniť si na ceste, vozím UNI za 4€
Napísať odpoveď

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných