Skúšky v autoškole

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vidím, že tvoje vedomosti o povinnostiach vodiča nie sú práve najlepšie...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Môže.
Vodič je pred jazdou povinný skontrolovať stav a funkčnosť vozidla. Kontrola prevádzkových kvapalín, svetiel a tak...
Ak už budeš mať vodičák, tak to nebudeš robiť stále, keď sadneš za volant, ale raz za týždeň neuškodí...:).
Ak by to robil každý, tak by autá nechodili s jedným svetlom, s vypálenými žiarovkami v smerovkách a podobne...
Nabudúce budeš múdrejší ;-)
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

''- cely kurz od zaciatku, po vydanie papierov bol presne 1 tyzden, neviem ci take existuje este ???''

Heh, no ja som robil od septembra 06 a po preukaz som isiel máj 07, no tiez som spravil na 3. raz. Prve skusky boli aj tak az v aprili, takze vsetci sa mi smeju ze kde som to robil tak dlho, ostatni ze tak 3 tyzdne.
A to je ironia, ze testy na teorii som mal vzdy na plny pocet aj z triedy a bum test, a vytiahol som ten najdebilnejsi. Ta chujska otazka spocivala nieco v tom zmysle, ze ako ma ist vozickar po chodniku. A este 2 som mal zle. Potom jazda, nezvladnuty chytak. Inak dodnes bez pokuty
92iwo222
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.02.2015 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 92iwo222 »

Dost viem o povinnostiach vodiča. Ved C som urobil bez problemov a e ani som sa nedostal na cestu. Ale ty čo robili po mne vodičak oni tiež nerobili prehliadku vozidla pozeral som sa na to a ich ten policajt nestopol po metri a kludne si pokracovali v skuške. Podla mna som sa tomu policajtovi nepozdaval. Test som napisal na 55b a potom nasledovala konštrukcia mal som tam otazku ake musi mat vodič doklady pri sebe a o prepravovanom naklade. Skoro všetky veci som vymenoval a spomenul som že vodič nakladneho vozidla musi mat pri sebe kvalifikačnu kartu. V tom mi skušajuci policajt povedal že nemusi mat. A ja som mu to vysvetlil že pre sukromne učely nemusi mat tu kartu aby sa vozil vo vozidle ale akonahle pre niekoho pracuje musi mat tu kartu. Jak som policajtovi to povedal on sa kus nahnevane zatvaril a sklonil hlavu a povedal mate pravdu. neviem či to naschval nurobil lebo ani ma nevidel jazdit a už ma vyhodil z vozidla.
odkazautu-sk
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.06.2015 22:30
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa odkazautu-sk »

v autoskole by mali ucit JAZDA ZA VOZIDLOM MINIMALNE 2 minuty.... dlhsie som motorku za sebou nemal... :)
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

Ja som robil vodičák ako branec na P V3S, inštruktori boli väčšinou prísny, jeden mal dokonca aj palicu, s ktorou pri zlom podradení poprikladal po prstoch :d :D .

Potom na vojenčine kurz KVK na TATRU 813 PMS, s ktorou sme mesiac brázdili okolie Serede a ktorá sa mi v prvej chvíli zdala neskutočne široká na ceste (šírku mala s pontonovou nádstavbou 3,25m) a kedže bolo treba tahat aj príves, tak som s ňou absolvoval kurz aj jazdy s prívesom. Tak som dostal do civilu aj skupinu E.

No pred rokom sa mi stala jedna príhoda ked som sa s nákladákom naloženým drevom blížil ku križovavatke v tvare T po vedľajšej ceste a po hlavnej sa pohybovalo vozidlo autoškoly asi 30-40 km/h a blikala mu pravá smerovka akože chce odbočit na vedľajšiu po ktorej som šiel ja. Kedže som videl smerovku a ja som potreboval odbočit vľavo, tak som pomaly vytočil a... pozerám autoškola nezahýba, ale ide rovno. Hned som dupol na brzdu, ale už som bol v jeho pruhu a inštruktor naštastie to tiež ubrzdil a hned mi začal cez okienko dávat kázne. Mladá žiačka v minisukni sedela ako pena a vravím mu tak načo máte zapnutú smerovku že odbočujete do prava, vtedy akoby ho obliali studenou vodou, žiačka vypla blikajúcu smerovku a bolo ticho.
No čo by bolo keby to neubrzdil neviem, pretože určite by smerovku nepriznali a ja by som mal nedanie prednosti v jazde a papiere v háji. Ale myslím si, že dievča malo z toho veľké ponaučenie do budúcna.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
rudvajzer
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 11.12.2014 08:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudvajzer »

ja som bol nastastie jeden z tych stastlivcov co to dali na rpvy sup
matej48
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 28.10.2014 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matej48 »

s palicou buchal po prstoch? este ze tie casy su uz prec :D
guno5
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 22.10.2014 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guno5 »

ja mam len dobre spomienky na autoskolu, nastastie som spravil na prvy krat
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander8 »

ja som mal tiez stastie aj napriek zlym policajtom som to dal hned :-)
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

prva jazda na motorke v autoskole - vcela do krku pri 50kmh ..tyzden som chodil opuchnuty :40bd:
guno5
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 22.10.2014 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guno5 »

to nepotesi ked len bod chyba
juliusslavik860
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16.04.2020 17:38
Zdieľať na Facebook

Skusky na a2

Príspevok od používateľa juliusslavik860 »

Zdravim ked mam vodicak b a teraz si chcem spravit na a2 musim robit zase testy? Ci len jazdu dakujem
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Ak nemas A1 tak nakomplet teoria,zdravotny kurz,jazdy,skuska. E pockaj,autoskoly negunguju
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ak neurobíš tak prídeš aj o to Bčko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní