Skúsenosti s motorom astra 1.4turbo lpg!

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

puklito
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.09.2007 00:22
Zdieľať na Facebook

Skúsenosti s motorom astra 1.4turbo lpg!

Príspevok od používateľa puklito »

Skúsenosti,poruchy atd. Mal by som záujem o kúpu. Poprosím o rady,pripomienky,postrehy.
Ďakujem!
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Už som to tu pár krát vešal, myslím dvaja ludia priamo tu riešili problém s rachtaním motora po pár tisíc km, a nejaká ukážka sa nájde aj na youtube.
Zasa problém rozvodovej reťaze. Možno to vyriešili možno nie. Ak by som chcel šetriť tak zoberiem radšej starú 1.6i a LPG si dám dorobiť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Plyn a malokubatúra s turbom,no neviem či som stál o túto kombináciu.Ale na druhej strane každú cestu musia nejaký pionieri prešlapať aby bolo poučenie pre iných
Názorove som blízko ivkovho,radšej trocha väčšia bezproblémová kubatúra.Také šetrenie kde iba šetrím na neskoršie náklady do ktorých raz nabehnem,to treba nechať tým čo vedia tak fasa zo všetkým vybabrať,že vybabrú aj sami zo sebou.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Opel..

Naco si kazit den takym autom?
:4012:
cukrovic
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 29.01.2007 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cukrovic »

Zadávateľ sa predpokladám pýta na tento model z dôvodu atraktívnej ceny začínajúcej niekde tuším na 13 500e, čo je na 140k s LPG od výrobcu, nové auto kde je za 250e na motor, prevodovku, pohon 6ročná záruka aj podľa mňa fajn ponuka. Jedna alebo dve recenzie presne na tento model sú na moje.auto.cz tak skús kontaktovať priamo majiteľa. Nad týmto autom silno uvažoval kamarát, nakoniec skončil u novej mazdy 3.
puklito
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.09.2007 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puklito »

No len som myslel že ked mám kúpiť nové auto uz by bolo dobre aby to malo uz LPG uz namontovane.a ta 1.6 by bola v pohode?chcel som Octavia 1.6 LPG ale uz je neskoro.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Octavia je moc ťažké a veľké auto na 1.6 LPG (môj názor) áno dá sa, ale mne by to nevyhovovalo.

Pokiaľ tú astru, tak áno sú to problémové motory no pri tej 6ročnej záruke by som sa nejako netrápil, dobehol tam, mám problém, vyriešte, vymeňte. Ale je to otázka času a neochoty personálu.
Tá 1.6 je zlatá stredná cesta do toho Oplu. :)
strop
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.07.2006 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strop »

1,6 Opel XEP 77kW (tusim taky bol kod motora) papal olej az mlaskal:) takze 1,6 urcite nie.
puklito
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.09.2007 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puklito »

Samé zle správy akým smerom sa mám vybrať?poradte!ani tak ani tak.
cukrovic
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 29.01.2007 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cukrovic »

Ja by som do toho šiel. Ten motor nevyzerá na nijaký extra prúser v porovnaní dajme tomu s TSI, predáva sa 3 roky, ak sa ti to auto páči mne to príde ako fajn ponuka. Určite by som doplatil záruku(ak sa bavíme o novom) a uvidíš čo sa bude diať. Možno ho budeš mať problém časom predať a možno ani nie, podľa toho či bude lpg aj naďalej zvýhodnené. Opýtal by som sa servisné rozdiely s a bez lpg, intervaly, ceny prehliadok, napadá mi čo také nastavenie vôle ventilov a podobne. Potom sa keď tak nezabudni pochváliť info alebo výberom nech to môže poslúžiť ďalším.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A nad čím presne uvažuješ ? Kombík ? Hatchback ?

Trebárs Mitsubishi má stále akciu na Lancer, robí sa bud sedan , alebo hatchback, a základ je 1.6 Mivec za 12500€, pri tej Astre to vidím od 14790€

Nový Auris hatchback tiež nemá zlú cenu a myslím že tá ich 1,33VVTi by človeka uspokojila spotrebou aj bez LPG, nová Mazda 3 tiež slubuje výborné spotreby...

EDIT: k tej Astre 1.4T , tu sa sťažovali dvaja ludia, jeden mal dokonca len okolo 10000km , druhý niečo viac, ako bonus táto ukážka a som doživotne od opláckeho 1.4T vyliečený, ak to výrobca poserie hned na začiatku, tak jednoducho si u mna nezíska dôveru a absolútne nemiením riešiť či niečo vymysleli aby sa to zlepšilo. Ja ked si kúpim auto, tak také ktoré pýta základnú údržbu a nie aby som riešil reklamácie a ešte tam zo mna robili vola, že to je vlastne v poriadku a nakoniec to po piatej sťažnosti ešte otočia na majitela že si za to môže sám
cukrovic
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 29.01.2007 17:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cukrovic »

Až teraz vidím, že lpg za cenu benzínu je pri financovaní cez opel finance...Takže neviem čo to reálne obnáša. Ako som písal, kamarát kupoval prednedávnom cca mesiac túto kategóriu, skončil u mazdy 3 1,5, konkrétna ponuka na túto astru bola 15 400e ako finálna cena po zľave. Bavíme sa ale o výbave Cosmo kde je toho hojne. Z Aurisa mal pocit že tie kone sú tam len na papiery pri 1,33 a keď v aute nebude sám...Lancer mne osobne príde ako generačne staré auto, určite by som sa popozeral po Honde Civic a i30 v tejto kategórii, design je ale vecou subjektívnou.
puklito
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.09.2007 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puklito »

Myslim , ze sa tu k niečomu dopracujeme!volal som montážnej firme lpg v mojom okoli,chcel som vedieť ktorý motor je vhodny na lpg a povedali mi ,že Japonci sú menej vhodnejší na lpg ( majú problém s mazanim pri lpg) neviem co tým mysleli.
puklito
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.09.2007 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa puklito »

A este najlepšie by bolo keby to bol komik. Často vozíme 2 bicykle v aute.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Švagor má opel merivu s týmto motorom bez LPG, je to nové chváli si to :-) Je pravda, že s tým veľa nenabehá ale je spokojný.

Bratranec má tiež merivu, ale tu 1,4 T s LPG už zabudovaným. A tiež si to nevie vynachváliť. Spotreba fajnova, ukazuje mu presne stav LPG v nádrži cez ručičku palivomera benzínu. Jediné čo mu vadí je, že to nemá trošku väčšiu nádrž na plyn. Ale ináč je max. spokojný :-) Teda už mu to na parkovisku do mesiaca od kúpi 2 krát šuchli, ale čo už ... auto za to nemôže :-(

Všetci okolo mňa jazdia opel, v dedine ich je habadej a chodia, aj vectry aj merivy aj Insignie. Všetci spokojnosť. Teda čo sa týka auta, to že niekto kúpi 1,4 benzín potom čo mal 2,0 HDi a nadáva na spotrebu a že to nejde, tak to neriešim :-)

Ak sa má auto posrať, tak sa poserie aj Rolls Royce :-)

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných