Skusenosti s montaznymi strediskami LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Rok 1986 ,som získal VP a tiež svoj prvý reduktor a zmiešavač + dva elektroventily z vrakoviska v Taliansku. Úspešne som to pribastlil do rodinnej Shade 110L a bombu (nie nádrž) umiestnil za zadné sedadlá.
Auto jazdilo celkom slušne , len som nejako neodhadol zapojenie vodného okruhu a tak keď sa zaplo kúrenie - zamrzol splynovač. To boli začiatky , časom prišlo aj na jednu original novú montáž , a inak sa už len hladali autá s plynom . Pomer 26 sporákov a jeden ropák asi hovorí za všetko .
Ale "Karkulka" - C AX 1,4D ma tak očarila ,že ešte jeden ropák sa v rodine určite objaví. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rudvajzer
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 11.12.2014 08:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudvajzer »

30 rokov ficat na plyne, tak to uz je nieco. Keby sa to naoplatilo, tak asi ho tak dlho nemas, ze? Pozeral som uz po nete nejake servisy kde ake systemy robia, ale bolo by asi najidealnejsie si vybrat servis a potom riesit aky system..
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

rudvajzer, odporucam "otocit" poradie priorit, najprv vybrat zariadenie a az potom servis ktoremu to das urobit. Vyber zariadenia je klucova vec, budes s nim jazdit (predpokladam) dlhsi cas.

LPG zdar !
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Ale ako si laik dokáže sám vybrať zariadenie, vhodné pre jeho auto? Nie všetky zariadenia sú vhodné pre akékoľvek auto.
Napr. ja som mal v predchádzajúcich dvoch autách rovnaký systém (aj keď značka auta bola rozdielna), ale do tretieho už taký systém nemohol ísť.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Billyil : tak že si nájde na nete zoznam schválených zariadení do jednotlivých aut a podla toho si vyberie aj dielňu. Keď sa pozriem po ZS kraji tak ten výber je kua malý. Teda aspoň ten kam by som išiel ja. lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

billyil napísal:Ale ako si laik dokáže sám vybrať zariadenie, vhodné pre jeho auto? Nie všetky zariadenia sú vhodné pre akékoľvek auto.
Napr. ja som mal v predchádzajúcich dvoch autách rovnaký systém (aj keď značka auta bola rozdielna), ale do tretieho už taký systém nemohol ísť.
billyil, uvediem priklad. Pred par dnami som potreboval kupit wifi router. Kedze sa v tejto branzi ako-tak vyznam ale uz nie tak, ako si dnesna doba a pokrok v tejto oblasti vyzaduje vosiel som do renomovanej predajne (velkej, s dobrym menom) a spytal sa najblizsieho predavaca ze ktory z nich ma za sebou skolenia na routre. Zaviedol ma za clovekom, ktoremu som polozil par cielenych otazok (na overenie jeho znalostí). Ked na vsetky zodpovedal bez zavahania a spravne (predtym som si spravil súpis pozadovanych funkcii ktore mi poradil bratranec-clovek z branze zijuci daleko odo mna) vyklopil som nanho otazku, ze ktory router by mi poradil. A on poradil, ja som kupil a prave cez ten router pisem tieto riadky.
Skus sa riadit tymito zasadami pri vybere LPG a mas istotu spokojnosti :-)
Hodne zdaru pri vybere, dufam ze si dobre vyberies a budes spokojne jazdit za menej penazi.
P.S.: Dufam, ze som to napisal polopatisticky :-)

LPG zdar !
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Majo, ja tieto operácie mám naštastie za sebou. Tá rada sa netýkala mňa. Na LPG jazdím už na treťom aute. Ja osobne mám v týchto veciach jasno. Ale pre menej zdatného človeka (čo sa týka LPG) vybrať si správny systém len podľa značky a názvu môže byť ťažšie.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
miro989
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.08.2017 09:55
Zdieľať na Facebook

LPG Brezno

Príspevok od používateľa miro989 »

Zdravím bazáristi, chcel by som možno poradiť niekomu s mojimi skúsenosťami s LPG a prečo LPG u mňa skončilo. Mal som LPG tri roky a bol som s ním spokojný až na pár výnimiek. Montáž prebehla v Brezne p. Krutel. Po montáži som prišiel domov kde unikala chladiaca kvapalina a aj plyn. Bol som z toho veľmi sklamaný, ale čo som mohol čakať keď sa v aute šprtali traja naraz a keď niektorý niečo nedorobil a druhý si to nevšimol tak to ostalo tak. Následne som len tankoval a jazdil veľmi výhodne. Horšie to bolo keď bolo treba servisovať motor a niektoré dielne ma vypoklonkovali že oni s LPG robiť nebudú (a to boli tí skúsenejší). No dožralo ma to, keď bolo treba robiť servis LPG po najazdení km. Išiel som to robiť tam kde montáž a opäť to vyzeralo tak ako pri prvej montáži (ja hlupák som myslel že sa
apolepšili). Výmena membrány v reduktore nedopadla dobre a húkalo to, tak následne výmena celého reduktora aj so zľavou (nakoľko výmena membrány nepomohla). Tiež bolo treba doladiť a pravdepodobne majiteľ už nemal čas, tak ma odbil nech pojazdím a zastavím sa inokedy. Auto som po čase predal a už by som LPG nebral. Radšej nové - buď diesel alebo benzín podľa toho kto koľko najazdí. Toľko moja skúsenosť. Určite neodporúčam ísť robiť LPG do Brezna (už radšej Zvolen - to som počul od druhých) - skúsenosť na záver. Montovali LPG do iného auta a omylom štikli kábel čo nemali, následne auto porucha a po cca hodine to zistili a spájkovali. No ďakujem pekne ak je auto v záruke aby mi toto urobili, obraz nech si urobí každý sám. Tým čo majú LPG nech ich obchádzajú problémy a tým čo nemajú nech sa rozhodnú, vždy je to buď alebo. Držím prsty!
Daxisko
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 30.11.2010 12:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Daxisko »

Dobre a teraz moja skúsenosť s LPG.. Začínal som na LPG v 2009 s Daewoo Espero. To auto bolo vtedy tak ,,vyladené" že som na ňom mal spotrebu plynu 15 litrov :40bd: Ale vtedy som bol rád že to tam namontované bolo. Neviem kto to montoval, neviem kedy ale viem že to bežalo a ja som tankoval za polovicu (vtedy bola na Jurki pod mostom v BA cena cca 39 centov na liter).
Odvtedy som vystriedal celkovo 3 autá. Všetky boli benzín. 2 BMW, to posledné mi zgeglo v 2016 v lete kedy mi odpálilo termostat, a motor išiel do kopriv. Kúpil som vtedy Octávku, 1.6 MPI, mala nabehaných 37 000 km. Jazdil som s ňou až do februára tohto roku bez akýchkoľvek úprav až mi napadlo, že načo ja debil pchám každý mesiac 100 euro do nádrže keď som v roku 2009 mal dosť rozumu a pchal som tam už vtedy polovicu. Prebehol som si teda toto fórum, rady a ohlasy, a nakoľko som z BA tak som sa rozhodol pre montáž v MP GAS Hlohovec. Je to kúsok, takže som neváhal. Možno aj Legas je fajn, možno aj pán Oravec tu v BA na výpade do Jura, ale rozhodol som sa pre MP Gas nakoľko som sa riadil viacerými chválami na nich, bez nejakých negatívnych komentárov. Ráno som došiel, na 8.00, auto si pokukali, napichli na OBD a prebrali. O 16.00 som už preberal auto a podpisoval papiere. Ľudia... ja len tolko, toto nemá byť reklama (čo nepriamo je ale tomu sa nevyhnem), toto má byť apel na zdravý rozum každého z nás. Ak môžem, prečo by som si nemal dať do auta LPG ? Áno má to aj nevýhody, áno je to niečo čo treba udržiavať, ale to sa dá povedať o celom aute. Sem tam treba meniť brzdy, sem tam vymeniť olej, taký škrabanec, také doliatie, baterka, no je vždy čo. Tak určite sa nezrútime z toho, že raz do roka pôjdete do servisu LPG kde vám to zkontrolujú a keď tak doladia :4012: Je to len o šetrení, užívaní si tichšieho a čistejšieho motora. Jediné čo dodám na záver - som chuj že mi to nenapadlo už keď som to auto kupoval pri 37.000 km, ale až teraz keď malo 55.000. Mohol som to už mať splatené :)

A tý čo stále nevedia kde si to dať montovať - no popravde, nikto vám nedá záruku že ani v tej najlepšej a najskúsenejšej dieľni sa niečo neposerie. Ale určite tu nájdete kopu dobrých ohlasov na konkrétnu dieľnu, tak je to len na vás ako sa rozhodnete. Čo však nebudete ľutovať sú ušetrené peniaze pri každom ďalšom tankovaní



LPG zdar! :28b7:
Daxisko
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 30.11.2010 12:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: LPG Brezno

Príspevok od používateľa Daxisko »

miro989 napísal:Zdravím bazáristi, chcel by som možno poradiť niekomu s mojimi skúsenosťami s LPG a prečo LPG u mňa skončilo. Mal som LPG tri roky a bol som s ním spokojný až na pár výnimiek. Montáž prebehla v Brezne p. Krutel. Po montáži som prišiel domov kde unikala chladiaca kvapalina a aj plyn. Bol som z toho veľmi sklamaný, ale čo som mohol čakať keď sa v aute šprtali traja naraz a keď niektorý niečo nedorobil a druhý si to nevšimol tak to ostalo tak. Následne som len tankoval a jazdil veľmi výhodne. Horšie to bolo keď bolo treba servisovať motor a niektoré dielne ma vypoklonkovali že oni s LPG robiť nebudú (a to boli tí skúsenejší). No dožralo ma to, keď bolo treba robiť servis LPG po najazdení km. Išiel som to robiť tam kde montáž a opäť to vyzeralo tak ako pri prvej montáži (ja hlupák som myslel že sa
apolepšili). Výmena membrány v reduktore nedopadla dobre a húkalo to, tak následne výmena celého reduktora aj so zľavou (nakoľko výmena membrány nepomohla). Tiež bolo treba doladiť a pravdepodobne majiteľ už nemal čas, tak ma odbil nech pojazdím a zastavím sa inokedy. Auto som po čase predal a už by som LPG nebral. Radšej nové - buď diesel alebo benzín podľa toho kto koľko najazdí. Toľko moja skúsenosť. Určite neodporúčam ísť robiť LPG do Brezna (už radšej Zvolen - to som počul od druhých) - skúsenosť na záver. Montovali LPG do iného auta a omylom štikli kábel čo nemali, následne auto porucha a po cca hodine to zistili a spájkovali. No ďakujem pekne ak je auto v záruke aby mi toto urobili, obraz nech si urobí každý sám. Tým čo majú LPG nech ich obchádzajú problémy a tým čo nemajú nech sa rozhodnú, vždy je to buď alebo. Držím prsty!

Dobre, a na základe čoho si si neuplatnil poriadne reklamáciu ? Veď si im mal jebať bubny až pokiaľ ti to neopravia alebo nevymontujú a nevrátia peniaze. Potom ísť niekam z top 3 a tam to dať. LPG nie je zlá vec, a nie je to ani hazard ak ideš niekam kde to väčšina ľudí len chváli. Ak viem, že dielňa má skúsenosti, a že reklamácie berú normálne a neodrbenkávajú tak čoho sa mám báť ? lol
juraj181
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30.03.2014 17:53
Zdieľať na Facebook

Systém BRC

Príspevok od používateľa juraj181 »

Ahojte.
Kam chodíte v okolí Trenčína na servis so systémom BRC?
Potrebujem pár vecí nastaviť (zlý voľnobeh, neukazuje stav nádrže, neriadi sa teplotou a sem-tam LPG vôbec nefunguje).
Či mám ísť s tým hocikam, alebo rovno k Hatiarovi a iným odborníkom?
Daxisko
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 30.11.2010 12:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Daxisko »

na tvojom mieste by som ani nerozmýšlal a jeb ho smer zvolen :rouler:
juraj181
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30.03.2014 17:53
Zdieľať na Facebook

Systém BRC

Príspevok od používateľa juraj181 »

Rozmýšľal som nad tým. Ale ude mi aj o to, že ak to nebude len vec nastavenia a potrebuje tam auto ostať, nebudem platiť 2. auto poprípade hotel :b: . Ak je niečo v okolí, kto vie nastaviť väčšinu systémov, zanesiem to tam.
U nás je Autoklinika Holčík v Záriečí, ale ten montuje permanentne iný systém, preto sa pýtam.
Predtým som mal auto s LPG, kt. celý život nič nepýtalo :28b7:
Teraz mám Chevrolet Epica 2.5 24V a na LPG to ide náladovo.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fuha, ani na montaz som tam nemusel ostat prespat, tak snad oprava by mala byt na pockanie ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Daxisko
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 30.11.2010 12:49
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Systém BRC

Príspevok od používateľa Daxisko »

juraj181 napísal:Rozmýšľal som nad tým. Ale ude mi aj o to, že ak to nebude len vec nastavenia a potrebuje tam auto ostať, nebudem platiť 2. auto poprípade hotel :b: . Ak je niečo v okolí, kto vie nastaviť väčšinu systémov, zanesiem to tam.
U nás je Autoklinika Holčík v Záriečí, ale ten montuje permanentne iný systém, preto sa pýtam.
Predtým som mal auto s LPG, kt. celý život nič nepýtalo :28b7:
Teraz mám Chevrolet Epica 2.5 24V a na LPG to ide náladovo.

Juraj neviem. Ale nemyslim si, ze by toto mal byt problem na viac nez 1 den. :4012:

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní