Skusenosti s montaznymi strediskami LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Váženy prispievateľ "wilz" ,

odpovedal som v sulade so zadaním témy,

ano mam vynikajuce osobne skusenosti s montažou lpg
u p.Krutela v Brezne a takisto u p.Hatiara vo Zvolene

mnou vymenovaný zoznam može ktokoĺvek doplniť

taktiež som nikde nekydal na žiadne montažne stredisko,a ani som nemenoval,že toto a toto montažne stredisko je zlé,tam nechodte,bolo by to nefer a pod uroveň odo mňa

je potrebné aby sa ľudia majuci záujem o kvalitnu montaž LPG dozvedeli o TOP-špičkových montážnych strediskach
s viac-desaťročnymi skusenosťami a stovkami spokojnych zákazníkov

Iste su na Slovensku ešte ďalšie montážne strediska kde sa snažia robiť montáž kvalitne a poctivo,no rozhodne nemaju viac-desaťročnú prax za sebou
a ani tolko montáži ako mnou vymenované dielne.

Ja sledujem problematiku LPG už dost dlho nato aby som mohol pridať k tomu komentar.
davidhudak
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16.01.2014 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidhudak »

laco1871 napísal:Teda do finale postupujú :

BRC Šturovo
MP gas Hlohovec
Žilina zadubnie
Auto-klinika Holčík
Hatiar Zvolen
Krutel Brezno
Landi Renzo Nižna Myšĺa
Korejovce ?

to su montažne strediska na ktoré su vynikajuce referencie a prakticky bez negatívnych skusenosti zakaznikov

Toto je vyhoda internetu,že ten kto sa rozhoduje o montáži LPG može aj s tejto témy získať relevantné informácie
Nemôžem s tebou súhlasiť. Hodnotiť montážne dielne podľa internetových hodnotení? Podľa hodnotení laikov? Myslíš že je to správne?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Máš nejaký lepší nápad? :41c2:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Trochu by som chcel doplniť tuto temu,

v prvom rade sam fakt ,že tu tato tema JE ,že ju nikto neuzamkol ani nezmazal svedčí o tom,že SA MOŽE diskutovať
na tému kvality montážnych stredísk LPG a ich naslednom
odporučaní iným potencialnym zákazníkom.

Ozývajú sa tu ľudia zrejme nejako zainteresovaní vo veci
montáže lpg,že aké je to nefer sem pridavat nejaky rebriček montažnych dielni a nespomenut medzi nimi tu ich montážnu dielňu.....

Ono problém toho,že sa montuje menej zástavieb systemov LPG ako je potencialny dopyt suvisí v prvom rade z vysokou CENOU celej zástavby LPG, nie s odbornosťou montážnych stredisk.
Je znamy fakt ,že šetriť može a bude len ten,kto tak robí vo väčšom a vo veĺkom, a na tom šetrení vo veĺkom spočíva filozofia prerábky auta na LPG.
Stale tu budú ľudia,ktorí uprednostnia možnosť natankovať za 20 € a pre ich potreby použivania auta to stačí, a častokrát ani inu možnost nemaju,lebo pri urovni platov na SVK dat dokopy sumu 1100 eur cca za montáž systému je pre polovicu slovenskych domacnosti
vlastniacich automobil na benzin ,nesplnitelna uloha
nehovoriac o tom,že vo valnej väčšine pripadov,ked sa jedna o viac-ročné autá cena zastavby by prevyšila cenu celeho auta.
Riešením by bolo montovať POUŽITÉ systémy LPG a kombinovať sučasti takychto systémov,čo však legislatíva v tejto oblasti NEPOVOĽUJE.
Ďalším riešením by bolo znížiť cenu zastavby použitím nejakych lacnejších systémov,keby ich niekto vyrábal,ich bezproblémové fungovanie by však bolo otázne.
Záverom by som chcel uzavriet tento prispevok tým,že život nie je fer a na trhu montaže LPG ,prežijú len tí najschopnejší ,najfundovanejší a najsilnejší,čas ukáže a možnosti reklamy a marketingu su v tejto dobe neobmedzené.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nejaky odbornik by sa mohol vyjadrit k montazi pouzitych splynovacov, je naozaj problem namontovat take nieco ? :41c2:

samozrejme legalne, system je schvaleny aj pre iny typ vozidla, akurat ma cosi odkrutene, netusim ako to je, ale z logiky veci by problem nemal byt si myslim...otazka je, ci sa to naozaj oplati...totiz demontaz + montaz moze byt vo finale horsia, ako nove so zarukou! + montaz :-\, praca ma uz svoju cenu aj v SK...netusim o pomere praca-material-papierovacky pri prestavbe zhola nic...

tento pripad by mohol nastat trebars pri neekonomickej oprave stareho auta so zanovnym splynovacom, kupim druhe auto a dam premontovat :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

cena montaže LPG sekvenčne

Príspevok od používateľa laco1871 »

pre bajo 777 , aj pre inych:

prikladam rozpis faktury montaže LPG Tartarini montovaného do Chevroleta Orlando dńa 21.10.2013

Top kit EVO 08,4C.....................483,33
nádrž GZWM ZTZ 650/250................120,00
ventil nádrže vonkajší.................63,00
protokol LPG AGS-P......................1,67

spolu................................____________
..................................... 668,00 za material

za prácu..............................232,00

DPH ..................................180,00

spolu................................__________

......................................1080,00
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

nič viac ako objektivita

Príspevok od používateľa laco1871 »

Predtým , ako niekto bude chcieť pridať príspevok, ODPORÚČAM prečítať si TÚTO temu :

http://forum.autobazar.eu/hodnotenie-mo ... 24467.html

nadychnuť sa pouvažovať a potom ,snáď niečo napísať..

mne TÁTO tema vyrazila dych...

Dych mi vyrazilo to,že boli zmazané užitočné linky

:3c90:
Naposledy upravil/-a laco1871 v 30.12.2014 04:23, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

davidhudak napísal:
laco1871 napísal:Teda do finale postupujú :

BRC Šturovo
MP gas Hlohovec
Žilina zadubnie
Auto-klinika Holčík
Hatiar Zvolen
Krutel Brezno
Landi Renzo Nižna Myšĺa
Korejovce ?
EDIT:
doplňujem tému :

Motor-GAS Nitra
Nové mesto n/Váhom
Ružomberok
SELLING Poprad

to su montažne strediska na ktoré su vynikajuce referencie a prakticky bez negatívnych skusenosti zakaznikov

Toto je vyhoda internetu,že ten kto sa rozhoduje o montáži LPG može aj s tejto témy získať relevantné informácie
dasty
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.12.2014 16:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dasty »

laco1871



Známa tvár - Feldo (52)





Založený: 22 marec 2012
Príspevky: 1032
Nabehané: 6 dní 7 hod 26 min




Zaslal: 23 december 2014 07:03







Trošku by som sa zamiešal do tejto témy,

predovšetkým by som odporučil p.Holčíkovi

NEPREVADZAŤ žiadné úkony,tobož už nie montaž systemu LPG na autách ktoré nie su po technickej stránke v poriadku

a špekulantských majiteľov aj s ich autami vyprevadiť za bránu svojho servisu !

Takto by sa predišlo problémom popísanym vyššie.






rád by som upozornil p.laca,že s autom som prisiel do servisu "po svojich",auto nedoviezli na vlečke-bolo plne funkčné a schopné jazdiť (2 týždne pred montážou tu bola vykonaná STK aj emisná kontrola),takže auto bolo bez závad a nechcite mi tvrdiť že s pokazeným turbom môžete jazdiť.A je mi ľúto,že som nezostal za bránami servisu ešte pred montážou LPG.Mimochodom garančná prehliadka nedopadla dobre,nakoľko sa tam vyskytli problémy-vytekal primazávací olej,zamastilo mi celý podblatník aj vnútrajšok pri motore.Autoservis to síce vymenil zadarmo v rámci garančnej kontroly,ale na aute sa jazdilo iba 2 mesiace-čo bude o pol roka...rok...?
kapucaaa
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 30.01.2013 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapucaaa »

Ja mam zle skusenosti s legasauto v pezinku, bol som si tam dat skontrolovat lpg, zacal mi pipat a preblikovat zelene ledky na
tom ukazovateli na palubovke lovato, nemam s tim vobec skusenosti, tak som to isiel dat pozret. Mechanik v legase to napojil na pocitac a
ze treba vymenit map senzor nejake cidlo, Doniesol "nove" cidlo rozbalene ziadna krabicka, napojil. Dal som si vymenit aj filtre na lpg, s tim ze mechanik
s celym tim dielcom odisiel niekam do vnutra a namontoval to do auta uz ako hotove naspat takze to je len na dobre slovo ze tam vobec ten
filter vymenil, ziadne krabicky z tych novych veci
ani tie stare filtre a ten senzor mi nedal. A este ked to mal hotove ma poslal ze nech idem pozret neco do kufra na lpg nadrz vyslovne
to odomna chcel,
potom ze nakoniec ani netreba ratam s tim ze ma chcel len zabavit, ze mi tam ten moj map snimac vymenil zatial naspat, lebo to bola
jedina vec co som ho videl ze tam dava druhy.
Ani blocik mi nedali, akurat im nefungoval system, to som mal smolu ze. Neviem, ale ja si predstavujem uplne iny pristup z takehoto pristupu mi je na grc. Inak vam urobia aj kavicku, takze
si mozte pekne na terase s usmevom popijat s pocitom ako vas pekne odr*bali. Samozrejme je to vlastne moja chyba, uz by som sa inak zariadil ale
dobrych par rokov sa mi nestalo ze by ma nekdo takto odr*bal, a tak clovek sa uci na vlastnych chybach.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Nasa legislativa premontaz nedovoluje, avsak je to do istej miery diskutabilne.
Ked sa zariadenie zdemontuje a z vozidla oficialnou cestou odhlasi nevidim ziadny problem opat ho prihlasit do ineho auta (samozrejme podobnej motorizacie). Musia vsak byt dodrzane legislativne podmienky, je ich viac ale da sa to.
Stale si vsak myslim, ze je to ekonomicky vyhodne naozaj len v pripade, ze mate zariadenie uz kupene, pripadne ho zozeniete za velmi dobru cenu, co na druhej strane moze byt riziko ze kupite vadnu vec. Nieje to vsak nemozne.

LPG/CNG zdar !
rudvajzer
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 11.12.2014 08:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudvajzer »

ako ste casom spokojni a prerabkou na lpg? zacal som premyslat, ze by som do toho isiel tak by som chcel vediet ci nemate nejake problemy, diky
rudvajzer
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 11.12.2014 08:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudvajzer »

ved mna tiez ta cena a to ze usetrim najviac na tom laka a potom samozrejme aj setrenie motora, len neviem co vsetko si mam zvazit predtym ako si dam nejaky system namontovat
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

rudvajzer napísal:ako ste casom spokojni a prerabkou na lpg? zacal som premyslat, ze by som do toho isiel tak by som chcel vediet ci nemate nejake problemy, diky
No po 30tich rokoch jazdenia na LPG , bysom asi povedal že som viac spokojný ako nespokojný.
To máš ako s Kofolou - Keď ju miluješ ,niet čo riešiť. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco 30??? To ako v 85. za vlady Gustava? Tak potom si treti o ktorom viem ze este za sociku jazdil lpg.

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní