skúsenosti s Citroen Xantia 1.9TD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jojo73
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 03.07.2007 18:31
Zdieľať na Facebook

skúsenosti s Citroen Xantia 1.9TD

Príspevok od používateľa jojo73 »

Prosím o skúsenosti s Citroen Xantia 1.9TD.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

raidmax
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 28.02.2006 13:25
Zdieľať na Facebook

xantia

Príspevok od používateľa raidmax »

Mam ju skoro 3roky X1 1.9TD 66Kw 1997 hatchbag motor parádička spoľahlivý nenáročný a hlavne má klasické rotačné čerpadlo moja má nabehané 171000 a olej vydrží od výmeny do výmeny žiadná spotreba navyše spotreba mesto okolo 8 l a mimo mesto sa dá aj okolo 5 l maximalku mám odskúšanú na 180 km\h jedinou nevýhodou tohto inač výborného motora je prevodovka a to zlé prevodové pomery 4 - 3500 ot.min a po preradení 5 - 3100 ot. min proste rozdeil je len 400 ot. čo sa my zdá malo. Hydraulika neni sa čoho báť je to už na vyššej úrovní ako BX a ak sa aj objaví nejaká drobnosť tak sa to dá v pohode zvládnuť ináč najlepší servis xantie - hydrauliky je v Rožňave.Je tam potrebná výmena LHM každých 60 000 km a potom to je bezproblémové.Nápravy sú kvalitné má to 4x kotuč. Komfort veľké a pohodlné auto bol som z ním v Barcelone v španielsku a moja chrbtica sa nijako nesťažovala kdežto z firemnou octáviou tour dojdem do Ba a nemôžem z nej vystúpiť. Moja xantia má 1x airbag automatickú klímu a výškovo nastaviteľný volant a sedadlo vodiča 2X el. okná. Jediné čo môžem tomu autu vytknúť je pre moje potreby malí kufor. Kto raz odskúša jazdu na hydropneumatike tak zistí čo je to užívať si cestu autom lol
cicici
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 12.05.2008 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicici »

ja mám xantiu 2.0 16v som spokojný vymenil veci ktoré boly na odpis aauto jazdí bez problémov síce za trošku viac ako dízel ale je velmi pohodlné na naše cesty len by som potreboval kombi ináč nech nadávajú na francúza ako chcú podla mna to ešte neskúsily a preto nevedia
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

Mám 3 kamarátov čo majú Xantie.Jedna je sice 1,4 benz,ale tiež chodí ako hodinky.Tie TD-čka sú jedno 5 dv. a jedno kombi.Chodia im ako hodinky.Akurát že majú trochu sadnuté zadné nápravy,ale to je ich choroba.Majú ich cca 4 roky.Ten 5 dv.sice prepálil vlnovec na výfuku ale za tie roky?Zatiaľ s nimi nemali problém.Len nesmieš kúpiť nejakú vytrúbenú hnidu.Teraz som si spomenul že aj švagor ho má asi 3 roky.Tomu sice odišlo nedávno turbo,ale inak nemal problém.
siracisko
Príspevky: 517
Dátum registrácie: 08.12.2005 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa siracisko »

siracisko napísal:Mám 3 kamarátov čo majú Xantie.Jedna je sice 1,4 benz,ale tiež chodí ako hodinky.Tie TD-čka sú jedno 5 dv. a jedno kombi.Chodia im ako hodinky.Akurát že majú trochu sadnuté zadné nápravy,ale to je ich choroba.Majú ich cca 4 roky.Ten 5 dv.sice prepálil vlnovec na výfuku ale za tie roky?Zatiaľ s nimi nemali problém.Len nesmieš kúpiť nejakú vytrúbenú hnidu.Teraz som si spomenul že aj švagor ho má asi 3 roky.Tomu sice odišlo nedávno turbo,ale inak nemal problém.
Sorry ale bol som zblbnutý predošlou odpoveďou.Myslel so Xsary
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

potrebujem poradit ma xantia 1.9 TD oznacenie motoru DHX ida jeden druh lameli teda rozmer. dakujem
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

ano ma.. pre xantiu 1.9TD (XUD9TE) a manualnu prevodovku BE3 je orig objednavacie cislo 2055 Z7

pre istotu si to over na xantiaclub.cz

nakres::

Obrázok
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

DAKUJEM
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

mam ale dalsi problem za studena teda za nulovich teplôt sa strasne trapi pri starte vsetko pomenene od zhavicou az po cerpadlo filtre atd. môze to byt v predzapale bo pri 3000otackach uz nejak auto rapidne klesa na vykone a viacej sa mu ani nechce, alebo aj druhe cerpadlo v haji. ps. motor ma tlaky v poho a olej ani vodu nezerie, spotreba tiez mala. vstrekovace tiez skontrolovane. pomaha pri velmi nizkych teplotach ak oblejem motor z teplou vodou . za rady dakujem. krityku tiez . dik
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

hm..takze za studena ho trasie? mohol by to byt vadny termostat..a motor sa nemoze dostat na pracovnu teplotu...

na TDčku su zakladne ukony po kupe ako filtre,oleje,filter paliva a nechat nastavit cerpadlo.. este kontrola hadic na tesnost alebo ci niesu prasknute hlavne ta od turba..
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

z termostatom to nic nema . ked sa zohreje v poho ale nejde natocit zastudena , ale iba zimne mesiace jar leto jesen ide na brnk. ziadne ceremonie ako teraz ked klesli teploty na cca 5 stupnov a nizsie, cista hrôza
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Podľa čoho auto/motor/RJ vie, že je vonku zima a má zle štartovať? :41c2:
TycoonX
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 10.10.2006 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TycoonX »

jaj takto..a zhavice urcite zhavia?
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

takze motor je este stara skola, ziadna elektronika len cidla na teplotu, ziadna riadiaca jednotka cerpadlo je tiez z plynovim lankom a siticom . zhavice zhavia a su fungl nove maju asi dva tyzdne znacka champion objednavane podla typu motora.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných