Škrtiaca klapka zatvorenie.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Škrtiaca klapka zatvorenie.

Príspevok od používateľa salomen30 »

Viete mi prosím vás povedať niekto čí má byť medzera medzi klapkou a telesom škrtiacej klapky aj keď je odpojená.proste či je bez napájania úplne zatvorená alebo tam je špára.Pretože ja tam mám určitú medzeru keď presvietim klapku vidno že nedolieha úplne.Jedná sa o elektrickú klapku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je tam špára,nie je dovretá.Ak ju aj proti pružine potlačíš,pootvorí sa do tej pôvodnej pootvorenej.Z tejto polohy sa bude ohrevom postupne uzatvárať
Ak je to grupa pozri si status klapky alebo je tam (060 ?) oznam ADP v poriadku
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Ako zistím krajné polohy škrtiace klapky?Krajné polohy sa nastavujú pri štarte či po vypnutí motora či ako to je-Pri vypnutí motora sa nastaví na ďalší štart lebo mne to tam pobehá okolo 20 percent otvorenia klapky.Vďaka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je nejasná otázka.Fyzické krajné polohy sú nemenné,a tie registrované v RJ sú tie,ktoré si RJ sama zistí keď nabehne fyzicky a zapíše si ich.Alebo dostane príkaz si to zistiť (základné postavenie). Ty polohu vidíš už iba sprostredkovane vidíš v diagnostike (tuším 060).Kedže RJ pracuje v adaptívnom režime je schopná sa prispôsobovať a hranice si posúvať a tie sa naučiť.
Pri vypnutí si RJ oťuká iba jednu z hraníc tj úplné uzavretie a vráti sa.Cez diagnostiku to čo vidíš sú už hodnoty klapky ako si ich RJ registuje,tj aktuálnu polohu kde klapka práve stojí.Pedál si vieš načítaš od 0 do 100,ale klapku nevieš kedže si jej polohu riadi RJ
Vieš do toho zasiahnuť iba povelom na nové základné nastavenie
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných