Skrabance na nárazníku (cierna metaliza)

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Skrabance na nárazníku (cierna metaliza)

Príspevok od používateľa patfil »

Zdarvím mám kiu cee´d v ciernej metalize. dnes som si vsimol ze mi nejaky dobrak zrejme pri vychadzani z parkovacieho miesta trocha skrabol plastovy naraznik. Ono je to fakt iba trocha ziadne preliaceniny ani nic podobne ale na par miestach take ciarky, niekde viac niekde menej.. z dialky to nijak extra nevydno. a tak sa chcem opýtať akým sposobom by som to čo najlepšie preleštil, prípadne korekcie tyčinkami a pod.
Striekat sa mi to neoplati nakolko je to plast a ten nehrdzavie, a do buducna urcite natrafim na daku profi blontatu soferku na hammer H2 pred tescom a rozhodne sa zaparkovat presne pri mne.
Tak vam dakujem za skore odpovede.
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

prebrusit vodnym papierom P800, P1500 a prelestit doporucujem 3M pastu a dolizite je si dat pozor aby si to neperebrusil na metalizu inak to uz neprelestis
patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

A bude stacit prebrusit rucne handrickou a pastou? nakolko niesom doma a nemam flexku(neviem ani ci sa moze pouzit) a lestiaci kotuc. A aka je cena 3M pasty oproti TEMPO
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dnes preleštíš a zajtra tam máš ďalšie...
patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

ja viem, ale to auto som pred mesiacom kipil. A som proste vadný pedant. Pri všetkom od mobilu až po auto chcem aby aspoň chvílu vyzerali dobre.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Neboj nič, to ťa prejde najneskôr po piatom škrabanci... :-)
patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

viem viem.. tak to je pri vsetkom... ale nevieš náhodou čo s týmto? stačí to leštenie (aj ručne bez stroja) a aký rozdiel medzi M3 a tempo aj kvalita aj cena... a nebude treba "dorábat lak" tie korekčné fixky, tyčinky alebo čo to je. a ako to funguje pri metalize?
wilz
Príspevky: 3694
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No podľa toho ako sa pýtaš a ako píšeš, tak si to zaručene sám svojpomocne nebudeš vedieť uspokojivo poriešiť. Technická poznámka: 800 šmirglovým papierom sa prebrúsiš na základ ani nevieš ako.
Takže keď si taký pedant (dokonca sám píšeš že „vadný“) a nedokážeš sa na to pozerať, tak zájdi za niekým, kto ti to kvalifikovane opraví.

Alebo si daj namiešať sprej, presne taký aký máš odtieň laku, trocha to miesto prebrús a strekni najprv čiernym a potom priehľadným sprejom, nemusíš sa s tým moc trápiť, veď nárazník je od slova narážať, takže určite tam zanedlho budeš mať škrabanec ďalší, ktorý budeš riešiť.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nikto z nás to nevidel takže ťažko radiť či bude stačiť leštenie. Ale určite nie Tempo pastou (tým čo väčšina z nás pod Tempo pastou myslí)!
patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

a co vacsina z vas mysli pod tempopastpv :D a preco je zla? zajtra hodim foto nakolko dnes by ste tam uz nevideli nic
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

moja skusenost. Kup vo farby laky spray autoemail cierna metaliza a jemne prestrekni a je to v pohode, Som tak uz riesil aj skrabance na dverach a silna spokojnost
patfil
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 01.03.2013 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patfil »

a predtym si to nejako brebrusil? a potom este bezfarebny lak a prelestenie?
ak tak cim? akou lestiecou pastou
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

vsetko zalezi od toho ako to velmi mas skrabnute
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

tempo sa robi aj na metalizu
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veď práve preto som napísal, že nie tým Tempom, ktoré 90% ľudí pod Tempom pozná...

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných