Skods Octavia - zvuky od motora

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
eerik 001
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa eerik 001 »

Čaute, nemáte ,resp.nemali niekto podobný problém.Jedna sa o Octaviu1 1.9tdi,začali ísť divné zvuky z motorovej časti.Ked som dal von vzduchový filter,tak to bolo intenzívnejšie,občas ním úplne zatrasie ako keby išiel na 3valce,strata výkonu a keď vypnem motor tak tam este počuť cca 3 sekundy ako keby zasyčanie.Viete niekto poradiť,že kde by mohol byť problém.?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Octavia -divne zvuky od motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Maximálne odfláknutá otázka.1,9 Tdi v Oct I boli tak rotačky ako aj PD čka. Tie motory majú každý iné charakteristické prejavy a vždy je nutné vychádzať z km ktoré priamo s tými vecami súvisia.
eerik 001
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa eerik 001 »

Áno,to som zabudol uviesť,1.9 TDI r.v.2001 81kw a km 280 000.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dole sacie potrubie a EGR,všetko dôkladne vyčistiť a pozrieť aj sacie vstupy k ventilom v hlave. Ale do úvahy pripadá aj to že sú zmäknuté hydrozdvihátka ventilov.Dokonca stačí jeden aby to podobný efekt urobilo.U rotačky je značne dlhšia životnosť hydra ako u PD ale...aká je garancia km ?! Pri 280 je problém hydra skôr ojedinelý,príde to neskôr.U PD začína problém už po 200 tis.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa herin »

Ako tu tak čítam tie témy, tak na slovenských starých autách sa zastavili volajako kilometre..
20-25 ročné verkle majú vždy pod 300 000 km samozrejme diesle...takže to čo vám tu p.Hlavatý uvádzajú tak ani neberte do úvahy...jedno moje auto 10 ročná A6tka s ktorou sa už pomaly ani nejazdí má 306 000 km a druhé auto passat B8 má 6 rokov a 175 000 km..švagrov passat 14 rokov a atakuje 400 000 km...
Len tu sa zjavia jednotkové oktávky s problémami ktoré nastávaju po 400 000 km a majitelia sa tešia ako im svieti cifra 250 000 a podobne pri ročníkoch 1998 a tak dalej...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa wilz »

Nie je to tak dávno, čo som mal v domácnosti 4 autá, logicky teda nemali ročný kilometrový prebeh moc veľký, olej som na nich menil vždy pred zimou, lebo kilometrov až toľko najazdených nemali.
Nemyslím, že by najmenej každé druhé auto malo stočený tachometer, tak ako všelijakí múdri všelikde prognózujú. Skrátka je naozaj dosť ľudí, ktorí neprekročia 10 tis.km za rok, mnohí aj o kus menej.
Takže neviem aký zmysel má tvoje vyjadrenie, keď auto nenajazdilo za 20 rokov viac ako 300 tis.km, podľa mňa vôbec netreba za tým hľadať žiadnu konšpiráciu.
Okrem toho je reálny fakt, že čím je staršie auto, tak už zväčša veľké kilometrové výkony nerobí, ten kto potrebuje nutne jazdiť diaľkové trasy, obvykle si obstará auto nie staršie ako 5-7 rokov, aby znížil riziko že ostane voľakde stáť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Preto je dobré neopomenúť že km sú xy ,ale bez záruky.Jednak pri zvažovaní možností nejakých predpokladov závad proste rastie alebo klesá u podaktorých výskyt.Možné je vždy všetko,ale lieky tiež berieme ak je výskyt vedľajšieho účinku pod nejaký počet.
U rotačky sa km dajú stanoviť (z technického stavu) pomerne zložito a prácne,zato u PD veľmi lahko a rýchlo s presnostou cca 20 tis km.Už ďalšia generácia CR je opäť problematická z dôvodu rádovo väčšej zložitosti konštrukcie a tým aj nutných úkonov potreby na zistenie.V podstate na stáčanie má najväčší vplyv práve výdrž typu čo priamo umožnuje klamať až stovky tisíc dole.Ak teda pominieme hlavné motto,to sú bubáčiky a vedomie praktickej nedobytnosti spravodlivosti vďaka kolosálnemu rozmeru chlieva u našich súdov.
wilz....vcelku sa neviem ztotožniť z úvahou na konci o spolahlivosti.Motorizácia z +10-12 rokov viac je neporovnateľne spoľahlivejšia než u aut dnešnej produkcie.Posledná generácia je neporovnateľne uživateľsky príjemnejšia a určite dizajnom krajšia,ale technicky je problémovejšia a nezrovnateľne drahšia.Dvadsať ročné krápy (ako aj môj) istia celú rodinu vrátane aut v záruke v mobilite.Keď je zle,pomôžu a zaskočia vždy z plnou garanciou.Celé je to o tom,že dnes je image násobne dôležitejšie než bezstarostnosť z technikou.Ešte by vás mali za lúzra.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa makrela »

herin napísal: 21.07.2022 10:39 Ako tu tak čítam tie témy, tak na slovenských starých autách sa zastavili volajako kilometre..
20-25 ročné verkle majú vždy pod 300 000 km samozrejme diesle...takže to čo vám tu p.Hlavatý uvádzajú tak ani neberte do úvahy...jedno moje auto 10 ročná A6tka s ktorou sa už pomaly ani nejazdí má 306 000 km a druhé auto passat B8 má 6 rokov a 175 000 km..švagrov passat 14 rokov a atakuje 400 000 km...
Len tu sa zjavia jednotkové oktávky s problémami ktoré nastávaju po 400 000 km a majitelia sa tešia ako im svieti cifra 250 000 a podobne pri ročníkoch 1998 a tak dalej...
Budeš sa potom asi diviť ,mám 24 ročné auto s 305 000 km -skutočné
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa tuninka »

nájdu sa autá čo majú malý nájazd..... kúpil som Punto pre moju mamu dôchodkyňu čo predával jeden dôchodca čo ho mal v garáži 2 km od domu, čiže na tom veľmi málo jazdil a vtedy to bolo 13 ročné auto a malo 44k teraz je 17 ročné a má 76k
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa wilz »

mhlavaty napísal: 21.07.2022 12:39....vcelku sa neviem ztotožniť z úvahou na konci o spolahlivosti.Motorizácia z +10-12 rokov viac je neporovnateľne spoľahlivejšia než u aut dnešnej produkcie. ...

No áno, nedomyslel som to celkom.
Ja sám rozmýšľam o postupnej náhrade auta s ktorým jazdím a nejako si neviem vybrať.
Ale zase nemožno pominúť fakt že zväčša auto do cca 5 rokov prežije bez akéhokoľvek väčšieho zásahu, nech sa o neho človek stará alebo vôbec nestará.
Sú ľudia ktorí točia veľké kilometre po európe a takí určite nestoja o to, ostať stáť niekde na kraji cesty.
A či sa nám to páči alebo nie, u staršieho auta s najazdenými kilometrami je pravdepodobnosť hocičoho jednoducho štatisticky vyššia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby malo hlavu aj pätu nestačí tých pár viet,obaja tému čerpáme asi ako jeden pohľad z vlaku,to si musíme byť obaja plne vedomí. Pokiaľ by sme chceli veci jasne pomenovať,muselo by to byť veľmi konkrétne typ od typu.Som zástanca neopravovania,čiže veci riešiť v rámci údržby.Lenže to vyžaduje daný typ motora proste poznať vyslovene dokonale a k tomu je nutné robiť to v obrovskom rozsahu kusov a ešte dlhočizné roky.Ešte mať super pamäť a všetko protokolovať a ukladať.Potom sa dá na 99% poznať kde sú asi lehoty príp km pre jednotlivé výmeny v predkolapsovom stave,tj keď ešte všetko funguje.Že je celkom slušná skupina majiteľov ktorý v tomto modeli fungujú je stále kvapka v mori celku.Doslova každý jeden motor má svoje dané (+-) km kde končí jedno druhé a začne sebou ťahať do skazy dalšie diely.No a sme v bode kde sa trhá breh aj s nami,lebo absolutná väčšina majiteľov proste neopravuje nič čo už sa nehlási samé ako nejaký problém.Tie voloviny v inzerátoch (auto vždy dostalo všetko potrebné) vyvolávajú dojem ako by vedeli kedy a čo motor potrebuje.Vedia prd,opravujú keď sa pokafre a do daného klamstva zapadne maximálne tak výmeny olejov.Ale aj tam to platí silne obmedzene,lebo v hlave slovenského motoristu je zakorené že 15 tis je predsa ok predsa len je to polovica LL intervalu.Takže nemá cenu,každý si melie svoje,čím menej tomu celému rozumie tým viac melie.Takže to treba nechať tak,nech si každý robí ako uzná sám.Ak by som napísal že aj tá najháklivejšia motorizácia dneška by vedela splniť požiadavky spoľahlivosti,tak by trebalo ešte tri hodiny písať že vec platí ak za A za B za C k čomu nikdy nebude ochota majiteľov taký model plniť.Teda až na pár jedincou vybavených tak múdrosťou ako peniazmi,a to je celkom vzácna kategória
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa seven549 »

herin napísal: 21.07.2022 10:39 Ako tu tak čítam tie témy, tak na slovenských starých autách sa zastavili volajako kilometre..
km sa nezastavili ale skratka su ludia co az tak nelietaju na niektorych autach a nepotrebuju menit kazde 2 roky.

kupili ich ako nove ale maju doma viacero aut.

v rodine mame napr auta ktore jazdia povecsine len cez dovolenky audi A6 limuzina kufrova rok 2012 3.0 tdi manual 6 kvalt 51 000km.ford mondeo mk3 kufrove rok 2005 manual 6 kvalt 2.5i V6 90 000km.audi A8 rok 2011 automat 4.2 tdi V8 105 000km.masina co ma 800nm krutak.bol som si to raz vyskusat na dovolenke v taliansku.to auto ide ako sa patri.vsetke tie auta maju aj povodne brzdy a su pekne nabite vybavou.stoja v garazi v domoch nevedia poriadne ani co je to slnko.farba a gumove+plastove diely su ako nove.to mondeo pojde onedlho na predaj,koli veku.v inzerate to nebude kupci su okamzite.nepotrebuju to ani davat na net.kupi to ako vzdy nejaky sused,a pekne si aj zaplati.boli uz taky ze ved je to stare davate velku cenu.nepredaju to za 1000 euro.vacsinou sa auta drzia aj 16-18 rokov ked uz na tom citit vek aj km.auto co ma nad 120 000km uz je citit od naprav ze neni nove. ale mestske skatulky idu na predaj skor.

pred rokom predali vw polo 2010 1.4i 75 000km za 8000 euro.este to vonalo novotou.
eerik 001
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa eerik 001 »

Auto odvezené do servisu, čakám na vyjadrenie.Dám vedieť,kde bol problém pre ľudí s podobným problémom.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba pochváliť dobrú vôlu,málokto to robí.Treba ale zároveň veľmi dôrazne varovať ľudí,aby nikdy nenasledovali nikoho skúsenosť len pre podobu poruchy.Za prvé nikdy nebude jasné čo bolo nutné,a čo reálne a hlavne v akom rozsahu to ktorákoľvek dielňa nakoniec opraví.Urobené a opravené,neznamená že oprava bola správne a korektne vedená.Čo sa dozvie majiteľ a čo je realita sú dve galaxie.Až bude obvyklé že majiteľ dostane do rúk kompletnú dokumentáciu vrátane protokolov,potom sa dá objektívne vyhodnotiť či bolo postupované korektne.Kedže sa to nerobí,je to iba o pomere pravdy ku klamstvu.
Veď skúste zavolať servis a požiadajte o protokoly z priebehu opravy,hneď budete vedieť či ste dali auto na správne miesto.Potom má cenu sem dávať správu o výsledku samozrejme aj dokladmi o oprave
eerik 001
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Skods Octavia - zvuky od motora

Príspevok od používateľa eerik 001 »

Takže nakoniec to bolo turbo,po výmene je to ok.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných