Skoda 105 - prasknutá hlava alebo len tesnenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vjetar
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 25.01.2013 19:24
Zdieľať na Facebook

Skoda 105 - prasknutá hlava alebo len tesnenie

Príspevok od používateľa vjetar »

Zdravím Vás páni majstri.
Poprosil by som potvrdiť "diagnózu". škodovka 105, 85 ročník, na voľnobeh kape, z výfuku mi vyhadzuje vodu, kompresné tlaky sú celkom ok... cca okolo 13, chcel by som sa opýtať môže sa jednať "len" o tesnenie pod hlavou /vzhľadom na kompresné tlaky/, alebo by mohla byť prasknutá aj hlava? Ďakujem za rady.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ano moze,dokonca aj prasknuta vlozka.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

A je povedané všetko. Presnú diagnózu Ti nepovie nikto na svete kým to nerozoberie.
ivka123
Príspevky: 399
Dátum registrácie: 15.05.2009 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivka123 »

Alebo klasika,utopene vlozky,treba ich spravne vymedzit.robia to aj fabie
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

ak nevyviera vodu nasteluj karburator a obcas cerstvy benzin
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ráno otvor víko na motore a pozri či nieje nadmerne orosené,taktiež vyšrobuj sviečky či sú suché-ak je niektorá mokrá,tak buď tesnenie pod hlavou,alebo hlava,alebo ako píše ivka123-prepúšťa popod vložku...
...Nepíšeš či Ti ubúda voda,alebo či bublinkuje vo vyrovnávacej nádržke,či tlakuje hadice,či dobre kúri...Podľa týchto príznakov sa to dá presnejšie určiť...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nevládze štartér pretočiť motorom... čo sa stalo?
Vyberem sviečku a vytečie mi z valca voda...čo je tomu na vine? Najčastejšie je len prdnuté tesnenie pod hlavou, nahodím nové a vrčím ďalej do ďalšej opravy ....Osobná skúsenosť.... lol
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

No, takže máš tu X odpovedí s úplne rovnakým výsledkom. Ak nerozoberieš, nezistíš.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ked spoza vlozky,tak voda ide do oleja bie do vyfuku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U týchto motorov sa vie tesnenie rozpadať akoby bolo z blata.Dať dole hlavu je hodina práce.Tesnenie ako má Š105 už nemôže byť lacnejšie.Samozrejme je akási povinnosť nájsť prepálené miesto na obrube tesnenia,ak sa nenajde tak treba preveriť aj steny vložiek a presah vložky či nie je v bloku utopená.Ak by bola je potrebné vložky vybrať a podložiť na správnu výšku.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

no jeden vacsi opravar nez druhy. vies co ked ti nedrzi volnobeh sprav porad generalku.

temac malo jedneho casu problemy s tesnenim kedy nahradilo povodny sedy material ciernym ale na chybu po kratkom case prisli.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

sbf-nikto ta nechape.Co ma nastavenie volnobehu spolocne s vodou vo vyfuku?
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Mal som prasklinu na hlave š 130, štartovala na 3 valce, ale celkom dobre, ten valec kde bola prasklina sa po pár sekundách chytil, najprv sme hľadali závadu v zapaľovaní, na prasklinu prišiel mechanik pri oprave sediel ventilov. Všimol si ju náhodou a bola vraj nezvyčajne malá. Ináč hlava môže mať aj skrivenú dosadaciu plochu.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

... ak to nerobi nic ine len vyhadzuje vodu, moze to byt aj taka sranda ze kratke trasy a stale sa motor ledva zahrial a dookola takto dlhodobo a mas vo vyfuku vodu, uz som videl vylievat vodu z vyfuku u tejto zadokolky.
vycistil by som karbes, nalial nieco na odstranenie vody v nadrzi - Velfobin alebo obycajny lieh, nastavil predzapal a volnobeh a az tak pokracoval. Samozrejme poriadne sviecky = NGK Denso Champion NIC INE. Benzin nie 3 rocny samozrejme. Ked vyberies sviecky a jedna je uplne ina, tak bud je vadna alebo kabel a ak sa zakasle aj nova tak ten valec ma problem. Ked uz si das namahu davat dole hlavu tak kukni vlozky a tiez ci spravne pretrcaju z bloku - ci nemas roztlacene podlozky pod valcami.

Ak zerie vodu tak to potom nezvykne ist pravidelne na vsetky valce - ten mokry nezapaluje pravidelne lebo na volnobeh nespali tu vodu
Inak zvykne nielen vyhadzovat - prskat vodu z vyfuku ale aj po zohriati motora a vyfuku stale biely dym, ak tlaci do oleja tak mas tam z toho ciernu slahacku a na vrchnaku dolievania stale smotanu (ak mas teraz tak utri a sleduj ci je zas - ono tam po dlhej dobe moze vzniknut nejaka ta vlhkost...
ak tlaci olej do okruhu tak to zbadas vo vyrovnavacke.
skratka napis ci auto poznas, co to este robi / nerobi inak triafame
a aj ked das dole hlavu, tak to jedno tesnenie nestoji nic, len ak mas platit robotu tak to mas drahsie ako cena auta
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

pane staci ak chape skodovkam, veru som nevidel jedinu ktora by mala fukle tesnenie a nevyvierala vodu, zakonite musi lebo kompresny tlak je daleko vyssi ako tlak vody, biely dym z vyfuku moze byt aj ked spaluje bohatu zmes, mozno don naprsalo a i.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných