Skoda 1,9 tdi - veľa oleja

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

malek7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.11.2009 22:11
Zdieľať na Facebook

Skoda 1,9 tdi - veľa oleja

Príspevok od používateľa malek7 »

Zdravím páni.Mam takú otázku-keď som bol naposledy doma na sk tak som menil olej filtre atď. Dnes som bol auto poumyvat a kontroloval som aj hladinu oleja a je cca 5mm nad rysku.voda sa nestraca a všetko ide ako má.chcem vedieť či to mám tu v zahraničí rychlo riešiť alebo to nieje až také súrne? Auto je embečka 1,9 tdi 66kw a má zhruba 300000km.olej je mobil 10w40.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to chyba merania,vtedy alebo teraz,to je úplne jedno.Podľa popisu nič sa tam nedeje,nafta do úvahy nepripadá,vodu okamžite zistíš.Nadbytok 5 mm neriešiť ! Sem tam pozrieť pre istotu,ale nič sa tam nedeje.
Trochu prekvapuje že sa prešlo na na 10W40 ale to je osobné rozhodnutie aj keď nie zrovna dobré.
malek7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.11.2009 22:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malek7 »

Chyba nastala pri vymene oleja,mechamik ho nalial viac a ja somar som to hneď neskontroloval.Mňa hlavne zaujma že či to neuškodí motoru? Momentalne som v Rakúsku a nechce sa mi platiť 50 alebo viac euro len za to že mi niekdo dopustí 3-4dcl oleja,ale keď by to bolo nutné tak... čo sa týka toho oleja,prečo nie je dobrý? Ja som auto kúpil tu v rakúsku a taký olej tam dávali aj predtým,len som pokracoval ďalej.Mám ho zmeniť? Ďakujem za odpoveď pán Mhlavaty
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

mhlavaty napísal:Je to chyba merania,vtedy alebo teraz,to je úplne jedno.Podľa popisu nič sa tam nedeje,nafta do úvahy nepripadá,vodu okamžite zistíš.Nadbytok 5 mm neriešiť ! Sem tam pozrieť pre istotu,ale nič sa tam nedeje.
Trochu prekvapuje že sa prešlo na na 10W40 ale to je osobné rozhodnutie aj keď nie zrovna dobré.
:2f93: :28b7: Urcite bi som riesil 5mm oleja nad MAX. :41c2:

Preco je potom v manuali od auta napisane ze olej nesmie prekrocit MAXIMUM????

Rovnaka tema: http://forum.autobazar.eu/skoda-octavia ... 60302.html :40bd: :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prochy teraz nasledujú tri motory po sebe,môžeme si pri ktorom koľvek dať kávu a za dve minuty pochopíš všetko potrebné prečo sa tomu vonkoncom nevenovať.Proste nevenovať,škoda každej sekundy a slova

Malek7,preto je škoda že sa zmenil olej,lebo to bola zmena k horšiemu aj keď lacnejšiemu.Nie je to rovnaký pohlad vidieť črevá motora jazdeného na tom a onom oleji
Získala sa lacnejšia prevádzka ale či nebude tá mizerná úspora oľutovaná,je nateraz nezodpovedaná otázka
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

MHLAVATY:

Prochy teraz nasledujú tri motory po sebe,môžeme si pri ktorom koľvek dať kávu a za dve minuty pochopíš všetko potrebné prečo sa tomu vonkoncom nevenovať :41c2: :41c2:

tak tejto odpovedi dost dobre nerozumie. :2f93: :3035:

Odpoved do SS alebo pri kave v NZ. :41c2: :4012: :coffe: :coffe:
locco545
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.09.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa locco545 »

Vysvetlenie, prečo je olej 10W-40 nevhodný do Octavie I by zaujímala aj mňa. Ja mám takého vozidlo tiež, síce s 81 kW motorom a od začiatku ať doteraz tam bol nalievaný tento typ oleja.

Prečo nie je tento olej vhodným riešením, prípadne prečo je 5W 40 lepším?

Ja nemám problém tam dať tú 5w 40, ale doteraz bol nalievaný 10W, tak som ostal pri ňom, nakoľko aj spĺňa požadovanú normu VW 505.00, ktorá je predpísaná výrobcom.

Vopred vďaka za info.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

mhlavaty, pri všetkej úcte k tvojim vedomostiam a praxi, To, či je olej viskozitnej triedy 10W-40 alebo 5W-40 nemá žiadny vplyv na čistotu, resp, zanášanie motora. Pri menej studených štartoch/garážovaní je 10W-40 s VW505 00 bez problému použiteľný olej, API SL (ja viem, že je to benzínová norma) je práve API s najvyšším podielom detergentov a disperzantov, čiže s najvyššou čistiacou schopnosťou. Väčšina olejov 5W-40 je API min. SM, kedy sa ku slovu dostáva viac ekológia. Ale v každom prípade pri pravidelných a včasných výmenách, funkčnom termostate a celkovo slušnej kondícii motora nie je rozdiel v použití 5W/10W.

A aby som nebol celkom OT, 5 mm nad ryskou nie je závažný problém, každé druhé auto tak vyjde za autorizáku a majiteľ je vysmáty
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci,dajme to na pravú mieru,vidím že to viacerých zmiatlo.Nie je reč o tom,že olej ne nevhodný.
Reč je o tom,že majiteľ prichádza o určité výborné vlastnosti kvalitnejšieho oleja.To nie je to isté.A súvisí veru aj z vnútornou čistotou motora,a nie hoci ako.
Benefit z menšej ceny,(dla môjho názoru) nevyváži to,o čo majitel auta prichádza.
Motor dlhodobo jazdený na jednom a druhom,no to sú dva rôzne svety.Áno,oba v danom čase žijú,je pravda.Ja ale vidím črevá,logicky to ide na čistenie a ozaj by som doprial vidieť humus tých motorov.Ale je to výsostne rozhodnutie človeka.Kto videl koksové plúca fajčiara a ružové zdravého človeka,vie čo je jedno a čo druhé.Aj medzi motormi sú také rozdiely.Nik a nikoho do ničoho netlačí,tu si iba povieme ako to vidíme vlastnými očami a čo si o tom myslíme.Súhlas nie je nutný.
locco545
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.09.2009 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa locco545 »

Tak ak je napísané, že rozhodnutie dať 10 w nie je dobré, tak olej pre tento motor nie je veľmi vhodný, resp. existuje vhodnejší.

Čiže výsledok je, že 5w je vhodnejší, lebo ak budem používať olej 5w bude motor čistejší, menej zakarbonovaný ?
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Ja tvrdím, že nebude čistejší a tvrdím to na základe vlastností motorových olejov spĺňajúcich určité špecifikácie. mhlavaty tvrdí, že rozdiel je podstatný, na základe svojich skúseností.

Vyber si.

V každom prípade sa zrejme zhodneme, že dôležitejšia je včasná výmena, ako druh, či nedajbože značka použitého oleja.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No asi by to chcelo si raz nájsť čas na archívne DVD -čka z fotkami týchto vecí,ale úprimne,ja mám tých fotiek desaťtisíce a toto ma nijako extra nemotivuje aby som zakladal tému ktorá skončí inak než prísne technickými názormi a obhajovaním si svojho názoru.Toto fórum mám rád,ale sem ešte jeho kultúra nedorástla.Nemám pocit že ludia majú oči preto aby videli,uši aby počuli a aby dokázali robiť múdre rozhodnutia inak,ako na úplnom konci.Myslím že je to hrach na stenu
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

MHLAVATY ma pravdu. :2f93: :41c2: :4012:

Olej 5w40 je kvalitnejsi ako 10w40

Mam to overene na vlastnej kozi. :zga27:

Olej do OC1 66kw 1,9 tdi patri tam 5w40 kazdy jeden mazaci plan tak urcuje. Nie 10w40!!!!! :41c2:

Kolko eur usetrite ked tam date 10w40 a 5w40 ja tvrdim ze nic maximalny rozdiel v cene je 5eur. :41c2:

Ved viac eur miniete na palivo.

Priklad: 6L Nafty x 15000km = 900L x 1,30 = 1170eur.

Tu si pozrite rozdiel v kvalite oleja hlavne v ZIME a jeho tekutost.

link: https://www.youtube.com/watch?v=b3h3dkSAn2g

:40bd: :d :D :41c2:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ty brdo lol , vnutri maju -27C, von bych radsej nechodil :4090:, vyzdoba ani nehovorim, u nas z tych "kvetov" pecu chleba
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

1,9 tdi 66kw 300000km, pri takomto aute by som osobne neriesil ci 10W/5W alebo 5mm oleja aj ked v nejakom dokumente o normach olejov a pouziti som videl napisane ze z hustejsieho na redsi nikdy nakolko motor uz pri tych kilometroch bude mat nejake vole a hustejsi olej bude prave z tychto miest pomalsie vytlacany, bude si drzat hrubsi olejovy film a tak vymedzovat tieto vole lepsie, je mozne ze keby presiel na 5W sa mu dost zvzsi spotreba oleja, tak isto viac krat som videl vetu: olej nad rysku max - mozne poskodenie KAT

ak majitela trapi tych 5mm existuje jednoduche riesenie, velka striekacka a dlha hadicka co prejde ovorom mierky oleja, na 2 - 3 x vytiahne a ma pokoj, investicia dokopy mozno 2.50 eura (kupoval som ale na iny ucel nedavno)
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných