Skoda Superb - závada na brzdách

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nodopocutia
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 25.03.2012 17:20
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb - závada na brzdách

Príspevok od používateľa nodopocutia »

Zdravím mám taký problém so sovjím superbom . 2003, 1,9tdi 96kw AWX. Stávalo sa mi že mi ubudala brzdiacá kvapalina, raz mesačne som dolieval cca 1 dc. Vyskočilo mi na palubnom stop závada na brzdách návod k obsluhe keď som šiel do kopca, ako náhle osm dolial úbytok závada bola odstránená. Posledné dva dni mi to svietí pernamentne a brzdovky je dosť :41c2: . Mal som na diagnostike a tá nehlasial žiadnú chybu. Vkuse mi to pípá a varovanie na paluovke preblikáva ručná brzdra. Viete čo by mohlo s tým byť?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Mal si na diagnostike...
Hmm, to nebola diagnostika, ale asi iba pozretie chybovych hlaseni. Proste ti ten niekto nacital RJ a pozrel ci tam nie su zapisane dake chyby. Dufam, ze to aspon bolo zadarmo.
Ak mas moznost, tak sa tam vrat a urobte aspon test akcnych clenov ABS a pozriet aj ten snimac hladiny, rucnu brzdu, sign. opotr. brz. pl....
A ta brzdovka sa ti nevyparuje, niekde ti to uteka a to sa urcite da najst... Spojka?
nodopocutia
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 25.03.2012 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nodopocutia »

Diagnostika bola taká laciná, lebo šéf vzal tú dobrú na zákazku akurát a nemohol som naň čakať. S ABS mám problém a problém so zorvačníkom, ale to už asi rok a takto sa to auto nesprávalo. Potreboval by som kontakt na šikovného automechanika v ZA, hlavne spoľahlivého, potrebujem to auto predať a mám tam čo opravovať. Len si memoźem dovoliť nechať auto dva týždne v servise neochotou sa vŕtať v mojom aute keď to može byť chvíľková práca odborníka. Už som pobehal veľa šuflikantov, ktorí by najradšej vymenili všetko či sa trafia.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

omg zasa tu nerobme zo skodovky vesmirnu lod... toto by podla mna zvladol aj suflikant... ako ti uz pisali niekde ti to unika a nemoze byt problem zistit kde...
a k tomu abs rovnez... co ja viem, mi nehovor, ze ak tu vypisuje chybu tak diag nic nenasla... a nic nebolo ani v pameti zavad... to sa mi nejak nechce verit... mozno to ma suvis s tou kapalinou mozno nie... treba proste v prvomrade najst ten unik potom riesit abs...
nodopocutia
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 25.03.2012 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nodopocutia »

Kvapalina sa mi tratial dávno pred problémom ABS. A po výmene homoša mi vyhorela časť RJ, komfort a ABS odpalilo snimač otáčok ten som vymenil a stále zapína to ABS kope pedál, a na diagnostike všetko v pohode,žiadný problém s ABS aj snímače šli súvisle. Teraz m iv kuse preblikuje ručná a svieti závada brzd, ale všimol so msi ked cúvam do dvorado kopca alebo prejdem po vačšej nerovnosti tak mi tú závadu brzd prepne na chybu snimač hladiny oleja ktorý sa mi tiež skratom odpálil a zasa skočí tá chyba brzd. Tá chyba mi kedysi skakala len ked som šiel do kopca ked som jej mal málo teraz stále vkuse len na sekundu prepne inú chybu ked cúvam do dvora kopca
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja to tipujem že dakde bude káblový zväzok načatý alebo niečo okolo toho ...bludné prúdy, paranormálne javy, Akty X.... :zg282:
nodopocutia
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 25.03.2012 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nodopocutia »

Tak to auto ma dosť prekvapuje. A vždy keď si poviem že ho chcem predať, tak začne niečo blúzniť.
bentysimo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.05.2014 13:45
Zdieľať na Facebook

zavada na brzdach

Príspevok od používateľa bentysimo »

Ahojte. Presne tento problem mam aj ja. Mam b-cko 2004 96kW a zakazdym ked idem prudko do zakruty tak mi vyskoci chyba"zavada na brzdach..." a rozblika sa kontrolka rucnej brzdy. Pricom auto bolo pred 2 tyzdnami v servise lebo som menil chladic a vodnu pumpu a zaroven sa to napichlo aj na diagnostiku a diagnostika nezistila ziadnu chybu na brzdach. Pricom diagnostika bola celkom na urovni
bentysimo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.05.2014 13:45
Zdieľať na Facebook

zavada na brzdach

Príspevok od používateľa bentysimo »

Ahojte. Presne tento problem mam aj ja. Mam b-cko 2004 96kW a zakazdym ked idem prudko do zakruty tak mi vyskoci chyba"zavada na brzdach..." a rozblika sa kontrolka rucnej brzdy. Pricom auto bolo pred 2 tyzdnami v servise lebo som menil chladic a vodnu pumpu a zaroven sa to napichlo aj na diagnostiku a diagnostika nezistila ziadnu chybu na brzdach. Pricom diagnostika bola celkom na urovni
nodopocutia
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 25.03.2012 17:20
Zdieľať na Facebook

Závada odstranená

Príspevok od používateľa nodopocutia »

Závada je odstranená. Chyba bola vo hlavnom spojkovom valčeku. Repas gumičiek za 5€ a problém odstránený .
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných