Skoda Superb 2.0 TDi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

papek87
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19.07.2009 11:11
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb 2.0 TDi

Príspevok od používateľa papek87 »

mam problém so škodou superb 2.0 TDi CR rv.2009 DSG, auto pri zaradeni P alebo R vykazuje chybu motora a svieti kontrolka žhavenie, turbo je nové a správne nastavené. Mechanik mi tvrdi že auto nevytvara dostatočný podtlak na turbe ale nevie čo to zapričinuje...ak vie niekto poradiť čakám na názor Ďakujem
papek87
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19.07.2009 11:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa papek87 »

meral to...nemalo take hodnoty ako ma mat...pomahal mu fukanim...motor ked ide,tak to nesvieti..iba ked stoji na volnobeh,tak kontrolka zasvieti..udajne to moze byt aj tandemove cerpadlo..
papek87
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 19.07.2009 11:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa papek87 »

sam nevedel povedat ci urcite to je to..
peter319
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.08.2013 22:33
Zdieľať na Facebook

superb

Príspevok od používateľa peter319 »

vraví že je tam viac možností, môže to byť tandemové čerpadlo, taktiež ventil na ovládanie turba alebo je to nejaký káblik,,to auto je moje dakujem za odpovede
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

"auto nevytvara dostatočný podtlak na turbe"

tomu celkom nerozumiem, lebo turbo podtlak nerobi. A či ma dost podtlaku na regulacii turba a v podtlakovej vetve sa da zmerat

"meral to...nemalo take hodnoty ako ma mat...pomahal mu fukanim"

a to kde fukal a čo meral ? a ako sa da fukanim spravit podtlak ?

Kontrola funkčnosti ventilu na ovládanie turba je zaležitost do 5 minut.

2009 superb sa už nechce hrat s každou diagnostikou.Ma spravne chybove vypisy ?
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

U nas ak si servis s niecim nevie poradit, ma kontakt na dalsich X odbornikov/servisov v okoli, ktore sa specializuju na nieco, alebo vedia poradit... Ak nepride s autom drzgros-skusac typu "tu mi to pozrite a bude to presne ono? ja si to vymenim...", tak auto privezie do servisu a o nejaky cas si ho preberie opravene. Nic viac sa neriesi, nie este aby za mna zakaznik laik musel vypisovat po forach co mam dalej robit. Pri normalnom servise neexistuje... :3020: Lenze dnes su polovica Jankovia v garazi bez zivnosti a po praci sup do monteriek opravit susedom zalacno. Na auta mi predsa staci kuchar-casnik...

Bezny servis nedokaze 100%ne obsiahnut vsetko (elektrika, lakovanie, kluce, mechanicke opravy, motorarcina, vstrekovacie systemy, klima...) a preto by sa nemal bat zamerat na vybrane z nich a v inych zase spolupracovat s dalsimi firmami.

Autorovi temy by som doporucil vyskusat dalsi servis. Staci sa opytat 10 kamaratov na doporucenie a musi z toho dostat dobry obraz kde ist a kde urcite nie. Odbornici casto nemaju reklamy ani velke dielne s X zdvihakmi...
peter319
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23.08.2013 22:33
Zdieľať na Facebook

superb

Príspevok od používateľa peter319 »

práve že ten mechanik je šikovný robil roky v autorizovanom servise škoda....len sám mi povedal že s takouto závadou sa ešte nestretol...ja neviem vysvetliť čo robil s turbom....akurát mi ukázal že podtlak v turbe ma byť v nejakej tolerancii a v tomto prípade tomu tak nie je....problém je v tom že toto auto mi nechcel nikto robiť a vôbec už nie garážoví Jankovia ktorý sú schopný vymeniť olej alebo platničky...keby sa tu našiel nejaký odborník ktorý by si stým vedel rady ja by som k nemu z autom prišiel...už som s toho auta na nervy
imo17
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.05.2008 15:38
Bydlisko:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imo17 »

Len tak zo zvedavosti.... píšeš, že nie je dostatočný podtlak na turbe? A nemá náhodou CR už elektronicku regulaciu turba?

Čo ti to konkretne píše za závadu?
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Diagnostika nevyhodila ziadnu chybu? Ked to spravi v polohe P alebo R a zacnes jazdit ide auto normalne?

Mam podobny problem, ale iny motor (1,6 TDI r.v. 2011) a manualnu prevodovku a robi to iba pocas jazdy. Svieti kontrolka motora, blika zhavenie, pada do nudzaku a hadze chybu P0403 - EGR. Z toho co som vycital po forach zvyknu na 1,6tkach odchadzat a ani u dvojlitrov nie su 100%tne. Riesim to napokon cez autorizak (som objednany na pondelok), bol som u dvoch mechanikov a obaja ma s tym poslali prec.
imo17
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 02.05.2008 15:38
Bydlisko:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imo17 »

U 1,6tdi 77kw sa koli tomuto problemu s chybou EGR prehrava soft. Ak to nepomoze tak novy egr ktory je sucastou chladica vyfukovych plynov co uz nie je lacna zalezitost.
pssvk7
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 15.05.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pssvk7 »

Ahoj presne toto mi zacalo robit 2 dni dozadu vcera som bol v automaxe v pb a servisak mi povedal ze svieti chyba cidla teploty vyfukovych plynov..mne aj stale zapina ventilator motora pretoze sa nedokaze regenerovat fap a presne mi svieti kontrolka motora a blika zhavenie..oprava cca 120€
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

o chvíľu benzíny dostanú DPF, tak sa dosmeješ :-)

O chvíľu bude problém kúpiť auto :-)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

veru, dneska ked citas testy, ze nema benzin turbo a priamy vstrek, automaticky zastarala konstrukcia :b:, pritom tieto moderne sracicky, presne prinesu DPF do benzinakov, ako kujon spomina, inac nevedia splnit emisie :41c2:, k tomu 3valce pod liter objemu, do auta ako mondeo ?, no nekup to lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných