Škoda Superb 1,6 TDI CR r.v. 2012 - rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lutik5152
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.08.2011 19:52
Zdieľať na Facebook

Škoda Superb 1,6 TDI CR r.v. 2012 - rozvody

Príspevok od používateľa lutik5152 »

Zdravím po výmene rozvodov auto zmenilo dost zvuk je ovela hlucnejsie . Mal niekto z vas podobny problem ? dakujem za rady ...
janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Čo na to povedal ten čo ti to robil?
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

tak ti to zle poskladal
lutik5152
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.08.2011 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lutik5152 »

no on povedal ze nevie prečo tak zmenilo zvuk ale odvtedy som nabehal asi 4000 km a ide to zatial. len sa bojim ze je tam vazne nieco zle poskladane
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ked po vymene dielov/v tomto pripade rozvod/ sa nieco zmeni,ako napriklad zvuk,je to logicke ze sa zmenilo aj nastavenie.Otazne je len to,ze to nastavenie teraz alebo pred tym bolo v poriadku?V kazdom pripade skontrolovat nastavenie cez diag.Neviem kto to robil,mal by skontrolovat cez pristroj.Pevne verim,ze sa to neudialo.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

lakinoo-a aky je rozdiel v dodrbani nastavenia v roznych typoch.Je to uoplne jedno ci je to tdi,cr,alebp pd.Klukovka voci vackovke/vackovkam/ sa da jednoducho stelovat.Nastavenie sa nespociva len a len v nastaveni cerpadla alebo vackovky u PD.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Čo ak mechanik netrafil zub a vačkovka mu ide skôr/neskôr ako by mala? Toto by zvýšenú hlučnosť spôsobovať mohlo.
Akurát som doteraz nereagoval z dôvodov, že po 1. myslím si že netrafiť rysky by mohol iba Jano v nedeľu poobede s 2 promilami v krvi v Hornej Dolnej a po 2. zadávateľ spomínal, že ho mechanik ubezpečil, že je to poskladané správne.
Ale za seba si taktiež myslím, že jednoducho rozvod musí byť zle poskladaný, aj keď dôvody sa môžu nájsť aj iné...

\\edit: avlemak ma obehol počas písania môjho príspevku
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Kvôli jednému zubu aby sa motorom nedalo pretočiť?
Isteže by sa dalo, aj by motor napohľad a možno aj napocit normálne pracoval, len by mal zvýšenú hlučnosť, iný priebeh výkonu a iné emisie.
1 zub je nič - to sa hravo vojde, ani len ku kontaktu piesta a ventilu by nedošlo...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Jeden zub u niketorych aut je vela,dotkne sa piest ku ventilom.Niektore motory na vackovke vobec nemaju klin/pero/,ako aj VW,teda nemusi byt jeden zub,staci pol.Uz sme niekloko motorov museli dostelovat po inych "majstroch",ktori len prechodili remen,bez povolenia rozvodoveho kolesa na vackovke/vackovkach/.Opatovne nasadenie remena v takomto pripade vzdy vedie ku zlemu koncu.Ruky lamat tym,ktori nastavuju s fixkou.
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Jednoznačne zle nastavený rozvod!
A je jedno že ti to dobre štartuje,a že natom teraz beháš.
Stalo sa mi to raz na jednom aute,a servis sa tiež vyhováral že má auto veľa km,že je tam niečo vydraté a tak,potom som to dal do garáže jednému známemu a ten povedal že rozvod bol zle nastavený,nastavil ho správne a motor šiel normálne a nie ako zetor :38eb:
lutik5152
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 24.08.2011 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lutik5152 »

takze je to CR ale myslim ze to je jedno a ano mechanik povedal ze je to spravne lenze to ej iba jeho dobre slovo. s autom som uz za ten cas siel aj maximalkou a nic som nespozoroval ... auticko ide ako ma ln ten hluk ked som ho kupil islo krasne tichucko niekedy som sa a bal ze motor zhasol niekde na krizovatke . spotrebu ma krasnu do tyh 120km/h mimo obec sa zmestim pod 5 litrov .
janicekk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 21.11.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janicekk »

Pozri sem, a hned ti to bude jasne, ako velmi to ma vplyv:

https://www.youtube.com/watch?v=eQyiqJCgwIo
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Super video, presne o tomto som písal.
Priestor na to, aby sa ventily nestretli s piestom tam je (pri pohnutí "len" o jeden zub) a hoci sa navonok nič nejaví zlé, zvýšená hlučnosť to odhalí. Diagnostika detto. S určitosťou to povedať neviem/nechcem, ale ja by som chybu hľadal v prvom rade v správnosti založenia rozvodu.
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

Cauko, takze takto. Kolko mala najazdene ta tvoja Skoda s tym nesmierne dokonalim 1.6tdi motorcekom? Nechcem ta strasit ale vobec to nemusi byt ten problem co tu je spomenuty vyssie. V pripade mojho kamarata to malo tento isty priebeh az na to, ze motorcek na aute bol uz mierne pridrety a potom to malo uz velmi rychli spad nasledovalo zo dna na den silnejsi a silnejsi klepotavy zvuk az jedneho dna rano ked isiel do prace uz nenastartoval. Radim dokladne prekontrolovat, ale na aute do vtedy vobec nechodit aby sa neurobilo este vacsie zlo. :zg282:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Za pozornosť stojí nie iba zlé nastavenie,ale aj remeň nasadený opačne !!

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných