Skoda Superb - vibracie v spojkovom pedale

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Zial 100% pravdu sa dozvies az ked das von prevodovku. Problem moze byt vo vypinacom lozisku, pritlacnom tanieri, samotnej lamele alebo je nacaty zotrvacnik. V extremnych pripadoch dojde k poskoodeniu loziska vstupnej hriadele prevodovky, ale pokial sa to bude riesit vcas tak by s tym problem nemal byt.
Kazdopadne to vidim tak ze ta caka investicia do spojkoveho kompletu.
Tipujem auto jazdi kratke trasy.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Uplne jedno ci za tepla alebo za studena, zotrvak dokaze vyludit kadejake zvuky, byt ticho, zaseknut sa, odseknut sa atd...
Zmier sa s tym ze pojde nova spojka + zotrvak + lozisko. Bezny standard. Na nic lepsie neprides a neusetris nic. Jednohmotu urcite nedavaj lebo by si mohol byt dost sklamany. Predsa len to nie je ono...
A mozes mi verit, tych zotrvakov som "par" vymenil.
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Ak sú to silné vibrácie, resp. niečo také, tipoval by som to na zotrvák. V každom prípade, sa to má meniť ako komplet (aj tak spojka stojí zlomok oproti zotrváku...). Pri jazdení krátky trás a jazdnému štýlu 1200 ot/min je zoťatie DMF normálna vec (veď spotreba je vždy prvá :/
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

vymen cely spojkovy set vratane dvojhmoty a ani nejazdi dalej
to trasenie zanecha nasledky, ktore pocitis neskor (kluka, silenbloky, prevodovka ...... )
mas zaujimavy motor BXE, postuduj ci sa tvojho uz netyka problem s ojnicami (vyleti s bloku a urobi dieru = motor do srotu) - zda sa mi, ze uz to po roku 2009 poriesili ale nedal by som ruku do ohna a prave take trasenie dvojhmoty to moze urychlovat.
ak poriesis ojnice (ak spadas do problemovych) a zmieris sa s vymenou dvojhmoty kazdych 150.000km (ak das original komplet a ziadne repasy ci nahrady), budes menit oleje, filtre, po 200-250.000 uz aj turbo, naprava atd. tak mas celkom dobry motor z radov Das auto.
Mne to za toto nestoji a jazdim si bez udrzby, ale su ludia co radsej inak, tak staci pozriet co vsetko robit a kedy a je to.
A samozrejme LL oleje na 30.000km by som radsej nenechaval dlhsie ako 15.000...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

To záleží od toho čo to bolo za predchádzajúceho majiteľa a samozrejme - štastie na dobrý kus od výroby, aby sa nestretli zlé tolerancie...

Známi kúpil poctivo servisovanú 320d a pri 98 000 km turbo povedalo AHOJ. Evidentne starý majiteľ tomu dával riadny náklad...

Teraz mi tu jeden z fóra písal že mu DMF + spojka vydržala 280 000 km (Accord 2,2 diesel), lenže to je jasné že nejazdí v meste. Všetky tieto komponenty vyrába LUK, takže podla mna silno záleží na majiteľovi, koĺko to všetko vydrží...
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Koľko ta to víde?
zeroA6M
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeroA6M »

Sewas.
Odkial si to kupoval?Je to dovoz Belgicko?Operativny leasing?
zeroA6M
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeroA6M »

Pre teba mozno nic.Ale o takom type auta s tymto motorom som rozmyslal.A skoro vsetky boli BE a OL.Zaujima ma to ze ked sa rozhodnem take auto kupit kolko € dat bokom.Komplet spojka a zotrvak,rozvody,BXE ojnicne salky+sruby,oleje filtre .....
Inak si spokojny?Jazdne vlastnosti,dynamika ked to nalozis?
zeroA6M
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zeroA6M »

O.K Budem rad ked sa potom ozves.Mozes aj do SS.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných