Skoda Superb - trasenie pri 2000 otačok

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Superb2tdi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.07.2015 10:54
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb - trasenie pri 2000 otačok

Príspevok od používateľa Superb2tdi »

Zdravim vas . potreboval by som poradiť , viem že sa to riešilo už viac krát no nikde som sa nedočital ako nakoniec sa problem vyriešil . Mam škoda superb 2 2,0 tdi 103 kw r.v 2009 kod motora BMP . Pri jazde hlavne po dialnici pri rychlosti 100 - 130 otačkach 2000/2200 pociťujem trasenie . po dialnici jazďim každy deň , takže rad by som to mal v poriadku . pri nižšich rychlostiach to nepociťujem . Auto bolo na diagnostike žiadna chyba , vstreky su taktiež OK . Skuste niekto poradiť či mal niekto ten problem a ako ho vyriešil . Ďakujem :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každý jeden ktorý s týmto problémom prichádza tvrdí že diagnostika je bez chýb.Nikdy to nie je pravda,ale ani sa nikdy nemôže objaviť spásonosný návod na odstránenie,pretože má sto rôznych príčin a foriem.Základ pre hoc akú úvahu ide len cez spústu znalostí z histórie opráv,prebehu km,výsledkov meraní a presné opisy prejavu chyby.Kedže to splnené nie je a veci sú zahmlené ešte aj v tak základnej informácii ako km a servisné úkony na motore,je možná len všeobecná odpoveď v kvalite otázky.
Počiatočný problém vstrekovača
Vada kabeláže vstrekovačov
Vada rozvodu
Vada mimo motor (automat)
Zarušenie dôležitého signálu
Každá jedna sa dá rozmeniť na drobné tj aspoň do 5 ďalších vecí
Je skôr kontraproduktívne s čímkoľvek začať bez veškerých informácií, meraní a výsledkov z diagnostiky.Ich získanie je často nad rámec jedného dňa kým z toho vzíde jasná správa.Toto a takto narobí iba výdavky.Riešiť sa dá to a tam,kde sú k dispozícii čísla,konkrétne hodnoty + veškeré info okolo toho
peq
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 13.06.2008 20:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peq »

Skontroluj ešte aj pneumatiky. Možno že niektorú mierne hádže a prejavuje sa to len pri určitej rýchlosti.
Ak to trasenie spôsobuje motor, malo by to triasť na každom rýchlostnom stupni v tých otáčkach...
Superb2tdi
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.07.2015 10:54
Zdieľať na Facebook

Trasenie pri 2000/2200 otačok

Príspevok od používateľa Superb2tdi »

Vďaka za radu chcel by som dodať rozvody komplet menene osobne som bol pri vymene , gumy nove vyvazene pirely plus new elektrony original zo škody . takže neviem nachadzam sa v nemecku a taketo zisťovanie ako pišeš by ma vyšlo nenormalne draho :-/
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Možno si to neuvedomuješ,ale riešiš jednu z mála závad,ktoré potočia hlavu nejednému majiteľovi a urobia dieru do nejednej peňaženky.Minimálne polovica majiteľov týchto strojov rieši túto istú vec,resp.ju už nerieši a naučili sa s tým žiť že v niektorom pásme im motor produkuje nepokoj.Jednou z obrovských chýb ktorej sa dopúšťa takmer každý jeden,je neschopnosť určiť základnú otázku...či je to produkované prevádzkou motora samotného,alebo tým ostatných končiac kolesami.Riešiť takúto vec len cez otázky a odpovede je takmer strata času,alebo dokonca kontraproduktívne,kedže si sa aj ty sám zaradil do dlhočizného zoznamu naivných ľudí ktorý si myslia,že pošlú lekárovi SMS z otázkou že "niečo ma bolí" a príde odpoveď aký liek si majú ísť kúpiť.Na riešenie cez písmenká by bol nutný dotaz v objeme minimálne jedného vydania novín.A pozri aké informácie si poskytol.Nulové,aešte aj to čo píšeš je lné hmly.... Auto bolo na diagnostike žiadna chyba , vstreky su taktiež OK
to ak by si nenapísal vôbec,je to vlastne to isté.Technika sa nedá riešiť bez obsahovým písaním
hosa
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 19.04.2012 12:20
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hosa »

čo tak skúsiť dynamické vyváženie kolies priamo na aute?V Nemecku by to nemal byť problém,alebo tam nahod plechače /menšia váha/ a vyskúšaj jazdou
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných