Skoda Superb II 2009 2.0 tdi 125 kw ulomok pri EGR

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sabot
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.10.2012 11:49
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb II 2009 2.0 tdi 125 kw ulomok pri EGR

Príspevok od používateľa sabot »

Caute... dnes som bol na diagnostike pretoze mi dalo auto do nudzoveho rezimu. Stalo sa mi to pri ceste po dialnici. Zrazu mi zacala blikat kontrolka zhavenia a vypisalo ze porucha motoru. Prestalo mat tah... na diagnostike ukazalo chybu cislo 000665. Dnes som si isiel zatial aspon vycistit sanie a EGR a nasiel som tam kovovy ulomok niecoho co ani netusim co je o velkosti asi polovice 2€. Nachadzalo sa to v EGR ventile ale zo strany odkial donho vchadza kovova hadica z turba alebo neviem odkial. Nie som v tomto ziadny odbornik a preto by som potreboval poradit. Pisem z fonu a neviem sem prihodit aj foto... mam najazdenych 154000 a ak mozte poradte co by mohla byt aj ta chyba 000665. Nieco som o tom vygooglil ale pisu tam ze aj EGR aj DPF aj ventil N75 a vselico... prosim o radu. Mozno som popisal dany problem dost primitivne ale ospravedlnujem sa za to. Ako som hovoril nie som ziadny odbornik...
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

000665 je regulácia plniacieho tlaku.Ten úlomok môže byť z turba(poškodené lopatky),alebo chyba môže byť aj okolo DPF-ka
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Daj fotku - to napovie viac.
Podľa toho, čo píšeš, to bude lopatka z turba...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak sa v EGR objavil kovový kusok treba si ho dobre pozrieť,je ťažko predstavitelné aby sa jednalo o lopatku turbíny.Jednak by to musela byť čiastočka zo sacej turbínky a musela by byť nemagnetická čo sa lahko zistí.Musela by prejsť velmi dlhú a zložitú cestu a ešte sa pretlačiť napr lamelkami intercooleru,to nevidím reálne.Musel by to byť kúsok velmi plochý a malý.V podstate ale či sa jedná o turbínu alebo nie,je možné zistiť jediným pohladom do diagnostiky,takže tu špekulovať je len strata času.Ale zistiť že z čoho to pochádza je mimoriadne dôležité,tu ide motoru doslova o život.A ešte jeden taký kúsok nemusí motor predýchať
sabot
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.10.2012 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabot »

caute... konecne som pri PC ale stale sa sem neviem hodit foto... a to ma dost se.e... ten ulomok je nemagneticky a tiez si nemyslim ze je z turba kedze lopatky turbinky vyzeraju uplne inak... preto som sa pytal ci sa po ceste nenachadza este nieco z coho by to mohlo byt.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Po danej trase je už iba intercooler ktorý je z materiálu ktorý je nemagnetický,ale neviem si nič reálne predstaviť čo by odtiaľ mohlo "uletieť"
Ale každopádne turbo si overíš za dve minuty
sabot
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.10.2012 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabot »

a ako? lebo ja osobne nemam tu diagnostiku ale mne to turbo normalne ide a ani nevydava ziadne (aspon mne sa zda) podivne zvuky... len mi pride ze nemam taky tah ako som mal a pri cca 3000 otackach mi sa mi rozblika to kontrolka zhavenia a auto ide do nudzaku... prosim ako sem kua pridam tie foto? som si pozeral aj sprievodcu pridavanim obrazkov ale nejak som asi prisprosty alebo co ale nechapem to..
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

mhlavaty napísal:čiastočka zo sacej turbínky a musela by byť nemagnetická
Pozor na to!
Robím v šrotarine!
Zabite ma a nespomeniem si teraz z fleku výrobcu turb (začína sa to na H, viac si nespomeniem), ktorý používa na výrobu lopatiek turbíny nerez FeCr17Ni9Mn10 a takáto nerez na magnet chytá... a chytá akože poriadne, nie len tak "lehce".
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

OK,ale tu pán zadal že sa jedná o Superb a tam viem čo sa dáva ako materiál sacej vrtulky
sabot
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.10.2012 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabot »

pan mhlavaty chcem sa spytat ci by som vam tie fotky nemohol poslat na mail lebo ja ich sem proste neviem dat...
sabot
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.10.2012 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabot »

podarilo sa mi dat rychlo na nejaky server a skusim to aspon takto :
https://moja.uschovna.zoznam.sk/link/a3 ... gn=sharing

napiste mi ci vam to ide prosim
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Vyzerá to ako nejaká lopatka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Fotky sú perfektné.Horšie je,že mi to nikam nezapadá,doslova nikam.Prešiel som celú tú trasu v manuáli počnúc turbínou a končiac EGR -kom,ale nič podobné tam nie je.
sabot
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 14.10.2012 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sabot »

Sak toto... ja tiez vobec nechapem a najviac ma se.e ze teraz nemam cas to riesit. Kazdopadne zatial dakujem pekne a samozrejme budem informovat ked na nieco pridem. Kazdopadne ani po odstraneni tohto kusku a precisteni sania a EGRka sa chyba objavuje stale. S DPF som zatial problem nemal. Este mi zatial nevypisalo ziadnu regeneraciu. Obcas ho asi dobre prepalim. Ale je mozne ze by to bolo to DPFko aj ked mi este ani raz neprebehla regeneracia ani nic podobne? Snazim sa jazdit tak ako ste tu na fore pisali. Capujem stale tu istu naftu a davam aj aditivum. Filtre olej aj vsetko pravidelne menim... netusim...
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

mhlavaty napísal:OK,ale tu pán zadal že sa jedná o Superb a tam viem čo sa dáva ako materiál sacej vrtulky
Ospravedlňujem sa, ten Váš komentár som ja pochopil ako taký nejaký globál...

Inak, k fotkám - čo to do pekla je??? :-/
A
ko sa do dostalo až k EGRku? Veď to má priemer veľmi podobný tej časti potrubia, ktorá vstupuje do EGR - až mi je čudné, že to prešlo celým potrubím, že sa to kdesi v tej rúre nezaseklo...

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], dallynized a 29 neregistrovaných