Skoda Superb II - trasie pri rozbehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marianh063
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.09.2021 19:17
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb II - trasie pri rozbehu

Príspevok od používateľa marianh063 »

Zdravim. Stretol sa prosim niekto z vas s tymto problemom? Mam 6 st. automat skoda superb II combi, 103 kw, auto sa pri rozbehu cele roztrasie. Riesim tento problem dlhodobo. Menili sa postupne predne poloosy, silentblok pod motorom, kontrolovali sa vstreky, disky ci niesu krive, nove letne pneu a stale nic. Skusal som to na D potom nA manualy aj na S a stale rovnaky rozbeh. Sledujem to na 3a4. Stupni od 40-70 km/h potom to prestane. Pri zimnych pneu (16”) som to citil menej. Na jar po prezuti na 17” je to strasne… dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano stretol,ale nedáva to ani najmenšiu nádej na dobré riešenie.Jediné dobré riešenie je auto kvalitne zdiagnostikovať,neísť ďalej cestou výmen vecí naslepo.Míňajú sa tak zbytočne peniaze,ale neraz vyrábajú nové problémy.Lebo ak sa v aute vrta človek čo na nie je vedomostne vybavený je silný predpoklad že vyrobí ďalší problém.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

To je veru zlé
Naposledy upravil/-a Renova v 18.09.2021 17:41, upravené celkom 1 krát.
marianh063
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.09.2021 19:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianh063 »

Dakujem. Najviac ma stve ze clovek aj je ochotny zaplatit ale zidna snaha o riesenie, ked treba zact premyslat :342a:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To nie je o tom, že by nebola snaha - oni to proste nevedia, pretože je to vela námahy za relatívne malé peniaze.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marianh063
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.09.2021 19:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianh063 »

Rozumiem, len zaraba sa aj na dieloch. Tak predsa ked sa tam vymenilo kopec veci tak sa zarobilo aj na dieloch + praca. Ja som laik do takehoto problemu ale aj to niekto vie tak hoci najde chybu za polhodinu. Ale povie 200€ tak poviem mu super, lebo ja tento problem riesim 3 rok. Auto takto nepredam a pohnut sa neviem dalej :/ auto bolo aj v skoda servise v kosiciach. Po 4 dnoch som dostal odpoved ze zatial to nemam riesit nieje to take zle. Nedostal som vsak odpoved co to je.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Skus napísať pánovi jaroslavelektro - je z prešova a je to pán diagnostik, možno budeš mať šťastie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tiež by som sa pokúsil si tam dohodnúť opravu.Nemusí to byť práve blízko,ale jedna cesta pre nafťák o drobných,to sú smiešne výdaje proti tomu čo sa zoberie za práce v bydlisku ak idú od jednej kraviny ku druhej a ešte si to dajú zaplatiť.Ak ku mne môže človek od Prešova,prečo by nemohol iný zo západného slovenska do Prešova.Inak...nebol by prvý
marianh063
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 09.09.2021 19:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marianh063 »

dakujem vam pani za rady skusim pana oslovit.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Oco ,ináč aj u nás na juhu je jeden riadny macher v dobrom slova zmysle ,ak si pamätáš riešil som jedno Viano a tip od Hlavatého mi veľmi pomohol .pán je z Mojmíroviec a je fakt macher .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite je Mojmírovská adresa výborná a mám pána za mimoriadne trčiaceho nad podobne zameranými odboníkmi.Ale koho tu spomíname a on,sú to dvaja vymoriadny ľudia čo sa líšia trocha v zameraní.
Čo je ďalšia nesmierne pozitívna vec rastú aj tu na juhu talenty a budeme o nich ešte veľa počuť.Presadzuje sa nová diagnostická technika a urobí doslova zemetrasenie v servise poslednej aktuálnej generácie.Takže očakávam že z nej bude v podstate pre neschopnosť učenia a absorbovania nových vecí vyluxovaných 90% všetkého čo dnes ešte robí ramená.Ak to nevidím ešte príliš optimisticky,pretože kde chýbajú základy,tam len tak ľahko nik a nič nepostaví.A 90% už dnes nedrží krok ani z autami dve generácie starými a opravujú podľa krištálovej gule.To všetko vypadne,budú vymieňať brzdové platničky a oleje
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Zadávatel rieši tento problém dlhodobo....udajne 3roky,čiže za tu dobu to pochodilo po rôznych odborníkoch a toto je výsledok
Naposledy upravil/-a Renova v 18.09.2021 15:35, upravené celkom 1 krát.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

V originálnych poloosiach maju byť takéto tripoidy:
https://www.autobazar.sk/foto/triangel- ... =0#galeria.
Naposledy upravil/-a Renova v 18.09.2021 17:43, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ platí toto - od 40-70 km/h potom to prestane....je takmer nulový predpoklad že je to v tiengeloch.Prečo trasie triangel ? Preto lebo sa dostane do vyosenia a tým aj do nevyváženia kedže sa hmotnosť dostane mimo stredu.Ak sa tam už dostane,zvyšovanie otáčok spôsobí už iba zväčšovanie odstredivej sily na to vyosenie,už sa to neopraví,len sa zvyšuje rozkmit
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Tak vidíš mhlavatý ako to je.Toto auto dostali do tohoto neutešeného stavu práve takí mechanici ako si ty,myslíte si že viete,ale o problematike nemáte ani páru.Máte v hlavách uloženú nejakú mylnú predstavu o tom ako by mal fungovať taký tripoidný klb,ale on si funguje podla vlastných zákonitostí, nie podla vašich ,čo vy v živote nedokážete pochopiť.Takíto zákazníci patria u nás medzi tých najhorších,takému človeku niečo vysvetlovať,to je ako keby som hádzal svinia perly

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 71 neregistrovaných