Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa m.f. »

Oco hlavne,ze ty sa vozis na vrakoch a ohrozujes premavku denne.
A nie len ze ohrozujes premavku pojazdnymi vrakmi,ty si aj brzda dopravy,lebo jazdis ako slimak. A to ze tahas za sebou pretazene vlecky z prestarnutymi pneumatikami,to je tiez neskutocne bezpecne pre dopravu a vodicov,co jazdia okolo teba.
Sa zamysli nad sebou,si uplne mimo realitu. Zijes vo svojej IQ bubline zameranej na stare vraky a tvoje kredo je vytazit z kazdeho dosluhujuceho auta co sa len da! Kym sa auto nerozpadne-musi jazdit a tahat vlecky..... To je fakt bezpecne pre premavku. Si proste 1
A tvoje pravidelne mudre komentare,ktore su vzdy mimo temy tie svedcia o tvojej inteligencii.
Ty nemas pravo vyjadrovat sa k modernym autam a pneumatikam. O tom ty vies tak velke houno!!! Tak sa zakop u seba na dvore a nechaj si svoje mudrosti pre svoj domaci zoopark!
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa oco13 »

Výborne prosím , ešte pokračuj , píšem si to. :300f: :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Tak toto je zatial jedna z najmilitantnejsich tem co som tu videl :3020:

Ludom tu z tej situacie vonku uz pekne je.be ocividne :342a:
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa wilz »

To nie je z tejto situácie, rozhodujúca je mentálna úroveň každého konkrétneho prispievateľa
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa oco13 »

m.f. napísal: 06.12.2021 10:41 mam obute letne Savy a jazdim v dazdi v pohode 150 ak sa ponahlam aj viac
tak klobúk dolu pred takouto (de)mentalnou úrovňou. :bye:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa m.f. »

Oco to je o urovni moderneho auta a pneumatik a urcite aj o samotnom vodicovi.
Kto ma najazdene a ma dobre auto,moze si dovolit ist rychlo aj na mokrej ceste.
A kto sa vozi na vraku a na prestarnutych gumach,ten jazdi pomaly aby nevyletel z cesty.
A k tej mentalnej urovni-to je o tebe! Ty proste musis mat ku kazdemu prispevku nejaky hlupy komentar,sice je daleko od veci,ale proste musis poznamenat nieco podla teba mudre.
To asi aby sme vedeli,ze este zijes......neboj sa my vieme,ze zijes!
Huraaaaaa,nech zije OCO13!!!!!!
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Oco to je o urovni moderneho auta a pneumatik a urcite aj o samotnom vodicovi.
Kto ma najazdene a ma dobre auto,moze si dovolit ist rychlo aj na mokrej ceste."

m.f., dovolovat jazdit si mozes ako chces, ale tak ako som uz predtym v inych temach pisal, ked mi raz ty alebo iny podobny saso na cestach ohrozi rodinu, budem vysmiaty v Leopoldove alebo v Ilave spominat na to ako som zbavil svet jedneho prvoka. Verim, ze ked uz niekoho trafis, bude ten clovek aspon na F250ke.
magiceye
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 19.11.2011 16:23
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa magiceye »

Superb 3 ma vacssi obvod kolesa ako octavia.Myslim,ze zaklad je 215/55 r17 to su balony ako priklad octavia na r16.Na tom superbe r19 su ako r18 na octavie.Osobne by som dal 235/45 r18.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Magiceye, to si si trochu pomylil. Ako moze mat Superb vacsi obvod kolesa ako Octavia ked maju obe R17 napriklad? Jediny rozdiel v obvide tvori vyska pneumatiky. R16 bude vzdy R16 a R17 vzdy R17. Rozdiel je v tom, ze rovnaka pneumatika na vacsom disku bude vyssia o ten disk, preto sa musis hrat s výškou profilu aby sa ti zmestil pod napravu.

Ked som predaval letnaky R17 235/65 z nanzelkinho SUV, kolega rozmyslal, ze ich kupi na Octaviu 3 :3035: Nakoniec si to po zamysleni rozmyslel aj ked by mohli vyzerat vysokoprofilaky OK :d :D
magiceye
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 19.11.2011 16:23
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa magiceye »

Ricardhino ty to mas pomylene.Profil pneu je uvadzany percentualne zo sirky pneu.Priklad 225/45 r17 vs 235/45 r17.Obidve su r17 ale ta 235 je sirsia aj vacsia celkovo na obvod,priemer,takze asi tak
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Magiceye, mas pravdu, som sa nieco nove naucil. Inac dost pekna kalkulacka na pneu:

http://pneukalkulacka.cz/?sirka1=225&pr ... prumer2=18
magiceye
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 19.11.2011 16:23
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa magiceye »

V pohode.Prave preto sa zapisuju alternativne pneu do TP,lebo ludia to nechapu a dali by si kolesa aj z traktora
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa m.f. »

Richardinko 83:
Jazdit po dialnici tachometrovych 150 je dnes uplne bezne,realne ides 140 a za to ti ani nedaju pokutu,tak ze neviem,co to tak rozvadzate a v com vidite problem???
Pri 200-konovom aute ani nezbadas ze ides o 10km/h viacej. To nikto nejazdite po dialnici a nikto vas nikdy nepredbieha??? Co tu rozvadzate take hluposti? V Nemecku sa jazdi bezne aj okolo 200 a vsetci su v pohode. Ale maju lepsie auta ako my a vraky tam nestretnes.
Mimo mesta sa ide do 100 a tiez pohoda. V obci uz ani nevies ist viac ako 50-je husta premavka. Väcsinou sa bura,lebo niekto iny zazmätkuje.
A nehody sa stavaju denne,ci ides rychlo,alebo pomaly...
Naburali do mna aj na semafore ked som stal na cervenu,aj na parkovisku.
A este k tvojej poznamke,ze ak by som mal na ceste s tebou dopravnu nehodu:
Ze by si skoncil vo vezeni,ale z pocitom ze si odstranil daakeho prvoka?
Tak ak by si vyskocil do bitky,urcite by si neskoncil vo vezeni,ale asi na ARE v nemocnici!
Ver mi,nie som ten koho chces nasrat!!! Teda vaz slova,za pocitacom je kazdy frajer!
Ale znova sme daleko od temy zadavatela,ze ake kolesa na SUPERB III
Ja som najprv odpisal k veci,lebo mam aj take auto a jazdim take rozmery kolies.
Chcel som zadavatelovi pomoct v jeho vybere z vlastnej skusenosti a uz sa tu zacali vypisovat blbosti ako stale. Tak na co je to forum???
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

m.f., nejde o nehodu, ale o ohrozenie mojej rodiny a to ti garantujem, ze existuje na svete malo tak nebezpecnych veci ako otec chraniaci dceru. Ked budes nat aspon 25, mozno to pochopis. Ale o tom tu netreba pisat, len sa zamysli.

Ok, tu rychlost som pochopil na okreske. Ale aj tak, kolko hajzlov co malo pocit, ze vsetko zvladaju a maju moderne auto zabili nevinnych ludi. Davaj pozor na totok :3020:
m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa m.f. »

Ok nehadajme sa. Ja mam 49 rokov a tiez mam malu dceru. Viac krat som bol ucastnikom dopr.nehody nie z mojej viny.Ale tomu sa neda vyhnut.
Jazdim normalne ako kazdy iny,mozno trocha sviznejsie,ale neohrozujem nikoho.
Pohybujem sa okolo aut a nahradnych dielov,takze sa vyznam v problematike aut.
Najazdim cez 5000km mesacne,v kazdom pocasi,aj vtedy,ked iny radsej ostanu doma.
Vystriedal som auta o akych ste mnohy ani nepoculi. Tak daake skusenosti asi mam.
Viem,ake auto mi vyhovuje na robotu a ake pre rodinu.
Tak isto,co mam na auto obut a ako ho nadstandardne servisovat,aby vydrzalo co najdlhsie.
Uzavrime tuto temu,zadavatel uz asi vie,co si ma na auto obut.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných