Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa roboservis »

Zdravím Vás,

Potreboval by som poradiť, mám trojkového Superba Combi a chcel by som na leto väčšie disky. Pôjde o origo disky Phöenix. Na zimu mám 17”.

Rozhodujem sa medzi 18” a 19” na leto.

18” som mal ešte na Octavii a tam boli v pohode. Tvrdosťou tak akurát.

19” som ešte nemal ale obávam sa že to bude už moc tvrdé. Keby mám vzduchový podvozok tak v pohode do toho idem. Lenže mám len klasický a tam by to už mohlo búchať a skákať.

Máte niekto skúsenosti prípadne vozíte sa na tom niekto? Predsa superb je dlhý a húpe sa.

Plus aké gumy tam dat? 225/35 vs. 225/40 vs. 235/35 vs. 235/40 ?

Ďakujem za názor.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa achada »

Vsetky tie rozmery mas v technicaku?
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Re: Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa roboservis »

To co tam mam zapisane je aktualne bezpredmetne lebo auto som kupoval ako nove v zime. Vtedy mi tam zapisali iba R17 na ktorych to auto prislo.

Kazdopadne ked som si vyklikaval vybavu tak som mal moznost vybrat z kolies od 16” do 19”.

Vtedy mi nenapadlo kupit 19” lebo bola zima a chcel som mensie kolesa na zimu.

Cize na konstrukciu auta to nemalo ziaden vplyv. Na STK pojdem aj tak v zime a vtedy tam budu obute 17”.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa achada »

Cize vsetko v poriadku, presne ako som predpokladal.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa m... »

poisťovňu pri udalosti to už nezaujíma či rozmery pneu súhlasia s údajmi v tp? dávno som neriešil udalosť tak neviem.
ale keby už silou mocou by mi to bolo jedno tak dám rozmer taký aký dáva výrobca.

adaptívny podvozok nemáš?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa oco13 »

Zaujíma - žena rozbila auto a pneumatiky si fotil aj policajt a aj obhliadkar. Ale na druhú stranu aj keď protistrana velmi poukazovala na to, že auto malo v auguste zimné gumy tak policajt vyhlásil, že nič tým neporušuje, pokial je výška dezénu v norme. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa roboservis »

Neodbacajme od temy. Zaujima ma to lebo dnes som isiel po parkovisku a boli tam dva superby a oba mali R19 a jeden mal obute 225/40 a druhy 235/35. Opticky okrem toho ze tie 35 boli jemne nizsie ziadna zmena.

Podvozok nemam adaptivny. Iba klasicky. Co som sa ale viezol v L&K tak ziaden rozdiel som necitil. Takze neviem.

Inak ja som mal tri nehody za asi 700000km a vzdy som mal obute kolesa a gumy podla dizajnu. Nikdy ani policajt ani poistovna nemala problemy.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď si to videl, tak to asi pasuje :300f: Ja som videl viacero Vetriesok s gumami z Agroify a tiež to pasovalo aj keď V3S má 8,25x20 a Agroifa 11,4x20.
A neodpovedal som tebe, ale na príspevok nado mnou.
Dáš si vyhladávať "príspevky od poslednej návštevy" a na tie odpovedáš - tak sa to robí. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keby si si dal 16 palcové, tak v živote nebudeš chcieť 17-19....

Už 18 palcové sú tazky ulet a dávaš tým okoliu najavo, že máš vyššiu spotrebu, skôr zničený podvozok a hlavne, chrbát.


Tie 17 sú až až.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa jergusko »

Nemôžeš si len tak strieľať rozmery ako ti napadne... Obvod kolesa musí byť rovnaký, takže čím väčší disk, tým nižší profil bude mať guma. Za seba ti môžem povedať len toľko, že 19" kolá na bežnom aute sú KATASTROFA!! Ten profil je vtedy už tak nízky, že jazda nie je zábavou, ale utrpením a pri každom prejazde cez koľaje budeš tŕpnuť, aby do teba zozadu nikto nevrazil, lebo musíš spomaliť.
19-ky kolá som mal na aute iba raz, lebo také boli v sérii a bol to des. Hneď som ich predal za polovičnú cenu a kúpil 18".
Mám aj auto, kde sú 20-ky&, lenže tam sa s tým rátalo od výroby, takže profil je normálny, nie extrémne nízky. Lenže pri ochte sa s 19-kami asi nerátalo, takže ten profil bude OK asi tak pri 17-kach.
Je to na tebe, ale ja by som tam 19- ky nedával.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa autokomplet »

19 = predvadzanie na tuningzrazoch
18 = nemecke dialnice
17 = slovenske dialnice
16 = slovenske cesty

Cim vacsie kolesa (cim sirsie) tym vacsia hmotnost, tvrdost, spotreba, OPOTREBENIE PODVOZKU a LOZISK KOLIES, vyssia kupna cena a pri nabehu na obrubnik / retarder / dieru vyssie riziko poskodenia disku a strihnutia pneu

Na bezne slovenske jazdenie su pre Superb podla mna 17 optimum a ak to auto chodi iba dialnicu BA - ZA tak tam mozno 18
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa pacok »

Kolega a sef maju superby trojkove.Sef ma 17 od vyroby a nevidno ani naznak opotrebenia pneu.Kolega kupil pouzity s 70tkm a s 19kami a vidno ako mu zerie okraje pneu.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa dreeevo »

Disky daj také, aké máš rozmery v TP lebo budeš účastníkom nehody a budeš mať zbytočné patálie.
Moja žena mala nehodu, do kufra jej vletel nejaký debil, ktorý na križovatke čumel do mobilu a na obhliadke prvá vec, čo zaujímala pracovníčku poisťovne bolo, či moja žena aj ako poškodená, mala správny rozmer gúm a diskov, musel sa posielať prefotený TP, kolesá sa fotili atď.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa seven549 »

roboservis napísal: 04.12.2021 09:19 auto som kupoval ako nove v zime. Vtedy mi tam zapisali iba R17 na ktorych to auto prislo.
kupoval si nove auto.cize mas od neho COC certifikat.A4 format.pise tam certificate of confortimity.v nom su zapisane vsetke rozmery ktore ti do tp nedopisali.

ja to mam od vsetkych aut taky papier.

a je to zaujimave ze nedopisali.ved podla toho sa vypisuje technicak.

cize na DI s tym papierom a sup vsetko podopisovat udaje do kazdej kolonky.rozmery kolies velkost nadrze zatazenie strechy emisne hodnoty tam je co dopisovat.a je to gratis.aspon u nas na vychode sk je to tak uz cez 10 rokov co som to prvy krat riesil.maly seat ibiza 1.4i a ma to 205/40R17 dopisane ako hlavny rozmer.


inac na autach mavam vzdy tie najvacsie rozmery na leto pretoze to lepsie sedi na ceste.cesty su mi fuk na diery davam pozor az teraz sa mi po 12 rokoch stalo ze som chytil neoznacenu vyfrezovanu cestu v noci za dazda a hmly.no a zadne disky su krive.

a zimne zasa mavam vacsinou plechace a pulice originalne ale tie najvacsie balony ake sa daju dat.

ked som mal isty cas ibizu 6L cupra 1.9 tdi pd asi 118kw to malo tak tam sa mensie disky ako R17 nedali dat koli prednym kotucom ktore mali nieco cez 300mm priemer.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Superb Combi 3 - 18” vs. 19” disky

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Zadavatel temy nenapisal tu najpodstatnejsiu vec a to je motorizacia. To, ze videl na nejakych Superboch nieco je uplne bezpredmetne. V jednej teme som uz pisal moj pripad. Mam Audi A6 2,4 V6 benzin a obute letne R18 pricom na moju motorizaciu a rocnik je v TP iba 17". 18" a viac je pre 2,7 Tdi, 3.0 Tdi a viac.

Takze keby som na poistovni alebo prilis aktivnemu fizlovi vysvetloval, ze som videl na A6ke 20" tak si nepomôžem.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0918181275 a 12 neregistrovaných