Skoda Rapid - pneumatiky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kubbas
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 18.04.2017 23:39
Zdieľať na Facebook

Skoda Rapid - pneumatiky

Príspevok od používateľa kubbas »

Ahojte chcem sa spytať vie niekdo odporučiť letné a zimné pneumatiky na škoda rapid 1.2TSI 63kw? Byvam na severe čiže zima - sneh, lad, dažd katastrofa :D, leto - skoro ako zima :D ale o trošku lepšie viete niečo odporučiť? Poprípade 15?16?17?

Dakujem velmi pekne :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na rovinu, do takých podmienok by som si kúpil 4x4 a neriešiš či sú tie o pol prdu lepšie ako iné, lebo ked bude obutá do tých istých pneu 4x4 tak to pôjde celkom inak ako 2WD

Ty tie dve nepohánané kolesá nenahradíš ani tými najlepšími pneu čo budú v teste

Otázka či ti na tú chvílu letné pneu vôbec treba, to môžeš drať celý rok zimné a ušetríš za prezúvanie, či druhú sadu diskov, akurát tie zimné budeš kupovať častejšie
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kamos ma na fabke kombiku celorocne doteraz sa nestazoval.aj ja som skusil pocas zimy.ani som netusil ze to su celorocne boli gratis ako nove k autu uz obute na plechacoch.az na tretiu poslednu sezonu som zisitl ze su celorocne a uzival som ich v zime.a jazdilo to normalne aj nemecky autobahn v zime ked boli neodhrabane dialnice.presiel som aj z polska do namestova po kopcoch a snehu bez problemov.donovaly to iste.

polovica vnutorneho dezenu bol zimny vzorok a od polovice smerom k vonkajsej strane bol letny dezen.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Išiel by som do pneu u nás takmer neznámych značiek VREDESTEIN a SEMPERIT
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

tema nema riesenie, kazdy pochvali co preferuje takze jasnu odpoved nedostanes, postav sa tomu celom a kup si co chces, ches podla ceny? podla brzdnej drahy? hlucnosti? spotreby? neviem coho este? kup si hocico od nejakeho znameho vyrobcu vyrobcu kludne aj barum alebo matador, pri tom aute ked bude vsade lad ti aj tak nepomoze nic len klince, ked padnes do zavoja tak len lano alebo retaze, hod si do kufra vrecko s pieskom a lopatku aby si sa vedel rozbehnut ak ostanes v kopci niekde ze musis zastavit na podsypanie par metrov na rozbeh a to je tak vsetko, pri brzdeni ti na lade nepomoze nic lebo ci budes mat super gumy s vesmirnou technologiou alebo nankangy tak draha jednych aj druhych bude na tom o desiatky metrov horsie ako bude stat to auto pred tebou co si si prave vsimol a brzdis o zivot, rapid ma lahky predok takze smytak sa bude na vsetkom co obujes
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

davam na take zle zimne podmienky hrubsi dezen - kleber krisalp,alebo matador MPS520, alebo pod. ...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Každý ti doporučí to svoje... Napríklad mne sa za tie dlhé roky jazdenia v zime najviac osvedčili Goodyear Ultra Grip.
Tie lacné sprostosti čo tu vyššie spomínajú, to nech ti ani nenapadne. Tie značky stoja za bobek, preto sú také lacné. Keby boli rovnako dobré ako tzv. "prémiové", neboli by o toľko lacnejšie.
Ešte nejaké Continetaly sú vraj veľmi dobré, aj končia na prvých dvoch miestach v testoch (spolu s tými Goodyear Ultra Grip), ale neviem označenie. Michelin Alpin mám na inom aute, tiež nie sú zlé, zimné Pirelli sa bohužiaľ nevydarili, nikdy viac.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Zase nedramatizujte... Rapidečka je celkom lahke auto 1200kg s vodičom, nie dvojtonové ix35

Mal som aj micheliny 4d ultra hyper a na koniec mám barum polaris tenké žiletky a na snehu jak píla.
Po 3 sezônach cítiť slabšie vlastnosti, no aj tie micheliny boli tak.
Treba hlavne rozum, tobôž pri čiernom jazykovom lade a kaši, to ti nepomôže ani dunlop wintermaxx
potech
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 03.12.2008 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa potech »

Ak si ochotný priplatit za pneu viac, pozeraj pneu pre skandinavske krajiny a Rusko. Ja uz pouzivam 10 rokov. Sneh a ľad zvladaju daleko lepsie ako stredoevropske pneu. Napr.Nokian Hakkapelitta R3, Goodyear ice grip 2, Continental vikingcontact 7, Michelin Snowice, ... . Je pravda 4x4 nenahradi ale rapidne zlepsi zaber a hlavne brzbenie a stabilitu v zakrutach. Ma aj svoje nevyhody sucha cesta, ale po dialniciach jazdim 2 krat za zimu. Mam na jednom aute aj Goodyear ultragrip 9 nie su zle, ale...
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

ivko1 napísal:Na rovinu, do takých podmienok by som si kúpil 4x4 a neriešiš či sú tie o pol prdu lepšie ako iné, lebo ked bude obutá do tých istých pneu 4x4 tak to pôjde celkom inak ako 2WD

Ty tie dve nepohánané kolesá nenahradíš ani tými najlepšími pneu čo budú v teste

Otázka či ti na tú chvílu letné pneu vôbec treba, to môžeš drať celý rok zimné a ušetríš za prezúvanie, či druhú sadu diskov, akurát tie zimné budeš kupovať častejšie
4x4 nie je vsemohuci zazrak....
ale pre niektorych je to modla...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Samozrejme 8x8 ako má Tatra a ešte s uzávierkami je niečo celkom iné
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Dobre zimne pneu za dobru cenu so
super zaberovymi a brzdiacimi vlastnosťami
su BF Goodrich G-Force Winter 2,
Pri takom ľahkom aute netreba isť do premiovych pneu..
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

lahke auto na snehu je utrpenie, pamatam si ako som sa nevedel pohnut do mierneho kopca na almere 1.4,len to hrabalo a chodilo zo strany na stranu a to tam boli nove barumky, pomohlo az ked si kamos sadol na kapotu :) zato fabia sdi na matadoroch pred smrtou len trochu prehrabla a bez problemov to dala na prvu...
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

všeobecne na zimu radšej užšie pneu. bf goodrich som mal, boli fajn, deriem teraz tretiu sadu sava eskimo 3, za tu cenu velmi dobre. nokiany velmi dobre, ale po dvoch sezonach sa zacal dezen trhat na franforce, nedalo sa s tym jazdit.

celorocne som skusal s dusterom, eee - obul som zimne. jazdim 50 - 60 tis km, viem posudit.
Janota Rudo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janota Rudo »

Pridávam sa so zlou skúsenosťou s Nokian Made in Russia ,dvoj ročné pneu s obrovskou hrčou z vnútornej strany.
Teraz Barum Polaris 5 dve sezóny a ten dezén je na snehu veľmi dobrý a to chodím po celom Slovensku,vrátane Oravy a Liptova.
Ekonomická verzia su aj tie Savy tie pomer cena výkon chvália neskutočne...

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných