455 672
inzerátov
Prida┼ą inzer├ít

Skoda Octavia 1 - brzdy

Obsah f├│ra Auto F├│rum Rady pri k├║pe vozidla + diskusia o v├Żrobcoch ├íut ┼ákoda f├│rum
Odpoveda┼ą Nov├í t├ęma
Autor Správa
PaulieLM
Zalo┼żen├Ż: 24 j├║l 2011
Pr├şspevky: 3
Nabehan├ę: 57 min
Predmet: Skoda Octavia 1 - brzdy Pr├şspevokZaslal: 15.02.2013 09:54   
Octavia 1.6 SR liftback, r.v. 1999, vpredu kot├║─Źe, vzadu bubny, bez ABS..

Ahojte, auto m├ím kr├ítko a chcem sa op├Żta┼ą na jednu vec. Pri brzden├ş na suchom alebo mokrom povrchu je v┼íetko OK, auto ne┼ąah├í do str├ín predok kles├í, dobr├Ż brzdn├Ż ├║─Źinok..

Pri brzden├ş na klzkom povrchu (sneh alebo ─żad) s postupne zvy┼íuj├║cim tlakom na brzdu sa mi zd├í, ┼że do ┼ímyku ide najsk├┤r zadok (obe zadn├ę koles├í naraz) a a┼ż potom predok. Prejavuje sa to tak, ┼że mi zadok h├íd┼że na jednu alebo druh├║ stranu.

Pri prudkom zo┼í─żapnut├ş brzdy na klzkom povrchu sa norm├ílne zablokuj├║ v┼íetky koles├í naraz (predok aj zadok).

1. ot├ízka: Je to sp├┤soben├ę t├Żm, ┼że jazd├şm v aute s├ím a zadok je ─żah┼í├ş ako predok, resp. je to na Oct├ívkach norm├ílne?

2. ot├ízka: Je to sp├┤soben├ę t├Żm, ┼że pred t├Ż┼żd┼łom som menil komplet zadne brzdy (val─Źeky, pru┼żinky, ─Źe─żuste)?

3. ot├ízka: Je to sp├┤soben├ę nie─Źim in├Żm?

U predch├ídzaj├║ceho auta - GOLF 4, 4 x kot├║─Ź, ABS.. som sa s t├Żm nikdy nestretol.. najv├Ą─Ź┼í├ş strach m├ím z toho, aby ma pri prudkom brzden├ş vo v├Ą─Ź┼í├şch r├Żchlostiach na ceste neoto─Źilo.. ─Äakujem za odpovede, rady a sk├║senosti..
Citova┼ą
mhlavaty
Legenda - Ford T (1052)
opravy & diag
Zalo┼żen├Ż: 22 apr├şl 2005
Pr├şspevky: 11749
Nabehan├ę: 1 mes 17 dn├ş 22 hod
Pr├şspevokZaslal: 15.02.2013 10:13   
Cel├Ż probl├ęm je na ne├║mernom brzden├ş zadn├Żch kolies pri neza┼ąa┼żenom aute, Preto treba overi┼ą funkciu obmedzova─Źa na zadnej n├íprave,resp ─Źo ho niejak├Ż chytr├ík odtial nevyluxoval.
Citova┼ą
LOCHNESS
Známa tvár - Feldo (58)
moderátor fóra
Zalo┼żen├Ż: 01 december 2007
Pr├şspevky: 3844
Nabehan├ę: 14 dn├ş 20 hod 39 min
Pr├şspevokZaslal: 15.02.2013 10:48   
mal som Octavie I
aj 2x kotuc 2x bubon , a aj 4x kotuc . . . a ta octavka co ma vzadu bubny sa nedá porovnat s tou s kotucmi . . celkovo podvozok a aj brzdy na octavii su SLABUCKE
Pr├şspevokZaslal: 15.02.2013 11:12   
D├í sa nejak lajcky overi┼ą funkcia toho obmedzova─Źa?

to LOCHNESS: asi si nepochopil moje otazky.. ucinok brzd mojho auta je dobry.. aj v porovnani s kotucovimi brzdami...
Citova┼ą
LOCHNESS
Známa tvár - Feldo (58)
moderátor fóra
Zalo┼żen├Ż: 01 december 2007
Pr├şspevky: 3844
Nabehan├ę: 14 dn├ş 20 hod 39 min
Predmet: Re: Skoda Octavia 1 - brzdy Pr├şspevokZaslal: 15.02.2013 11:18   
PaulieLM nap├şsal:

Pri brzden├ş na klzkom povrchu (sneh alebo ─żad) s postupne zvy┼íuj├║cim tlakom na brzdu sa mi zd├í, ┼że do ┼ímyku ide najsk├┤r zadok (obe zadn├ę koles├í naraz) a a┼ż potom predok. Prejavuje sa to tak, ┼że mi zadok h├íd┼że na jednu alebo druh├║ stranu.

Soory nevšimol som si otázku . . .

Ale aj tak si mysl├şm ┼że Octavia I ma slaby podvozok

─Źo sa tyka tvojej ot├ízky . . ─Źo sa ti nezd├í ? ┼że ti na lade rozhadzuje auto do smyku ? alebo chces aby ti brzdili brzdy rovnomerne ?
Pr├şspevokZaslal: 15.02.2013 17:56   
len chcem vediet ci je normalne ze na lade mi na prazdnom aute skor ide do smyku zadok ako predok.. ci je to sposobene tym ze predok je tazsi..
Citova┼ą
mhlavaty
Legenda - Ford T (1052)
opravy & diag
Zalo┼żen├Ż: 22 apr├şl 2005
Pr├şspevky: 11749
Nabehan├ę: 1 mes 17 dn├ş 22 hod
Pr├şspevokZaslal: 15.02.2013 18:28   
Ur─Źite asi v┼íetko v poriadku nebude ak zadok predbehne predok.M├┤┼że by┼ą ┼że bol pou┼żit├Ż val─Źek s priemerom 20,64 namiesto 19
Funk─Źnos┼ą regul├ítora bez manometrov pred a za regul├ítorom nejde diagnostikova┼ą iba orienta─Źne takto...auto stoj├ş,motor volnobeh,siln├ę stla─Źenie brzdy a r├Żchle pustenie ped├íla ...p├í─Źka regul├ítora sa mus├ş pohybova┼ą
Citova┼ą
seven549
Ve─żmi ob─ż├║ben├Ż ─Źlen - Ferraro (124)
─Żudov├Ż rozpr├íva─Ź
Zalo┼żen├Ż: 03 febru├ír 2010
Pr├şspevky: 4007
Nabehan├ę: 14 dn├ş 5 hod 29 min
Pr├şspevokZaslal: 16.02.2013 00:51   
robilo to aj pred vymenou?tipujem cislo 2 a 3
Odpoveda┼ą Nov├í t├ęma

Zobrazi┼ą pr├şspevky z predch├ídzaj├║cich:   
Prejdi na:  
Obsah f├│ra Auto F├│rum Rady pri k├║pe vozidla + diskusia o v├Żrobcoch ├íut ┼ákoda f├│rum

Skoda Octavia 1 - brzdy Autobazar.EU