Skoda Octavia 1.9 tdi - vymena brzdovych kotucov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.9 tdi - vymena brzdovych kotucov

Príspevok od používateľa donatel »

Caute... chcel by som sa opytat ci je mozne vymenit kotuc o velkosti 280x22mm za kotuc 288x25mm. Jedna sa o verziu octavie 1U 66kw.
V blizkej dobe budem asi pravdepodobne menit kotuce (kedze stare ma toho uz zrejme dost) a chcel by som tam dat nieco lepsie. Alebo sa staci zamerat len na lepsie dosticky? Rozmyslam nad kotucmi Zimmermann a dostickami Ferodo Premier.

Otazka cislo 2: V poslednej dobe som si vsimol ze mi nejako auto taha do pravej strany ak je volant rovno. Naposledy mi to robilo ked som mal ohnute tycky riadenia. Pozeral som tycky riadenia a vyzeraju byt v pohode. Vsimol som si to po vymene pneu zo zimnych na letne. Na geometrii som nebol. Mozu to nejako suvisit aj s opotrebovanym kotucom?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Geometria s kotúčmi nesúvisí, ťahanie s kolesami môže.

A skús zhodiť koleso, pozrieť sa a popremýšľať ako by si tam asi chcel dostať väčší kotúč bez výmeny ďalších vecí...
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

Dobre teda. Cize ak chcem aby mi lepsie brzdilo auto mal by som sa skor upriamit na kvalitnejsi kotuc alebo kvalitnejsie dosticky popripade oboje? :) Nerozmyslam velmi nad kupou sportoveho kotuca co by bolo asi aj zbytocne.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nespekuluj... kvapalinu mas vymenenu ? hadice mas ake stare ? prachovky, tesnenia atd na brzdach maju kolko rokov ? ries tahanie bokom a brzdy nech funguju jak fabricke - nove a musi to stacit...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

Auto mam 3 roky hadice som nemenil, ani brzdovu kvapalinu. Auto brzdilo v pohode az donedavna. Neviem kedy predtym to mohlo byt menene.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

„Auto brzdilo v pohode az donedavna” a ty ideš dávať väčšie kotúče?! :::
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

tak ked by som menil kotuce uz tak nech to dobre brzdi. auto ma uz dost rokov (r.v. 2002) na to aby sa vymenili kotuce. pri vymene kolies vravel ze aby som menil uz kotuce tak preto ma napadlo aj vacsie. lebo octavia ze ma tazky predok a problemy s tym ze sa vlnia kotuce co som cital fora. nie som mechanik tak som sa opytal :|
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Áno, na Octavii sa vlnia kotúče, ale nie kvôli ťažkéu predku! A dávať väčšie brzdy preto, že prestalo brzdiť hoci predtým brzdilo? Áno, dá sa, ale nie len samotné kotúče. A neviem čo urobíš ak sa ti zvlnia aj tie...
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

Hmmm... Takze co vsetko by som si mal skontrolovat aby som zistil v com je zrada s tym ze ide auto do boku? Vyvazenie kolies alebo? Geometria bola robena minuly april na elektronoch. Vsetko to zacalo po prezuti na letne na zimnych to bolo v poriadku.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

kup si kotuce aj dosky ATE, rozbehaj valceky, ak mas vzadu bubny tak rozober, vytras hrdzu, vycisti, dosteluj rucnu nech chyta na 3tom zube, vymen kvapalinu, poriadne odvzdusni (aj abs)a postupne zabehavaj nech si vsetko dobre sadne....... vacsie kotuce - zbytocna investicia pri takom aute, sportove kotuce tiez
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

tycky riadenia ma napadli ako prve. tie boli menene minuly rok... ale mohli sa ohnut na nasich cesach to nie je problem... Naposledy ked som ich menil tak som vedel preco.... Ale nie som si vedomi toho zeby mali byt ohnute zas nikde som nevletel ako vtedy.
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

jaster-83 napísal:kup si kotuce aj dosky ATE, rozbehaj valceky, ak mas vzadu bubny tak rozober, vytras hrdzu, vycisti, dosteluj rucnu nech chyta na 3tom zube, vymen kvapalinu, poriadne odvzdusni (aj abs)a postupne zabehavaj nech si vsetko dobre sadne....... vacsie kotuce - zbytocna investicia pri takom aute, sportove kotuce tiez
Osobne by som bol skor za zimmermann + ferodo aspon co som sa docital na internete tak ludia pisu ze tato kombinacia je dobra. Ale kazdy ma skusenosti s niecim inym takze neviem no. Kazdopadne vdaka za radu :) V podstate to je asi jedno aka znacka to je ak to nie je nejaka sracka. Ale co je v dnesnej dobe kvalitne?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ak to ťahanie začalo po výmene pneumatík,tak neviem nad čím špekuluješ-vymeň pneumatiky a potom sa zameraj na ostatné...
donatel
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 03.06.2014 20:28
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donatel »

Urcite. Pneumatiky su cisto nove jazdene jednu sezonu a nabehanych maju mozno 10-15 tisic km. Takze neprichadza do uvahy :P Preto spekulujem
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tak aspoň vyskúšaj vymeniť vzájomne predné zo zadnými...

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných