Skoda Octavia 1,9 tdi 77 kw DSG -čudne zvuky po nastartovani

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozef343
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15.09.2014 14:59
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1,9 tdi 77 kw DSG -čudne zvuky po nastartovani

Príspevok od používateľa jozef343 »

Zdravim Vas..mam problem po nastartovani motora skoda octavia 1,9 tdi DSG 77kw 2006 (len ak je studeny) mi motor v polohe N čudne huči..jasne to je pocut hlavne pri lavom prednom kolese a ja si myslim,ze to bude nieco s DSG..pri jazdeni ziaden problem nemam..prevodovka riadi bez problemov a ak sa motor zohreje,strati sa to..je to take čudne chrchlenie a mam pocit,ze sa to stale stupnuje..auto je pravidelne servisovane,ma poctivych 90 000 a olej v prevodovke som menil 25 000 km dozadu v autorizovanom servise skoda...ak by ste mi niekto vedel poradit..vopred dakujem
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Je to nieco s DSG, kamos to mal na novom passate pri 50000km a vyriesene v zaruke na reklamaciu... Ak je to auto cely cas servisovane v skode, chod sa opytat tam, niektore zavady riesia aj po zaruke, znamy co robi v audi mi raz spominal nieco o kulancii... to znamena nieco ako nad ramec zaruky urobia laskavost ked chodis pravidelne k nim do servisu...
jozef343
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15.09.2014 14:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef343 »

No ved to ze auto nebolo servisovane stale v autor.servise..nemohol by si zistit co konkretne to bolo??ci by mi to vedel spravit aj moj mechanik a nie orig.servis??fakt by mi to pomohlo..dik
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Mozem sa ho opytat, ale myslim ze nebude vediet, tam sa menila cela prevodovka a nie oprava, ked to zistim napisem...
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

koumi napísal:Ak je to auto cely cas servisovane v skode, chod sa opytat tam, niektore zavady riesia aj po zaruke, znamy co robi v audi mi raz spominal nieco o kulancii... to znamena nieco ako nad ramec zaruky urobia laskavost ked chodis pravidelne k nim do servisu...
laskavost..

nuz, ine firmy, nebudem menovat, poskytnu zaruku 5 pripadne viac rokov a zkaznik nemusi byt odkazany na laskavosti..
jozef343
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15.09.2014 14:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef343 »

Myslim si ze to asi nebude zotrvacnik..pred tym autom som mal alteu,tiez s dsg a tam som zotrvak menil..bol to uplne iny zvuk,presne ako pise v tom clanku-ako keby klepalo zelezo o zelezo..toto je skor take chrchlanie,znamy mi povedal,ze to mozu byt loziska v prevodovke,ze ked sa nahreju tak sa zacnu rozpinat a ten zvuk prestane,tak ja neviem..inak dakujem za rady..
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Predpokladám, že si to auto kupoval nové. Mňa by zaujímalo, prečo si si zvolil na také EXTRÉMNE malé nájazdy na dieslový motor? 11.250km ročne... Dúfam, že si aspoň olej vymieňal raz za rok a nie raz za necelé 3, kedy auto najazdilo 30.000km.

S tou zárukou. Neviem, neviem, či budeš úspešný, je to predsalen 8 ročné auto, aj keď s malými km. Aké trasy s autom jazdíš?
jozef343
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15.09.2014 14:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef343 »

Lakinooo-mas na mysli rozvodovy remen,alebo remen alternatora??
jozef343
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15.09.2014 14:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef343 »

Je to anglicke auto a kupoval som ho pred rokom tu v UK od jedneho ang.dedka...auto malo najazdene 44 000 mil(okolo 70tis.km),teraz ma 57 000 mil..auto malo kompletnu servisacku historiu,dokonca tam uz boli menene aj rozvody,kupoval som ho hlavne na cesty domov a aj tu v nom travim 3-4 hodiny denne(aj ked tu sa neda vela najazdit kvoli zapcham)ale servis robim uz po 8 tis.milach..ber to tak,ze to auto je vela pouzivane,ale v skutocnosti vela nenajazdim,lebo stane sa ze idem 10 mil aj 2 hodky
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

jozef343 napísal:Lakinooo-mas na mysli rozvodovy remen,alebo remen alternatora??
Remeň príslušnstva je jednoznačné určenie o ktorý remeň ide.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

YxoYpsilono napísal:
koumi napísal:Ak je to auto cely cas servisovane v skode, chod sa opytat tam, niektore zavady riesia aj po zaruke, znamy co robi v audi mi raz spominal nieco o kulancii... to znamena nieco ako nad ramec zaruky urobia laskavost ked chodis pravidelne k nim do servisu...
laskavost..

nuz, ine firmy, nebudem menovat, poskytnu zaruku 5 pripadne viac rokov a zkaznik nemusi byt odkazany na laskavosti..
Každá záruka je sakra draho zaplatená. Nikto normálny nebude chodiť do značkového servisu 5 alebo viac rokov... Za ten čas tam necháš také peniaze, že si môžeš v prípade potreby za ne kúpiť aj nový motor (alebo, v tomto prípade prevodovku).
Že celý u nás tak zbožňovaný koncern vyrába len samé poruchové sprostosti, to je zasa iná vec.
Kamoš mal termín servisu práve keď bol na dovolenke, tak som mu tam išiel s tým jeho nádherným superbom ja. Malo to tiež DSG a tiež sa jednalo o poruchu (občas to trhlo), ale už pri 61 000 kilometroch. (odstránili to na záruku, aj keď vekovo to už v záruke nebolo, asi ďalšia "bežná závada" :-D )
Prešiel som s tým asi 10 kilometrov a naozaj mi je záhadou, čo na tých šerbloch všetci vidíte...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

cicmanec napísal:
jozef343 napísal:Lakinooo-mas na mysli rozvodovy remen,alebo remen alternatora??
Remeň príslušnstva je jednoznačné určenie o ktorý remeň ide.
čičo poradil ako vždy.
Pre zadávateľa, samozrejme, že NEmyslel rozvodový remeň...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čičo ako vždy chcel aby ľudia aj troška rozmýšľali a nie len pečené holuby rovno do huby...
jozef343
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 15.09.2014 14:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef343 »

Tak bud tak dobry a upresni mi,o aky remen presne ide(a kde sa nachadza,lebo ja sa tomu bohuzial nerozumiem:) inak by som Vas tu asi neotravoval:)dakujem

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných