Škoda Octavia 1.6i 74 kw - ťažký štart, strieľa do sania

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jan515
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.12.2007 13:23
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia 1.6i 74 kw - ťažký štart, strieľa do sania

Príspevok od používateľa Jan515 »

Zdravím. Viem, že sa tu podobné problémy už riešili, ale chcem sa spýtať, či mi náhodou niekto nevie poradiť. Mám octaviu 1.6 74 kw rok výroby 1999. Motor ťažko štartuje, občas pri naštartovaní zakolíšu otáčky a neskôr sa ustália na voľnobehu. Keď pridám prudko plyn, tak to dosť strieľa do sania a vynecháva ale zase keď ho pridám postupne a pomaly tak to ide celkom dobre, no tiež to nieje ono. Diagnostika neukázala žiadne zvláštnosti, čistil som škrtiacu klapku, menil som sviečky, cievku, čerpadlo v nádrži a rozvody sú nastavené presne. Akurát som tu pozeral niečo podobné ohľadne tesnosti výfuku, mne trochu rabčí, niekde bude deravý ale neviem či by to malo na to vplyv, musím to pozrieť. VOPRED VEĽKÁ VĎAKA ZA KAŽDÚ ODPOVEĎ!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Diagnostika neukázala žiadne zvláštnosti........

O tom mám vážne pochybnosti.Aké hodnoty máš v kanáli 008 na volnobeh ? Zaujímala by ma tak tretia a štvrtá hodnota
a kanál 012 všetky štyri hodnoty(pri volnobehu,prevádzková teplota)
Od 001 po 099 tam je na týždeň čo študovať a pokojne sa navečerám psích granulí ak je o tých hodnotách vedomosť.Tieto grupácke motory sú tak neuveriteľne dobre monitorované cez OBD že je problém preliezť všetko. Je tak min na 2 hod ak sa hladá záludnosť a skutočne pozorne treba monitorovoť všetko.
Zadávaj aj rok a kód motora
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To je tak, ak sa na Slovensku pod pojmom diagnostika praktizuje v 90 % vyčítanie a prípadne zmazanie pamäte chybových hlásení...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiaľ ano.Treba ale napísať pre plnú objektivitu že OBD diagnostika napr tohoto motora je tak obsiahla že jej výklad v snahe niekomu pomôcť by bol odhadom min 100 strán A4
Pre niekoho kto sa v tom nevrta denne,je to na celý deň.Že pre pochopenie je nutné mať v iných veciach úplne jasno pre pochopenie súvislostí,zužuje počet mechanikov excelentne sa pohybujúcich v oblasti na zopár inžinierov v okrese,v mojom viem o troch,aj to jeden robí iba diagnostiku bez samotného riešenia závady.Ja si ani neviem predstaviť excelentného chlapa bez VŠ vzdelania,aspoň predbežne som na žiadneho ešte nenarazil
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

deravy vyfuk ti moze ovplyvnit meranie o2 vo vyfuku a tym davku a casovanie.
ziadnym pocitacom takuto chybu nezistis.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

S tým sa nedá súhlasiť lebo celé OBD u toho motora je prakticky o emisiách a lambda je rozpitvaná snáď v dvadsiatich kanáloch zhora/zdolu zľava/sprava
Ak je netesnosť výfukovej sústavy za druhou lambdou tak tam môže byť netesností aj za vrece,už na menežment nemajú dosah
maluch999
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.01.2009 15:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maluch999 »

Mal som ten isty problem skus este vytocit motor na max. Otacky ak zacnu skakat nad 5500 tisic a nepojdu po obmedzovac cca 6700 tak je to snimac vackoveho hriadela takzvany hallov snimac. Rozobrat rozvod dat dole kolecko z vacky a vymenit cena licencneho do 20€ original 70€ vzhladom na obtiaznost vymeny odporucam original. Daj vediet ci to bola ta ista chyba ako u mna.
Jan515
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.12.2007 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan515 »

Vidím že nie je diagnostika ako diagnostika, chlapík to pozrel cca za 10 minút...musím osloviť nejakého profesionála. Pozriem aj ten hallov snímač a dám vedieť. Ďakujem za Vaše názory!
Jan515
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.12.2007 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan515 »

Je to rok výroby 1999 a kód motora AKL, 74 kw. No na tie hodnoty v tých kanáloch sa opýtam. Dík
velsatisba
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 06.11.2010 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa velsatisba »

Plati stale ked motor striela do sania je chudobna zmes,
ak do vyfuku je bohata. Toto mozu sposobovat aj podpalene ventily. Ono Diagnostika nie je len pocitac , ale aj kompresiometer a niekedy aj ten oklame a pomoze natlakovanie valcov. V takychto pripadoch treba ist od gruntu a postupne. Drzim palec. :2f93:
msakac33
Príspevky: 294
Dátum registrácie: 14.08.2013 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa msakac33 »

nedavno som to riesil, bola diera v sani
majitel nenasruboval horny kryt na motor a cez dierku kde ide srubelka do matky tahalo falosny vzduch :40bd:
nastartuj a pocuvaj hore na sani, kde to syčí, tam taha falosny luft
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jan515 napísal:Je to rok výroby 1999 a kód motora AKL, 74 kw. No na tie hodnoty v tých kanáloch sa opýtam. Dík
Na nič sa nepýtaj,chcel som iba naznačiť že sa z Tebou automechanik namal o čom baviť inak by Ti dal do ruky alebo aspoň ukázal nalogované hodnoty týkajúce sa chodu motora.
Ja som pozrel (zbežne a rýchlo) všetky kanáli ktoré dávajú obraz o tom,že čo,kedy,koľko
Strávil som nad tým viac než tie dve hodiny lebo niektoré z vecí je potrebné tak trocha "rozšifrovať"
Obrázok

nič iné tým nenaznačujem ,iba toľko že prelúskať cca stovku hodnôt pri patričnej pozornosti a hladaní súvisov je trochu vyše 10 minút.Ale toto je čistá informatika,lebo takmer vždy nastupuje kopec úkonov ktoré potvrdia dané podozrenie,je jedno či to je manometer alebo osciloskop a pod.
Jan515
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.12.2007 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan515 »

Zdravím. Tak vymenil som ten snímač polohy vačkového hriadeľa a chyba stále pretrváva, robí to to isté ako predtým, čiže nie je to v tom...fakt neviem čo by to mohlo byť. Už ma napadá len lambda sonda alebo katalyzátor.
Jan515
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.12.2007 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan515 »

Jasne, už je to ok. Bola to prasklina za tlmičom vzadu.
Jan515
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.12.2007 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan515 »

Ako viem zistiť, či je lambda sonda dobrá alebo nie?

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných