Skoda Octavia 1.6 - hlučnosť prednej nápravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Peto318
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.10.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.6 - hlučnosť prednej nápravy

Príspevok od používateľa Peto318 »

Ahojte. Po dlhšej dobe sa chcem poradiť. Po výmene zimných pneumatík za letné, som postrehol dosť výraznú hlučnosť, príde mi to ako keby bolo na pneumatikách niečo nalepené a pri jazde vydávajú taký prerušovaný zvuk, najviac to počuť pri rýchlosti 50-80 km a pri dojazdoch na semafor. Jemne to bolo počuť už minulý rok, tento ma to už dosť rozčuluje. Podozrieval som ložiská, ale po kontrole podvozku sú ešte OK. Mrkol som dátum výroby pneumatík, je možné, že staršie pneumatiky spôsobujú zvýšenú hlučnosť? Rozmer 195/65 R15. Octavia 1.6i 75kw, 2004

Ďakujem
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Skontroloval si tlmiče...???Tie keď sú vybité spôsobujú plôšky na pneumatike a...
...Môže to byť aj starými pneumatikami a ešte keď boli nesprávne uskladnené...
Peto318
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.10.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peto318 »

Tlmiče boli na testoch, mechanik avizoval blížiaci sa koniec ich životnosti, ale na testoch skončili v zelených číslach s informáciou, že v pohode ich do budúceho leta ešte môžem nechať... ešte som mrkol ten rok výroby pneumatík, 22 týždeň, 2007...
Peto318
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.10.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peto318 »

VOJTO55 napísal:...Skontroloval si tlmiče...???Tie keď sú vybité spôsobujú plôšky na pneumatike a...
...Môže to byť aj starými pneumatikami a ešte keď boli nesprávne uskladnené...
Apropo aké plôšky spôsobujú vybité tlmiče?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Vybité tlmiče spôsobujú také rovné plôšky po obvode pneumatík na dezéne-to je stará známa vec...
...Tak potom staré pneumatiky,ktoré zrejme neboli ošetrované po letnej sezóne a ešte asi zle uskladňované,to všetko má vplyv na ich kvalitu a životnosť-predsa už majú 8 rokov...
Peto318
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.10.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peto318 »

Pneumatiky sú na niektorých miestach trocha popraskané, po bočnej strane som si všimol na niekoľkých miestach také jemné priehlbiny ale žiadne plôšky po obvode som nezbadal, a priznám sa, že to čítam prvý krát...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

kedze ti to robi po prezuti a robilo ti to aj minuly rok tak bud si to pretanes vsimat alebo prezujes ine pneu. Nic ine nemozes urobit a robis si zbytocne vrasky testovanim tlmicov a lozisk. Ci myslis ze tie zimne pneu by pohlcovali hluk z lozisk?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

tie gumy zahod.pride leto teplota vozovky pojde hore a plus trenie a odpor budu teplejsie a moze to buchnut.nezdržiš sa smiechu ak ti buchne v 150 km rychlosti.ja take osobne nedavam na auto chcem sa dožit dochodku. lol a vojto mysli doskakanu gumu od tlmica.bežna vec ked je tlmic kaput.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ak budes davat druhe gumy nedavaj šipove.tie sice su pekne na pohlad ale hučia.
Peto318
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 31.10.2009 10:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peto318 »

pneumatiky sú Dunlop, zodraté nie sú, skôr si myslím, že vekovo majú dosť... šípové pneumatiky sa kupovať nechystám, akurát mám obavy, či nie sú zničené práve z tých tlmičov, viete mi prosím opísať ako vyzerajú reálne tie plôšky na pneumatikách? tlmiče sa chystám po zime meniť, akurát mám teraz obavu, aby nezničili aj ďalšiu sadu pneu...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

vysekana pneu nema pekny pravidelny obvod ale su na nej vysekana plosky od tych tlmicov. Skratka ked ju pohladkas po obvode tak to citis ze to nie je hladky povrch
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Moja rada - kup nové pneumatiky.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

S týmito pneu mám podobnú skúsenosť, na rodičovskej fabii tam boli ako prvovýroba.... dnes sú už predné tak na jednu sezónu a jedna z nich hučí až tak že som podozrieval ložisko - po výmene tej jednej za zimnú ticho...takže sa trochu bojuje s tým hlukom ale teraz kvôli jednej meniť všetky ...a pokiaľ ten hluk nie je nejak extrémny tak by so ich dojazdil...
Druhá skúsenosť - takisto dunlop rv. okolo 2010 - kamarát riešil ložiská na OII ..teda si myslel že riei ložiská... tesne pred ich výmenou sme ešte vyskúšali prehodiť pneu na zimné a ta dá...ticho... keď sme sa na ne pozreli z boku tak mali vydraté tie jednotlivé bloky dezénu štýlom 1 vysoký 1 nízky... na preskáčku... podotýkam že auto malo origho 60t km kde nie je predpoklad na totálku podvozka... takže moja skúsenosť s týmito gumami nič moc...zrejme mali nejakú vadnú sériu alebo čo...
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

sused mal dunlop na fabii II , to nebol hluk ale krik, tam sa nedalo vydržať.vymenil to za continental premium kontakt a je to OK.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ja mám letné Dunlop Bluresponse, strýko má Dunlop Sportresponse, obaja na Megane2 a pneumatiky sú krásne tichučké...
Takže podľa mňa závisí kus od kusu. Mne sa zdali extrémne hlučné oproti nim Barum-ky a Matadory...

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných