Skoda Octavia 1,6 FSI - búchanie pri akcelerácii

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patrikme
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24.02.2013 10:51
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1,6 FSI - búchanie pri akcelerácii

Príspevok od používateľa patrikme »

Zdravim na mojej octavii 1,6FSI ked prudko zatlačím na plyn pri zohriatom motore sa ozve hlasne klepanie od motora od cca 2500ot to zacne klepat,hned ako trocha povolim predal klepanie prestane znie to ako klepanie ventilou je to take kovove buchanie.Budem rad ak sa niekto z vas uz s tym stretol a pozna riesenie lebo tento motor nikto v mojom okoli nepozna.Sviecky a pal.filter mam teraz vymeneny .Dakujem za odpovede
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Daj to urýchlene pozrieť dobrému motorárovi.Ak pri akcelerácii motora kovovo klepe a pri padaní otáčok zatícha to pokojne môže byť niektoré ojničné ložisko na kľuke.To vydáva jasný kovový zvuk.Hlasný.
Ale z popisu nie je jasné či je klepanie silné alebo mierne,či sa opakuje vždy alebo sporadicky,každý to môže vnímať inak.Každopádne klepanie ložiska dole musí priemerný mechanik vedieť stanoviť z absolutnou presnosťou..Ak je to klepanie mimo olejovej vane,rozhodne treba dokonale preliezť celú diagnostiku motora či a ako je regulované zapalovanie,či sú činné čidlá klepania a teda klesne predstih atd atd.Radšej to celý deň diagnostikovať ako sa pustiť do slepých rozoberačiek
Ale popis za veľa nestojí,chýbajú základné údaje,darmo je písané všetko červeným a darmo to (ne)čítate pri zadávaní témy.
patrikme
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24.02.2013 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikme »

Auto som nedávno kúpil a bol ešte nejaký benzín v nádrži a mechanik mi povedal že to môže byť pretože ten benzín je 95 oktanovy a má tam ísť 98 a diagnostika ukazuje chybu a vynechavanie zapaľovania a že nech natankujem predpísané palivo a malo by to prestať.už som si pár tém o tom čítal a odpoveď som sa nedocital takže stále neviem. Benzín som ešte nevyjazdil tak ešte tam mam ten starý potom natankujem 98ku mám tam ešte dojazd asi 250km. Aký máš na toto názor?
Domica
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23.10.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Domica »

Tak v tom prípade odporúčam vymeniť mechanika. Jazdím firemnú Octaviu 1.6 FSI (2006) a od začiatku dostáva iba 95 oktánový benzín a čuduj sa svete, auto ide ako hodinky (teda v rámci možností - ťažké auto, slabý motor). Zatiaľ má najazdených cca 210 000 km a bez problémov papá 95-ku a na 10 000 km cca 0,5 l oleja.

Určite by som to nezanedbal a treba to rýchlo riešiť, ale určite nie tankovaním 98-čky, ďalším jazdením a čakaním na samoopravu. To ti určite nepomôže.

Aké si mal auto predtým? Lebo toto s týmto motorom je hlučnejšie najmä pri pridávaní z nízkych otáčok pod plným plynom (keď to napríklad porovnám s mojou Corollou 1.6)
Naposledy upravil/-a Domica v 10.02.2016 20:33, upravené celkom 1 krát.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Osobne si myslim,ze v benzine to nebude aj ked 98-oktanovy je o nieco si kvalitnejsi,ale nedava to zmysel na konkretny problem
patrikme
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24.02.2013 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikme »

Mhlavaty neviem ako zistím či to je ojnicne ložisko pretože klepot počuť len vnútri za jazdy na neutrali to ide pekne pri všetkých otáčkach vnútri nieje počuť či hluk ide z bloku alebo z hlavy. Diagnostika vykazuje chybu zapaľovania a vynechavanie chcel som vedieť či sa tu stym niekto už nestretol že vie ako to riešiť takýchto tém som našiel už veľa a nikde nieje na to odpoveď len taká že to treba opraviť.
janicekk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 21.11.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janicekk »

Tak skus pozriet na diagnostike v meranych hodnotach vynechavanie zapalovania na jednotlivych valcoch. mne robila 1,8 tsi pri prudkej akceleracii to iste, bolo pocut klepanie a bola to zapalovacia cievka
patrikme
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 24.02.2013 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrikme »

natankoval som V Power 100 uz asi pred tyzdnom a zatial to klepanie prestalo uvidime dokedy
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných