Skoda Octavia 1.6 benzin I. vs II.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mravec1987
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03.10.2008 19:03
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.6 benzin I. vs II.

Príspevok od používateľa mravec1987 »

Dobrý večer páni.
Zháňam čo najjednoduchšie a najspoľahlivejšie auto, ktoré by som prerobil na lpg. Z veľmi dobrých zdrojov mám zistené, že práve takým je octavia s týmto motorom. Rád by som sa však spýtal či je nejaký rozdiel v spoľahlivosti, cene náhradných dielov atď. medzi I resp označenie "tour" a medzi II. radou. Kupovať budem ročník 2007-2009. Za odpovede vopred ďakujem.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

nooo ja myslim ze 1,6 benzin nebol moc spolahlivy.a kamarat si s tym motorom veru užil svoje.v kuse nadaval na to.a navyše žere aj trávu okolo cesty.
Aegis1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 16.06.2008 22:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aegis1 »

Mozes napisat nieco konkretne? Lebo tieto krcmove reci nemaju velku vypovednu hodnotu.
tomasendo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 17.01.2011 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasendo »

Osobne by som siel radsej uz do II rady. Hlavne čo sa týka dizajnu , najma interier je v II rade na tom o dost lepsie...

Co sa tyka motora mal som 1.6 v Leone 1M, a dodnes banujem ze to auto som predal a to malo uz takmer 235tis km za sebou :38eb:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Najjednoduchšie auto , ktoré sa prerábalo na plyn bolo Daewoo nubira napr.

lenže neviem,či by zadavateľ bol spokojny s image tohto auta
kkristian
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 02.11.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkristian »

ja mam sice alteu s 1,6 fabricky plyn, odhadom tak 400000km a slape ako hodinky :)
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja sa vyjadrim k motoru lebo octaviu by som v zivote nekupil , motoricky je na tom dobre motor je postacujuco zivy ked sa troska vytoci da sa pekne aj predbiehat , no ale vtedy nastava to ale --aj pekne papka benzin
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Na plyn je to údajne veľmi vhodný motor, na jednom mám odjazdené 35tkm tiež na plyne, spotreba dlhodobo asi za 3 roky je 8,2l LPG(+ asi 3 plné benzínu) - avšak chodím predpisovo plus 5km/h , väčšinou však full plné auto, takže podľa mňa slušná spotreba - najmenej sa dá tak 7 úplne piánko sám. Za 35t km auto nemalo žiaden problém, olej zobralo len pri zábehu a teraz berie cca od vrchu rysky po spodok za 12 500 km (môj interval). Ja som ho však nad 2500otáčok nevytočil niky dokým nemal olej 75°C - na toto veľa ľudí zabúda - je pravda že je to žrút oleja, ale väčšinou sa rozžerie pokiaľ ho hneď na studeno začnete naháňať, prípadne celkovo uháňať na diaľnici a pod. Je nutné si uvedomiť načo to auto potrebujete , nakoľko má krátku prevodovku a teda konštantné dlhodobé rýchlosti nad 110-120 sú už problém - začne brať olej...a aj spotreba nie je bohviečo (hoci s plynom sa táto nevýhoda maže).
Takže pokiaľ viete fungovať s hedikepom že to nie je žiaden rýchlostný dostavník tak ho môžem len smelo odporúčať, navyše v porovnaní s drahými vecami typu priami vstrek turbobenzín alebo turbonafta by aj bez plynu asi bol lacnejšie vozenie....jedinou nevýhodou pokiaľ kupujete jazdenku je že neviete ako bolo zabehnuté a hlavne či ho netlačili za studena - ale nechajte sa previezť majiteľa ako prvého možno vám to niečo napovie....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

nooo, spotreba asi liter oleja na jednu vymenu zodpovedá stavu motora po 300 000 km,

v žiadnom pripade by som taku spotrebu oleja netoleroval u nového motora
SUV4
Príspevky: 298
Dátum registrácie: 29.07.2009 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SUV4 »

Zaslal: 04 október 2015 21:16 Predmet:

--------------------------------------------------------------------------------

Mozes napisat nieco konkretne? Lebo tieto krcmove reci nemaju velku vypovednu hodnotu.




Tak ,toto niesu krcmove reci ale to je tvrda realita.Octavia s tymto motorom by sa mala volat LADA OCTAVIA.Motor zere benzin,olej a travu okolo cesty.Nikdy,nikdy,nikdy viac.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Celkom ma udivilo ako tu popisujete spotrebu. Podľa mna jednoduchá 1.6 v takom aute musí priemerne brať 7-8l, ani "moderné" 1.6 ak sa ešte niekde dávajú neberú reálne menej. Alebo máte takú čo jazdí za 5 ? Rád si nechám poradiť, dám ju do plynu a budem jazdiť za 2.5....
Motor je to vhodný na plyn a na bežné dochádzanie do práce.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Laco: skúste mi napísať motor ktorý po 12500 km nezoberie aspoň pol litra, ak taký máte tak Vám gratulujem k nafte/benzínu v oleji ;) Mne to auto nepýta doliať ale rysku sledujem, takže ak by som na ňu nepozeral tiež poviem že nežerie nič ale taký motor neexistuje....hjundai to vystihol cca presne...komu sa zdá veľa spotreba 6-8 95 alebo 7-9LPG(vzhľadom na auto aj výkon) tak nech sa páči Tico na plyn, MHD mesačník alebo motorka...
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Mam ju momentalne ako firemnu [Oct. II 1.6], za 4 mesiace som na nej najazdil okolo 10 000km. Podla tankovania mam priemerku 7,03l/100km. V meste [BA] v rannej a podvecernej spicke mi palubak pise od 8.5/100km - 12l/100km pri priemernej rychlosti cca 10km/h. Zvysok su iba dialnice od 120kmh do 140kmh [nema tempomat].
Na zaciatku som pravidelne dolieval olej a po kazdych cca 1000km bol 2mm nad minimom s tym, ze som dolial vzdy tak, ze bol v polke. Kontrolku oleja ale nevyhodilo nikdy. Potom som skusil mesiac nedoliat a odvtedy sa olej drzi na minime uz cca 5000km, netusim preco to robi, ale vzhladom na to, ze je firemna ma to ani velmi netrapi. Ked som to vypraval kolegovi, tak mi potvrdil to iste s tym, ze jemu sa drzi na minime uz 12 000km. Okrem tejto anomalie ma este 1-2x mesacne potrapi spiatocka, ktora nezapadne a musim ju nasledne zaradit cez 5-ku.
PROCHY603
Príspevky: 3800
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

laco1871 napísal:nooo, spotreba asi liter oleja na jednu vymenu zodpovedá stavu motora po 300 000 km,

v žiadnom pripade by som taku spotrebu oleja netoleroval u nového motora
:40bd: :d :D


Precitaj si manual k autu!!!

Spotreba oleja moze dosiahnut OD 0,5L az 1L na 1000KM. :41c2:
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

laco1871 napísal:nooo, spotreba asi liter oleja na jednu vymenu zodpovedá stavu motora po 300 000 km,

v žiadnom pripade by som taku spotrebu oleja netoleroval u nového motora
daj mi to na papieri ako znalec a už aj utekám do škodovky či vw že čo to vyrábajú :zg282:

lebo octavia I 1.4 olej menený každý rok, od začiatku doteraz castrol magnatec 5w-40 a za prvých 9 rokov najazdených 33tkm, rodičia mi to požičali, za necelé 4 roky je stav km 83tkm, kým sa nenaplnil interval výmeny 15tkm tak to nebolo poznať, teraz ako 15tkm interval naplním je jasné že za 15tkm si cucne ten liter oleja, zo spotrebou som viac než spokojný

mne sa to tiež nepáči, ale tie motory sú vyrábané skrátka tak, a teraz mi vysvetli že čo by som reklamoval???

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných