Skoda Octavia 1.6 75kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eupis1958
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.05.2015 19:51
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1.6 75kw

Príspevok od používateľa eupis1958 »

Dobrý deň,

mám takýto problém s autom ,ktorý sa neprejavuje pravidelne ale skôr nepravidelne. Častejšie pri rozbehu ale to je možno aj štýlom jazdy spôsobene.

Niekedy (počas jazdy) ak stlačím plynový pedál hoci len trochu (žiadne šialene pridávanie plynu) otáčky ihneď vyskočia skoro do červených čísel , motor hučí (teda je počuť tie otáčky) ,ale auto vôbec nezrýchľuje (alebo zrýchľuje minimálne) . A keď to checm napraviť tak vyradím zaradím opäť a pridám plyn a skusím znova. Dá sa s tým jazdiť ale pri predbiehaní je to maximálne otravné alebo aj nebezpečné..

Pán ,ktorý mi servisuje auto nevedel na nič prísť (vraj ani diagnostika nič neukazala) za celý deň a chcel aby som tam auto nechal dlhšie , ale tak nato nemám čas ... nechal by som ho keby bola chyba jasná.

Tak ma zaujíma či niekto nemal podobný problém nech mu rovno povie aby sa pozrel a skontroloval to a to.

Vďaka za odpvoeď.
eupis1958
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 25.05.2015 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eupis1958 »

Neviem ja mam skôr pocit ,že sa na auto vôbec nepozrel a takto sa mi vyhovoril.

Tiež mam pocit ,žeby to mohla byť spojka ... ale neprejavovalo by sa to stále? Alebo iba pri určitých stupňoch zaradených?

Napr cez obec si idem v pohode 50tkou na normálnych otáčkach. Za obcou zrýchlim a hneď to začne blbnúť ,pritom som ani nepreradil ešte.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Este raz, ano, mas zodratu spojku a k tomu mechanikovi uz nikdy viac nechod, ale fakt ze nikdy.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No to som sa chcel hned opýtať , to ako začne zavíjať pri zaradenom kvalte ? Neviem čo má 1.6i za mechanizmus na ovládanie spojky, ale chyba je možno aj tam
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

na 99 percen zodrata lamela - pri tej motorizacii a dnesnych vodicoch nic zvlastne, nic drahe :4090: , mne sa zda,ze to auto mechanik ani nevidel.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

@eupis1958

prosím ťa koľko máš na tom najazdene ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných