Skoda Octavia - vybehnutie otáčok počas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek111111
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.08.2015 13:53
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - vybehnutie otáčok počas jazdy

Príspevok od používateľa marek111111 »

Zdravím, potrebujem poradiť mam Octaviu 2 facelift r.v.2010, 103kw, CR, kod motora CFHC manual...
Počas jazdy, ked tomu troch pridam tak na par sekund nahle vybehnú otačky, potom spadnu na normal a možem dalej pridavať... Robí to len ked viac pridam keby pridavam postupne pomaly tak to neurobí... Kontrolku mi žiadnu nevyhadzuje. Prosím poradte, čo to može byť.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Presmykuje ti spojka.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

spojka v prdeli, nezabudni vymenit aj zotrvacnik, nie len spojkovu sadu
marek111111
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.08.2015 13:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek111111 »

spojka radi pekne, nehuči nešklbe ani žiadne ine priznaky... naozaj to bude spojka?a ak ano staci vymenit lamelu lebo ked prešmykuje takto tak je to v lamele, však?cenovo je to ako?
dakujem za kazdu odpoved
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vzhladom na shit diely na slovensku vymen len lamelu lozisko.zvysok by som neriesil.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

marek111111 napísal:spojka radi pekne
radi prevodovka, nie spojka a nepocuvaj toho pymplýka, vymen aj zotrvák, nie len lamelu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Daj si spojku pozrieť mechanikovi,on už vie ako sa zistuje preklzovanie a budeš mať absolutnu istotu či spojka má alebo nemá problém.Ale môžeš aj sám,v štvorke pri 2000 ot. daj plný plyn a ľavou nohou si prebrzdi auto aby evidentne nebolo schopné akcelerácie.Stačí jediná sekunda a máš vo veci jasno.Ak ho dokážeš "zadržať" tak máš spojku dobrú a dokáže preniesť plný točivý moment
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

cviro123 napísal:Diely mas na slovensku take ake si kupis, ked kupujes smetie tak smetie mas.
posles mi kontakt odkial kupujes kvalitu lebo ja som uz skusal vsetko co sa da a akosi tie suciastky nepracuju.ja potom ti odpisem po testovacej jazde ci to bude kvalita.
marek111111
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.08.2015 13:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek111111 »

mhlavaty napísal:Daj si spojku pozrieť mechanikovi,on už vie ako sa zistuje preklzovanie a budeš mať absolutnu istotu či spojka má alebo nemá problém.Ale môžeš aj sám,v štvorke pri 2000 ot. daj plný plyn a ľavou nohou si prebrzdi auto aby evidentne nebolo schopné akcelerácie.Stačí jediná sekunda a máš vo veci jasno.Ak ho dokážeš "zadržať" tak máš spojku dobrú a dokáže preniesť plný točivý moment
niečo podobne som skusal aj v jednotke ako popisujes ze som mal zaradenu jednotku a pomaly som púštal spojky a pri tom som mal stlaceny brzdovy pedal a spojka nepreklzla... neviem ci aj v jednotke je to podobne ako si ty radil alebo mam radsej skusit pri tych 2000 otačkach?
marek111111
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.08.2015 13:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek111111 »

Dakujem vsetkym za pomoc a odpovede, chcem sa sa ešte opytat, či mam hladat v pripade že to bude spojka teda, nejaku konkretnu znacku videl som na nete znacku sasch alebo LUK niektore sa daju kupit za 170€ miektore stoja 250€ ( vsetko bez zotrvacnika) ci je aj z tej ktorej znacky viac modelov, kedze su tam take cenove rozdiely alebo to je stale ta ista spojka od tej znacky len vsade inak stoji?
A staci set lamela a prítlačak?
Ak su to hlupe otazky ospravedlnujem sa vopred-spojku riesim 1x a dakujem!
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak ja ti napisem narovinu.sachs bol kedysi dobry ale je to uz roky cina min 10 rokov na to pocuvam ze je to shit.a ten LUK mi po ubehnuti 5000km zacal smykat.z vyroby tam bol luk spojka tak som kupil novu luk.no to zlyhanie bolo to pred munchen na autobahne,ked som v 160tke dal 4 kvalt a plny plyn.a cestou na sk sa to uz len zhorsovalo.1 2 prevod bol ok 3 4 5 smykala zakazdym ked som tomu stupal.v kopci ani nehovorim.nad 170 to drzalo v pohode.na reklamaciu som kaslal kedze mi trebalo o 3 dni tahat 1600km tak som len dal stary povodny pritlacny tanier.doteraz je to v pohode no po tych 5000km som si vsimol ze pruziny na lamele su vytahane a teraz sa to prejavuje aj zvukom ked zopne spojka.inac stalo to 3x viac ako tvoja po zlave.preto cakam kedy cviro123 napise kde kupim kvalitu {aj znacku spojky}na ktoru sa spolahnem.lebo toto po 5000km ma prekvapilo.rozmyslam uz len na keramiku spojkovy set lenze znacka ferodo mi nepripada ako drziak.ono vlastne stale castejcie menim diely kedysi taky cap na rameni dozil aj 100 000km cesty necesty.v poslednom case to u mna je ze co vymena oleja to stale nejaka drobnost okolo toho.tlmice tak 50 000km a letia do kosa.a to som poskusal stale nieco one.napr aj monroe,bilstein,kayaba drahe boli a su v kosi.momentalne mam meyle dvojcinne kvapalinove tak uvidim co to je.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tlmice menim lebo dezen pneumatiky je schodikovy.ak dam novy tlmic tak do 40 000km je klud.potom to zacne.cize jedna guma 2x tlmice.ked som skusal aj ine znacky guma vydrzala 100 000km mala dezen 3mm no 3x sli nove tlmice.uz som si aj povedal ze tlmic musi dozit predsa aj 100 000km.no nebolo to tak.zodralo gumy za 40 000km.ale vyrobca napr u monroe dava zivotnost 20 000 ci 40 000km a dost.spojka,co som na nej akoze znicil ked 4500km z tych 5000 bola dialnica.ako som mohol pritlacak znicit.proste prestal tlacit na lamelu.a ani raz som na nej nehrabal.cakal som az si to sadne zabehne sa aspon 10 000km.skratka spojka fungovala dobre no ako som pisal v 160tke som dal 4 kvalt spojka sa spojila a plny kotol nech nemcur vidi co je to jazda.a po 3 sec co som drzal plny plyn zacala smykat.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

jasne, ze ti to radi bez sklbania a hladko a urcite sa aj lahsie pohynas, ked mas zodranu lamelu. Podla vyjadrovania si uplny laik, ako ti uz pripomenul mensahservice, ze radi prevodovka a nie spojka. Majster ti povie, ked to rozoberie, ci aj zotrvacnik a mekano, ale lamela a lozisko na 100%. Mozno si si sam na vine, stale sa hras so spojkou, lamela sa prehrieva a rychlo sa zoderie - nepises, po kolkych km to je, ale 5-roc.oktavka by mala vydrzat viac. A preto sa majstra spytaj aj na vymenu mekana a zotrvacnika /mozu byt "chytene"od prehrievania/a od akeho vyrobcu. Nespekuluj tu na fore, kazdy ma svoje skusenosti, toto je bezvyznamna a pomerne casta oprava. Komu pomerne rychlo odchadzaju spojkove lamely, mal by pouvazovat o zmene manualu za automat.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných