Skoda Octavia - ventilator kurenia a stahovanie okien

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia - ventilator kurenia a stahovanie okien

Príspevok od používateľa peto. »

Zdravim, mal by som dve otazky ohladom skoda Octavia 2004 81 kW. Prestalo mi fungovat fukanie na vsetkych stupnoch okrem stvrteho. Vie niekto cim by to mohlo byt? A druha je ze prestalo fungovat stahovanie okna vodica, motorcek vrci ale okno nestiahne. Je mozne vymenit ten mechanizmus stahovania okna aj v domácich podmienkach alebo je to prilis komplikovane? Dakujem ze odpovede. S pozdravom Peter
cokupit
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.04.2011 10:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cokupit »

1. potrebujes vymenit predradne odpory
2. mechanizmus sa da vymenit aj na ulici :) ja som opravil stary mechanizmus pomocou lanka z bycikla, stalo ma to 0.66 Eur a trochu cau, novy mechanizmus stoji tusim okolo 50 Eur, cinsky polovicu. Je to typicka zavada Golf 4. generacia a octavii. Na skoda octavia cz je vela navodov aj fotkami ako nieco rozobrat a opravit.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Okno sa dá poriešiť aj doma ak máš trocha odvahu a zručnosť. A vetrák asi skapala na predradnom odpore tepelná poistka...to je tiež doma riešiteľné , myslím že aj netreba hneď meniť kus za kus pár krát som také opravoval že poistku sme len zaletovali.
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

Tak po dlhej dobe som sa k tomu dostal a v tom okne je odlomeny taky biely plast so spruzinkou co pravdepodobne sluzi na stahovanie okna. Skusal som vybrat z dveri cely ten stahovaci mechanizmus ale nejako mi to nejde :-\ A ten predradny odpor som vymenil za funkcny ale fungovalo to asi 5 hodin a zase to nejde. Moze to byt aj nieco ine preco to nefunguje? dakujem za pomoc. Peter
clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clandy »

Ja som riesil rovnaky problem na Roomstery 1.9TDI, naventilatore kurenia mi nesiel, prvy, druhy a treti stupen, iba stvrty. Vymenil som reszistor a ide to super. Neviem kolko to stoji v SR ale posielam ako to vyzera a stoji v UK. Myslim, ze na SR to musi byt tiez do 10eur nove. Tu je link.

http://www.ebay.co.uk/itm/HEATER-BLOWER ... SwjVVVuJ0Y
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

To mam vymenene. Prave s tym novym mi to slo len chvilu a zase prestalo..
clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clandy »

A po vymene za novy rezistor ti robi to iste? 1,2,3 nejde a 4 stupen ventilatora ide? alebo nejde vobec?
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

Pelovy bol meneny asi 4 mesiace dozadu. A potom by to neslo ani na stvrty stupen keby bol upchaty pelovy alebo by to dokazalo pretlacit? a na tom odpore sa da nejako vidiet ci je zly?
clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clandy »

Chod na prvu stranu skoda forum a tam riesia podobny problem nazov temy Skoda octavia - nejde ventilator kurenia avsak jemu nejde ani jeden stupen. Je tam vsak odpoed mhlavateho,kde pise;


Skontroluj si ešte raz blok predradných odporov,je na ňam aj termistor ktorý odchádza.Ak nameráš aspoň v jednom vodiči 12V tak je chyba v ňom.
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

Stvrty stupen ide stale. Ten novy predradny odpor som napojil este v servise kde som ho kupil aj s mechanikom a vsetko fungovalo. Potom jazda cca 7 hodin a zhruba po 5 hodinach som si vsimol ze to nejde zase.
clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clandy »

rozobrat a premerat
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

a dokazem to zmerat aj sam nejako ci to musi ist z do servisu a merat do nejakym specialnym pristrojom?
clandy
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa clandy »

Vies to premerat multimetrom, co je najlacnejsie riesenie, ale je dost mozne ze mas zadrety ventilator kurenia a preto ti odapali rezistor. Multimeter by mohol mat aj niektory tvoj znami alebo elektrikar.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných